ערוכים להגעת האלפים לשבת חנוכה באומן

ערוכים להגעת האלפים לשבת חנוכה באומן • אלפי חסידי ברסלב עושים בימים אלו את דרכם לעיר הגעגועים אומן לשבות בשבת חנוכה סמוך לציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב

שבת חנוכה באומן | צילום: אומן שלום

בשלשה מועדים בשנה נהגו חסידיו של רבי נחמן מברסלב זיע"א לשהות אצלו: בשבת חנוכה, בחג השבועות,  ובראש השנה, מנהג זה היה קיים לא רק בחייו של רבי נחמן, כי אם גם לאחר מותו. גם אז, אמר רבי נחמן לפני פטירתו, כאשר ראה רבי נחמן מברסלב את תלמידיו דואגים ומצרים על כך שיישארו ללא מנהיג, אמר להם רבי נחמן: מה אתם דואגים? הרי אני הולך לפניכם! הסביר רבי נחמן  ואמר כאשר צדיק נפטר, הרי זה כאילו הוא עובר מחדר לחדר, אם אלך כעת לחדר השני ואסגור את הדלת, ותדברו איתי, לא אשמע? עוד אמר, גם אחרי פטירתו של הצדיק, אם יבוא אדם לקברו לבקש שם לפני הבורא, הוא ישמע את תפילתו ויפעל אצל הבורא עבור המבקש. הוא הרי שם, שומע!

שבת חנוכה באומן – כבכל שנה, נוהגים אלפי חסידי ברסלב לנסוע לשבת חנוכה לאומן בימים הקרובים יחלו אלפי חסידי ברסלב את מסעם לעיר הגעגועים אומן לשבות בשבת חנוכה סמוך לציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זיע"א כמנהג ברסלב המקפידים להגיע לאומן גם בשבת חנוכה.

'איחוד ברסלב באומן' וארגוני ההצלה השלימו את ההיערכות לקראת בואם של האלפים. בשל תנאי מזג האויר הקשים הפוקדים את האיזור, כונני ההצלה קיבלו הנחייה לתגבר את הסיורים ולהימצא בכל המקומות בהם נמצאים המבקרים.

ישראל סטאריק ראש צוות איחוד הצלה באומן מסר: "חובשי איחוד הצלה סניף אומן הונחו להיות עם תיק ציוד רפואי מאובזר בקרבת הציון הקדוש, בבתי הכנסת, ובמניינים שייערכו במלונות באומן הסמוכים לציון רבי נחמן מברסלב זצוק"ל, החובשים הונחו להיות בכוננות ובהאזנה לרשת הקשר של איחוד הצלה אומן בכדי לתת מענה רפואי מהיר לכל מקרה שיידרש".

נתי אוסטרי מפקד מבצע האבטחה של איחוד הצלה בשבת חנוכה באומן מסר: "מוקד החירום הבינלאומי של איחוד הצלה יתוגבר בימי שבת חנוכה ובכל מקרה חירום רפואי מומלץ לחייג מיידית 063-800-1221 (מספר מקומי באוקראינה) ומוקד איחוד הצלה יזניק מיידית את הכוננים הקרובים ביותר למיקום האירוע. מוקד איחוד הצלה מופעל ע"פ נהלי השבת וע"פ ההלכה".

גם במד"א נערכו מבעוד מועד לקראת בואם של המבקרים והכינו את האמבולנס לתנאי מזג האויר ולנסיעה על השלג והקרח שהצטברו בשל מזג האויר החורפי שפקד בימים האחרונים את האזור: אמבולנס של מד״א ״הצלה ללא גבולות״ יעמוד לשרות האלפים במתחם הקלוייז המרכזי צמוד למרפאת אומן, לידיעת הציבור מוקד מד״א ירושלים פועל 24/7 בשיחת חינם מאומן במספר 0800-200-101 יש אפשרות לבקש בקו רופא בכיר ליעוץ בכל עניין רפואי.

הודעה חשובה לציבור הנשים מטעם הנהלת הציון "איחוד ברסלב באומן": לרגל קיבוץ הגברים בשבת חנוכה באומן, יסגר הציון לנשים החל מיום חמישי כ"ו כסלו תשע"ח בשעה 8:00 בבוקר ועד יום ראשון כ"ט כסלו תשע"ח בשעה 20:00 בערב.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.