משחזרים את ההיסטוריה של אומן

נפתחה קהילת ברסלב חדשה מול ציון רבינו הק' סמוך לקלויז של מוהרנ"ת באומן

התחדשות באומן: נפתחה קהילת ברסלב חדשה מול ציון רבי נחמן מברסלב זיע"א סמוך לקלויז של מוהרנ"ת ברחוב העתיק וההיסטורי של אומן, במקום בו התגוררו חסידי ברסלב בתקופתו של מוהרנ"ת זי"ע

אברכי הקהילה עם נציג 'איחוד ברסלב באומן' // בנין הקהילה במצפה אומן

קהילה מתחדשת באומן

קהילה מתחדשת באומן – חסידי ברסלב משחזרים את ההיסטוריה של אומן: קהילת ברסלב חדשה נפתחה מול ציון רבי נחמן מברסלב זיע"א סמוך לקלויז של מוהרנ"ת ברחוב העתיק וההיסטורי של אומן, במקום בו התגוררו חסידי ברסלב בתקופתו של רבי נתן מברסלב זיע"א ותלמידיו הגדולים.

הקהילה המתחדשת באומן הוקמה בשקט בשקט הרחק מאורות הזרקורים, ובעידודם של גדולי רבני ברסלב שתמכו בכל שלב בהקמת הקהילה החדשה הבנויה על טהרת הקודש. מדובר בקהילת ברסלב המיועדת ביסודה למשפחות החפצות להתעלות בתורה ויראת שמים, מנהלי הקהילה אף מזמינים את אברכי אנשי שלומינו דחסידי ברסלב מכל רחבי העולם להצטרף לקהילה ולמסגרת האברכים החפצים לדבוק בעבודת ה' כפי שהיו חסידי ברסלב לפני 100 שנה בימי ר' געצ'י וחסידי ברסלב מהדורות הקודמים – מנהלי הקהילה החדשה באומן אף מציגים תקנון מוקפד לאלו המעוניינים להצטרף לקהילה באומן.

הקהילה החדשה הוקמה במטרה לשחזר את פארה של חסידות ברסלב באומן כבימים עברו, אברכי הקהילה שואפים וכוספים להתחקות אחר העובדי ה' של חסידי ברסלב מהדורות הקודמים, שהתגוררו ברחוב העתיק וההיסטורי של אומן, למטרת כך, הם הקימו מוסדות תורה חדשים בשפת האידיש, מוסדות הקהילה כבר מאוישים עם ילדי הקהילה הלומדים מדי יום בתלמוד תורה וגני הילדים על טהרת הקודש, ובית חינוך לבנות שהוקם בשבועות האחרונים.

 

מלון מצפה אומן – מקום המגורים של הקהילה

הקהילה החדשה ממוקמת ברחוב העתיק וההיסטורי של אומן המכונה 'הרחוב של רבינו' – אנשי הקהילה ומשפחותיהם מתגוררים בדירות באומן במתחם הפרוייקט המפואר מצפה אומן שנבנה על ידי היזם הרב ר. ו. הי"ו מירושלים – בפרוייקט מצפה אומן נבנו שני בניינים מפוארים כאשר בבניין הראשון דירות 4-5 חדרים גדולות ומרווחות המושכרות למשפחות הקהילה (מלבד ימי ראש השנה), הבניין השני של מצפה אומן בס"ד יושלם בערב ראש השנה תשע"ט בו דירות 1-2-3 חדרים שגם יושכרו לאנשי הקהילה, פרוייקט הדירות באומן 'מצפה אומן' משווק ממש בתקופה זו לציבור אנ"ש ולמשקיעים המעוניינים לרכוש לעצמם דירה באומן עם פרטיות ומפרט יוקרתי במלון דירות באומן סמוך ונראה לציון רבי נחמן מברסלב.

 

• להיות באומן ולהרגיש בבית // 'מצפה אומן' פרוייקט הדירות האיכותיות של אומן

 

מבנה המוסדות של קהילת ברסלב החדשה באומן כולל כיתות לימוד, וחצר משחקים לילדי הקהילה הממוקם במתחם הישיבה "תורת הנחל" שנודב למטרה נעלה זו על ידי הרה"ח ר' משה ביננשטוק שליט"א ראש ישיבת "תורת הנחל".

