נקמה מתמשכת? עשרות חסידי ברסלב מעוכבים בשדה התעופה בוריספול בקייב

למעלה מ-40‏ נוסעים ישראלים ביניהם גם חסידי ברסלב שהגיעו הבוקר בטיסה לקייב מעוכבים בשדה התעופה בוריספול, הרשויות בקייב מבקשים להחזירם לישראל – מסתמן כי הם יישארו השבת בבוריספול 

חסיד ברסלב בקייב // צילום: אילוסטרצייה

למעלה מ-40‏ נוסעים ישראלים ביניהם גם חסידי ברסלב שהגיעו הבוקר בטיסה לקייב מעוכבים בשדה תעופה בוריספול, הרשויות בקייב מבקשים להחזירם לישראל – מסתמן כי הם יישארו השבת בבוריספול.

אחד הנוסעים שהיה בין המעוכבים בבוריספול מספר ל'אומן שלום' כי "עצרו 40 נוסעים שנחתו איתנו הבוקר בקייב, ומעכבים אותם שעות בחקירות המלוות בלקיחת תביעות אצבע ובדיקת מסמכים מעמיקה. אותי ברוך ה' שיחררו כי היה לי דרכון אמריקאי, היו עוד כמה ששיחררו לאחר עיכוב של שעות, אבל ראיתי שסגרו בחדר, קבוצה של 15 ישראלים ואמרו שהם וודאי יוחזרו חזרה לישראל".

ל'אומן שלום' נודע כי עסקנים החלו בהפעלת חברי כנסת שיטפלו בנושא מול השגרירות בקייב, במקביל החלו אנ"ש בראשות העסקן הרב הלל כהן מהקהילות היהודיות בקייב לסייע ולארגן ארוחות שבת לאותם נוסעים שיצטרכו לעשות את השבת בשדה התעופה.

בדובר בסיוט מתמשך של הנוסעים לאוקראינה, הרשויות בישראל ובאוקראינה מתחמקים מלטפל בבעיה הסבוכה שהולכת ומחמירה משני הצדדים, ישראל מאשימה את האוקראינים בנקמה – גורמים במשרד החוץ בישראל אישרו כי מדובר בצעד של אוקראינה שנועד לגמול על סירוב ישראלי להכניס אזרחים אוקראינים לשטח ישראל.

 

תגובת משטרת הגבולות של אוקראינה כפי שנמסר ל'אומן שלום':

נציג הגבולות של אוקראינה מר אולג סלובודיאן הגיב על סירוב כניסתם של אזרחי ישראל בשדה התעופה בוריספול. לדבריו: "אין כאן נקמה כלשהיא מכוונת נגד הישראלים, כל התיירים הישראלים שנמנעה מהם הכניסה לאוקראינה לא הצליחו לענות על השאלות ולהסביר לנו על מטרת הביקור שלהם באוקראינה".

 

תמונות ותיעוד של המעוכבים בבוריספול לפני דקות אחדות.

תגובות

למה הם לא הצליחו להסביר? אולי היה להם מגבלה שהם לא מבינים את השפה המקומית? שיאמר על איזה שאלות הם לא הצליחו לענות. ואנחנו נבין לבד אם זה משהו מגמתי נגד חרדים או לא!

3

גם אני ובעלי התקינו שם למעלה מ8 שעות. החזירו 20 אנשים לישראל מהטיסה שלנו ואת בעלי העבירו רק בגלל שהוא אמר להם שהוא בחופשה איתי ביחד אז נתנו לו לעבור , יחס מגעיל שמלווה בצעקות ואיומים שיעצרו את כל מי שמוציא ציוץ! עברנו סיוט במשך אותו היום ואת האמת מפחיד לחזור לשם .

2

אנחנו תקועים פה עכשיו ומחזירים אותנו לישראל

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.