סיום מסכת “בבא בתרא” בישיבת מוהר”ן בני ברק

התגשמות החזון הפלאי בישיבת מוהר”ן • במעמד כבוד התורה השנתי שנערך בישיבת מוהר”ן חולקו לבחורים המצטיינים ספרים חדשים שהבחורים חיברו בעצמם!! “כשהם מאמינים בחידושי תורה שלהם שהם מחדשים, שיש להשי”ת שעשועים גדולים מהחידושים, ונחשבים אצלם החידושים, נעשה מזה ספר” (ליקו”מ ס”א)

שולחן הכבוד

התגשמות החזון הפלאי בישיבת מוהר”ן:

במעמד כבוד התורה השנתי שנערך בישיבת מוהר”ן חולקו לבחורים המצטיינים ספרים חדשים שהבחורים חיברו בעצמם!!

“כשהם מאמינים בחידושי תורה שלהם שהם מחדשים, שיש להשי”ת שעשועים גדולים מהחידושים, ונחשבים אצלם החידושים, נעשה מזה ספר” (ליקו”מ ס”א).

כמידי שנה נערך בישיבת מוהר”ן בבני ברק שע”י מוסדות חיי עולם – מעמד סיום “כבוד התורה” על המסכת שנלמדה בשנת הלימודים הקודמת. במעמד חולקו תעודות הוקרה ומתנות, לתלמידים המצטיינים שעמלו בלימוד המסכת, ונבחנו על כל המסכת בע”פ שקלא וטריא דף אחר דף!

בתחילת שנת תשע”ו הקימה הישיבה את המכון “לחדד השכל”, ובמסגרת המכון מעמיקים התלמידים בסוגיות עמוקות ע”פ מראי מקומות שנכתבים במיוחד עבורם. לאחר שהתלמידים כותבים את החידושים על הסוגיא, ה’חבורה’ עוברת להקלדה ולעימוד, וכל תלמיד מוציא לאור ספר משל עצמו, ספר שנושא את שמו.

חזון פלאי זה היה נראה מופרך מן המציאות, שבחורים עולי ימים בני 14 ו – 15 יוציאו לאור ספרים משל עצמם, אך האמונה בדברי רבינו הק’ שמי שמאמין בחידושי תורה שלו “נעשה מזה ספר” עמדה מעל הכל, והחזון התגשם…[וזאת בנוסף לעשרות הבחורים שנבחנו בע”פ שקלא וטריא על כל מסכת בבא בתרא, שנלמדה במהלך השנה].

לשם המעמד הנכבד נשכר האולם המפואר ‘ארמונות חן’, וכשכלי התזמורת מנעימים את האוירה, עלו המצטיינים בזה אחר זה אל בימת הכבוד לקבל את הספרים החדשים שזה עתה יצאו ממכבש הדפוס [באדיבות דפוס ‘וקסברגר’], 17 ספרים חדשים!

המסיימים קיבלו את הסט החדש של ה’ליקוטי הלכות’ שיצא כעת לאור, מבית ‘אוצרות הנחל’ פרי השקעתו של הרה”ח ר’ בנימין נהרי שליט”א, כשהנבחרים מביניהם קיבלו בנוסף את הגביע של רביה”ק.

שיאו של המעמד נרשם בדבריו הלוהטים של הרב החסיד ר’ שמעון שפירא שליט”א שהגיע במיוחד מירושלים, שהתפרץ בבכי כאשר הזכיר את ההתדרדרות ברחוב עקב המכשירים האסורים, והעיד שזה לעומת זה היא הקהילה הקדושה “חיי עולם”, אשר גדרי הקדושה והחסידות בה הם לסמל ולדוגמא.

משא הערב נשמע מפיו של נשיא הישיבה הגה”ח ר’ עוזיהו אלכורת שליט”א, שהביא את דברי רבינו הק’ אשר חידושי תורה יכולים לתקן את כל העבר, והצהיר שבחורים צעירים אלו שזכו לחבר ספרים שלמים של חידושי תורה, הם התיקון הגדול ביותר בדורנו.

 

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.