נוכחות יהודים חובה!

עת לעשות לה' • נוכחות היהודים תגרום לפסיקה תקדימית בדיון בית המשפט

נוכחות יהודים באולם בית המשפט בקולומיה תביא לפסיקה תקדימית בעד היהודים, כך על פי חוות דעת עורכי הדין באי כוחם של העסקנים הנלחמים על הסרת הצלבים באתרים יהודים ברחבי אוקראינה, בקולמיה ובאומן

בית המשפט יכריע על חוקיותו של הצלב בקולומיה ובאומן // צילום: באדיבות המצלם

נוכחות יהודים באולם בית המשפט בקולומיה תביא לפסיקה תקדימית בעד היהודים, כך על פי חוות דעת עורכי הדין באי כוחם של העסקנים הנלחמים על הסרת הצלבים באתרים יהודים ברחבי אוקראינה, בקולמיה ובאומן.

 

מחר (שלישי) יתקיים דיון סופי ומכריע בבית המשפט בקולומיה אוקראינה נגד פעילים אנטישמיים המציבים בשיטתיות צלבים בבתי קברות יהודים ובריכוזים יהודים ברחבי אוקראינה, הכרעת בית המשפט תקבע בפסק הדין גם לגבי הצלב הממוקם על גדות נהר התשליך באומן שהוצב במטרה להתסיס בין המקומיים ליהודים.

 

מדובר בתופעה אנטישמית שהולכת ומתרחבת בכל רחבי אוקראינה, לפני כשנה בעיר קולומיה הסמוך להרי הקרפטים הציבו פעילי הארגונים צלב גדול ממש בכניסה לבית הקברות היהודי בה טמונים הצדיק הרה"ק רבי הלל מקולומיה זיע"א ועוד צדיקים גדולי עולם, המצב הרגיש בעיר קולמיה זהה לתופעת האנטישמיות באומן בא אנחנו סובלים מזה כ-3 שנים מאז שהציבו הקיצוניים את הצלב ליד נהר התשליך.

 

הרב שמואל מאיר וונינברגר מארה"ב הוא צאצא של הרה"ק רבי הלל מקולומיה זיע"א ונחשב רשמית כרבה המקומי של קולמיה, הרב שמואל מאיר והרב ישראל מאיר גבאי פועלים מזה כשנה בשיתוף פעולה מול בתי המשפט בקולומיה בהם נערכו דיונים רבים בנושא, ביום שלישי הקרוב יתקיים דיון מכריע וסופי בנושא, בית המשפט יקבע האם יוסר הצלב משטח בית הקברות היהודי, פסק הדין ישפיע גם על חוקיות הצלב הממוקם על גדות נהר התשליך באומן.

 

על פי חוות דעתם של עורכי הדין, התבקשו העסקנים להביא לדיון המכריע בבית המשפט, נוכחות של 40 יהודים שיגיעו לבית המשפט לדיון שיתקיים מחר (שלישי) בשעה 12:00 בצהרים בעיר קולמיה, נוכחות היהודים נחוצה וחשובה מול נוכחות קבוצת הקיצוניים שמגיעים להשפיע כנגד.

 

אם הנכם מתגוררים באוקראינה או שוהים בה בימים אלו הצטרפו גם אתם ובואו להשפיע למען שוכני עפר קדושים אשר בארץ המה, ולמען מיגור האנטישמיות שהולכת ומרימה ראש, הצלחת המשפט תלויה בידכם.

לשוהים באומן ניתנת האפשרות להצטרף למסע, היום (שני) אוטובוס ייצא אוטובוס מאומן לכיוון קולומיה, מסלול הנסיעה ילווה במסע קצר לקברי צדיקים בברסלב, מז׳יבוז', ויז׳ניץ, קוסוב, ועוד…  הנסיעה תתקיים באוטובוס מפואר כולל אוכל ולינה בחינם.

להרשמה ניתן לשלוח הודעה למספר ווצאפ' 380631873690+ – מספר המקומות מוגבל!

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.