חדשות אומן

עצוב ומרגש: הדודים מצרפת הגיעו לאומן בעקבות הפגיעה של אחיינית בתאונה

עצוב ומרגש גם יחד • לפני כשבועיים אישה תושבת צרפת כבת 36 נפצעה באורח אנוש בשעה שעשתה את דרכה לציון רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן – כעת מתבררים הפרטים הראשוניים על זהותה של האישה ועל מצבה הרפואי הקשה שגרם לשני הדודים מצרפת להתקרב ליהדות ולשמור שבת לראשונה בחייהם

הדודים לאחר הטבילה בערב שבת קודש | צילום: 'הצלה אוקראינה'

עצוב ומרגש גם יחד • לפני כשבועיים אישה תושבת צרפת כבת 36 נפצעה באורח אנוש בשעה שעשתה את דרכה לציון רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן – כעת מתבררים הפרטים הראשוניים על זהותה של האישה ועל מצבה הרפואי הקשה, שגרם לשני הדודים מצרפת להתקרב ליהדות ולשמור שבת לראשונה בחייהם.

כזכור, לפני כשבועיים ביום חמישי א’ אייר אירעה תאונת דרכים קשה בדרך לאומן. נוסעת יהודייה תושבת צרפת שהייתה בדרכה לאומן נפצעה קשה ומצבה הרפואי היה מוגדר קריטי. כוחות ההצלה שהגיעו למקום התאונה פינו את הפצועה לבית חולים הקרוב.

לאחר התייעצות עם רופאים מומחים מישראל שהוזמנו על ידי ארגון ‘הצלה אוקראינה’ בראשותו של הרב הלל כהן מקייב, נקבע כי יש צורך להעבירה מבית החולים בווסילקוב הנמצא 40 ק”מ מקייב לבית החולים המרכזי (אובלסטניה) במרכז העיר קייב. בשל מצבה הרפואי הקשה הועברה הפצועה עם אמבולנס מיוחד. בבית החולים נותחה בניתוח ראש מורכב, ומצבה הוגדר קריטי והיא הייתה בסכנת חיים ממשית.

לאחרונה, חל שיפור משמעותי במצבה הרפואי, דבר שאיפשר להטיסה לבית חולים מקצועי בארץ מולדתה בצרפת. בערב שבת פ’ בהר בשעה 16:00 היא הועלתה לטיסה רפואית שהוזמנה במיוחד עבורה, עבור המשך טיפול רפואי בצרפת.

יו”ר ‘הצלה אוקראינה’ הרב הלל כהן, שהיה בקשר בכל העת עם משפחתה של הפצועה, מספר ל’אומן שלום’ לגבי זהותה של הפצועה: “הפצועה עליה אסתר (בת 36) פסיכולוגית במקצועה היא בת יחידה להוריה, משפחתה רחוקה מאד מיהדות. אביה נפטר לפני כמה שנים, אמה מבוגרת מאוד והיא עדיין לא נישאה. בשנים האחרונות היא החלה להתקרב ליהדות – ולחסידות ברסלב על ידי האזנה לשיעוריו בשפה הצרפתית של המשפיע בברסלב הרב אברהם יפרח שליט”א – ומאז היא חלמה להגיע לציון רבינו באומן”.

כאמור, לפני כשבועיים היא נחתה בקייב שם המתין לה נהג שייקח אותה לאומן. כ-40 ק”מ מקייב לכיוון אומן עקף נהג הרכב מימין ונכנס במשאית בעוצמה רבה. הנהג והאישה נפצעו באורח אנוש.

הרב הלל כהן שבכל עת אשפוזה של האישה, נמצא בקשר רציף עם בני המשפחה אומר: “בשבוע שעבר הגיעו 2 דודיה של הפצועה מצרפת בכדי לשהות לידה בבית החולים, כאשר בכל העת היא נמצאת ללא הכרה במחלקת טיפול נמרץ. בעת שהותם בעיר, הקהילה היהודית בשכונת פדול בקייב אירחו את 2 הדודים ודאגו להם לכל מחסורם. בשבת קודש שהו הדודים בקהילה היהודית בקייב ומתברר שלראשונה בחייהם הם טבלו במקווה ואף שמרו שבת שלימה כהלכתה”.

“השבוע הם נסעו לציון רבינו באומן והתפללו לרפואתה השלימה של הדודה!” מסיים הרב הלל כהן.

אנא המשיכו להתפלל לרפואתה של לורה עליה אסתר חוה בת חיה דניאל לרפואה שלימה במהרה.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.