היערכות לקראת אומן ראש השנה

עיריית אומן נערכת לקראת הגעתם של המוני חסידי ברסלב לאומן בימי ראש השנה

הבוקר התקיימה בעיריית אומן וועדה ציבורית רחבה בהשתתפות גורמי הביטחון, ההצלה ומשרדי התשתיות שדנו בהיערכות לקראת הגעתם של עשרות אלפי חסידי ברסלב לאומן בימי ראש השנה

נציגי הוועדה בעירייה // צילום: באדיבות המצלם

היערכות לקראת אומן ראש השנה הבעל"ט

בעיריית אומן התקיימה הבוקר (רביעי) וועדה ציבורית רחבה בראשות סגן ראש העיר אומן מר קלצ'קו שדנה בהיערכות הכוללת של הארגונים הרלוונטיים, לקראת הגעתם של עשרות אלפי הבאים לחגוג את ראש השנה סמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן. בהרכב הוועדה השתתפו נציגים ממשרדי התשתיות המקומיות, משרדי הבריאות, וגורמי הביטחון והרפואה, לצד נציגי 'איחוד ברסלב באומן' והקהילה היהודית באומן שהשתתפו בוועדה והציגו את דרישותיהם לטובת עשרות אלפי המבקרים באומן בתקופת ראש השנה ובשאר תקופות ימות השנה.

נציגי 'איחוד ברסלב באומן' והקהילה היהודית באומן, העסקנים חיים חזין, שגיא ברוורמן, ומאור מלכה מטעם 'הצלה אומן' – 'הצלה ללא גבולות' – מד"א, הציגו את דרישותיהם בוועדה, וביקשו להתייחס לנושאים חשובים שלא קיבלו מענה והתייחסות בשנים קודמות.

א. נציגי ברסלב דרשו להתייחס לנושא הדוכנים בשוק שמתקיים מידי שנה לאורך רחוב פושקינה וקריית ברסלב, בהם מוכרות נשים גויות, וביקשו שרק גברים יעמדו בדוכני המכירות, סגן ראש העיר טען כי מדובר בהדרת נשים ובהליך לא דמוקרטי, העסקנים המליצו לפעול בעניין לטובת שמירת הסדר הציבורי ומניעת חיכוכים מיותרים עם המקומיים.

ב. העסקנים דרשו את התייחסותם של נציגי משרד התשתיות והביוב, וביקשו מהם שייערכו לטיפול ההצפות של הביוב ברחוב פושקינה בעקבות הסתימות הנוצרות מידי שנה במערכת הביוב האזורית בשל עומס האנשים, וגורמות להצפות וחוסר נעימות בערב ראש השנה – דובר על כך כי בקרוב תשתיות הביוב המקומיות באזור פושקינה יוחלפו ויותאמו לדרישות השימוש באזור.

ג. עסקני 'איחוד ברסלב'  ביקשו מנציגי הוועדה לדאוג שהתאורה ברחובות פושקינה תפעל לאורך כל שעות הלילה בכל תקופת ימות השנה, בטענה כי הרחובות החשוכים מרתיעים את התיירים המבקרים באומן לצאת לרחובות פושקינה, סגן ראש העיר הבטיח לפעול בנושא, עסקני 'איחוד ברסלב'  מצידם הציעו לסייע בעלויות החשמל.

ד. בוועדה ביקשו להתייחס בכובד ראש לנושא הרפואה והצלת חיים של כוחות ההצלה 'הצלה ללא גבולות' ו'איחוד הצלה באומן' וקראו לשיתוף פעולה בין מערכות הביטחון, המשטרה, העירייה, וכוחות החילוץ המקומיים, נציגי הוועדה השיבו בחיוב והבטיחו לתת גיבוי מלא לכוננים בשטח.

ה. עלויות ניקוי הרחובות ופינוי פח האשפה הציבורי ברחובות פושקינה נופלת על גבם של 'איחוד ברסלב באומן', נציגי האיחוד העלו את הנושא בוועדה, וביקשו שבעלי המלונות והעסקים ישתתפו בנטל, ויחוייבו על ידי העירייה כחלק מהליך גביית המיסים, סגן ראש העיר התייחס לנושא, וביקש מנציג המטפל מול העסקים ברחוב פושקינה שיסדיר את הנושא בהקדם.

ל'אומן שלום' נודע כי משתתפי הוועדה מהמשרדים השונים ביקשו להטיל גזירות על מפרי החוק, ודיברו על כך שיש 22 בתי מלון באומן הפעילים באזור פושקינה שאין להם אישורי טאבו, ואיימו שלא יתנו להם להפעיל את המלון בראש השנה. נציג מטעם חברת החשמל התייחס לנושא זה, ואיים כי עובדי חברת החשמל יעברו בין כל העסקים ובתי המלון באומן, ויבדקו כי העסקים עובדים באופן חוקי עם חוזים מסודרים, בעל עסק שלא יעמוד בדרישות ינותק מהחשמל.

גורמי משרד הבריאות ביקשו להודיע כי, משנה זו בית החולים המקומי באומן לא יספק מענה לתושבי חוץ ללא גביית תשלום, ומשנה זו הטיפולים בבית החולים באומן  יהיה כרוכים בתשלום, בפני החולים יוצג מחירון מפורט בשפה העברית. 'הצלה אומן' – 'הצלה ללא גבולות' – מד"א ממליצים לנוסעים לאומן להתארגן מראש ולעשות ביטוח רפואי לפני כל נסיעה לאומן בכדי למנוע עלויות כספיות מיותרות במקרה הצורך.

תגובות

אני רוצה להגיע פעם ראשונה לאומן לראש השנה ואיך לי אפשרות, מישהו יכול לעזור ?

2

אני רוצה להגיע פעם ראשונה לאומן לראש השנה ואיך לי אפשרות, מישהו יכול לעזור ?, תודה רבה.

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.