חדשות אומן

סערת גילוי הקברים באומן – המודעה שזוייפה בשם הרב רוזנבלט

סערת גילוי הקברים באומן • הבוקר (שני) התפרסמה הודעה בשמו של מו”צ העדה החרדית הרה”ג ר’ יצחק רוזנבלט שליט”א בהודעה נאמר כי הרב “נשאל לגבי הקברים והעצמות שנמצאו מול הקלויז באומן, האם מותר לכהנים להמשיך לילך לציון הק’ ברח’ בילינסקי המוחזק לטהור וכשר לכהנים”. תשובתו של הרב על פי הציטוט הייתה: “שכל עוד שלא איתרע החזקה במקום זה ולא נמצאו שם עצמות, עדיין בחזקתו עומדת. ואין שום מקום לחשוש חששות וחומרות יתירות” – מבירור ‘אומן שלום’ עולה כי ההודעה מזוייפת!!!

הרב הגאון ר' יצחק רוזנבלט שליט"א

הבוקר (שני) התפרסמה ‘הודעה והבהרה’ בשמו של מו”צ העדה החרדית הרה”ג ר’ יצחק רוזנבלט שליט”א, בהודעה נאמר כי הרב נשאל לגבי הקברים והעצמות שנמצאו באומן, והאם מותר לכהנים להגיע לציון ללא חשש? תשובתו של הרב על פי הציטוט הייתה: “שכל עוד שלא איתרע החזקה במקום זה ולא נמצאו שם עצמות, עדיין בחזקתו עומדת. ואין שום מקום לחשוש חששות וחומרות יתירות” – מבירור “אומן שלום” עולה כי, ההודעה מזוייפת.

לשון ההודעה:

“הודעה והבהרה – בענין טהרת הכהנים באומן בשם הרה”ג רבי יצחק רוזנבלט שליט”א מו”צ דהעדה החרדית, שידיו רב לו בפסקי הלכה, ובפרט בנושא טהרת כהנים. הוא הגבר אשר אזר עוז לטהר את הר מירון, והציל את הכהנים העולים לציון הרשב”י, כמבואר בארוכה בספרו “אורה ושמחה” בהלכות אהלות על הרמב”ם. והנה כעת נשאל לגבי הקברים והעצמות שנמצאו מול הקלויז באומן, האם מותר לכהנים להמשיך לילך לציון הק’ ברח’ בילינסקי המוחזק לטהור וכשר לכהנים. והשיב: שכל עוד שלא איתרע החזקה במקום זה ולא נמצאו שם עצמות, עדיין בחזקתו עומדת. ואין שום מקום לחשוש חששות וחומרות יתירות. [הדברים מתפרסמים באישור הרב שליט”א]”.

עד כאן ההודעה.

כאמור, ‘אומן שלום’ בדק את אמינות ההודעה שהתפרסמה כביכול באישורו של הרב שליט”א ומצא כי אין שמץ בדברים המתפרסמים בשמו של הרה”ח ר’ יצחק רוזנבלט שליט”א – הרב רוזנבלט מכחיש מכל וכל ואומר “עדיין לא התייחסתי כלל וכלל לפרשיה הסבוכה הזאת, כך שכל הפרסומים בשמי אינם נכונים”.

רבני ברסלב עוסקים בימים אלה בפרשה הסבוכה בעקבות מציאת הקברים סמוך לקלויז דחסידי ברסלב באומן, הממצאים שנמצאו בשטח החפירות העלו כי מדובר בבית קברות יהודי לפני כ – 350 שנה, הסוגייה הגיעה לשולחנו של הרה”צ ר’ יעקב מאיר שכטר שליט”א שהעביר את ההחלטה ההלכתית לבית הדין הבד”ץ העדה החרדית בירושלים, ההחלטה בעניין תתפרסם בימים הקרובים.

לפניכם המודעה המזוייפת שהתפרסמה בשם הרב רוזנבלט שליט”א

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.