הקמת הקהילה החדשה באומן יצאה לדרך בשיתוף 'איחוד ברסלב באומן' בהסכמתם והדרכתם של גדולי ומשפיעי ברסלב, היוזמה התקבלה על ידי עסקני ברסלב באומן בכבוד רב ובשמחה גדולה, משפחות הקהילה החדשה באומן התקבלו בזרועות פתוחות על ידי העסקנים החשובים שאף תמכו במהלך החדש וסייעו בכל הנדרש.

נערכו מספר פגישות בין גבאי הקהילה ל'איחוד ברסלב באומן'. בפגישה האחרונה שהתקיימה ביום חמישי האחרון יחד עם גבאי הציון נציג 'איחוד ברסלב באומן' הרב יעקב ברנוי הי"ו הוחלט על חלוקת תפקידים לאברכי הקהילה שיעסקו לפרנסתם בגבאות, תחזוקה, ושמירה על צביון הציון הק'.

יו"ר 'איחוד ברסלב באומן' הרב נתן בן נון שליט"א אמר בשיחה ל'אומן שלום': "אנו מקבלים בברכה את האברכים היקרים, אנו נערכים לעזור לכל צרכי הקהילה והמשפחות בכל הדרוש בענייני הקהילה הכולל וויזות שהייה. אנו נדאג לתמוך בהם, ולסדר לנשות אברכי הקהילה מקומות פרנסה מכובדים כדי שיוכלו לעסוק בעבודת ה' ביישוב הדעת".

רב קהילת אומן הוותיקה הרב יעקב גא'ן שליט"א ומנהל המוסדות הרב פרץ קראהן נרתמו גם הם למהלך ותרמו ציוד למוסדות החדשים.

בשיחה עם גבאי הקהילה ר' בצלאל ברנד שליט"א נאמר ל'אומן שלום': "זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו – אנו שמחים שזכינו להגיע ליום הזה של פתיחת המוסדות למשפחות אברכים יראים ושלמים בליווי מורה הוראה, ב"ה שזכינו ע"י נדיבי לב שתהיה מסגרת איכותית לאברכים החפצים בעבודת ה', במתכונת של לפני 100 שנה, ועם אפשרות להתפרנס ברווח ובכבוד, ניתן יהיה להצטרף לקהילתנו בכפוף לתקנון הקהילה".

ר' בצלאל ביקש להודות לכל התורמים ואמר: "אנו מודים מעומק הלב לכל העוזרים והמסייעים (אין מוקדם ומאוחר בתורה) לר' משה ביננשטוק שליט"א העומד לימיננו והעמיד לנו את המתחם, הכולל וצרכי המוסדות, ל"איחוד ברסלב" על עזרתם בסידור מקום לכולל וויזות ואשרות שהייה למשפחות. לקהילה הותיקה באומן בראשות הרב ג'אן שליט"א ולרב פרץ קראהן שליט"א על שתרמו ציוד למוסדות הקהילה, להנהלת מצפה אומן על הדירות האיכותיות והמרווחות שהושכרו לנו סמוך ונראה לציון רבינו הק' במחירים סבירים והוגנים, הכוללים שמירה ותאורה עד הציון הק'"

ר' בצלאל מבקש לסיום: "אנו פונים בזאת לנדיבי לב חסידי ברסלב, הרוצים ליטול חלק בהחזקת הכוללים "כולל חצות" "כולל לפני צהריים" "כולל אחה"צ" וציוד לתלמוד תורה ולבית חינוך לבנות, שיתמכו בנו ויסייעו בידינו בהקמת הקהילה החדשה סמוך ונראה לציון רבינו הק' ".

 

תגובות

מתחיל להיות מעניין באומן

5

מי הרבנים שעומדים מאחורי היוזמה?

4

מזעזע

3

איפה רבי אברהם ב"ר נחמן שזעק מרה על חסידי ברסלב המתגוררים באומן. ר' נחמן טולטשינער אמר לא להיות באומן יותר משבועיים. אוי לנו שכך עלה בדורינו ומי יודע מה תהיה אחריתם שם ה"י ה"י...

2

למה לא מתאים להם לשלוח את הילדים שלהם לתלמוד תורה הרגיל של אומן? הם מפחדים שהם יטמאו אותם? והכי גרוע שהם קוראים לעצמם "על טהרת הקודש" , כאילו שאחרים לא על טהרת הקודש, והכי גרוע שאיחוד ברסלב משתמשים בכספי תרומות לעזור להם..

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.