חדשות אומן

נמצאה חותמת על מוצרי מזון באומן העלולה להטעות את הציבור

נמצאה חותמת על מוצרי מזון באומן העלולה להטעות את הציבור • תושב קהילת קודש אומאן שערך השבוע את קנייתו ברשת המזון הגדולה ‘פורשט’ באומן, גילה על אחד המוצרים חותמת הדומה בעליל לחותמת כשרות • זהירות!!!

הסמל מימין שעלול להטעות

נמצאה חותמת העלולה להטעות על מוצרי מזון באומן.

תושב קהילת קודש אומאן שערך השבוע את קנייתו ברשת המזון הגדולה ‘פורשט’ באומן, גילה על אחד המוצרים חותמת הדומה בעליל לחותמת כשרות הקיימת במערכת הכשרויות.

המקרה ארע השבוע בעת שתושב הקהילה ערך כהרגלו את הקנייה המרוכזת לכבוד ‘שבת קודש’, במהלך הקניה גילה על מדף המוצרים הכשרים ממתק חדש ועליו מתנוססת חותמת ועליה האות ‘וי’ באנגלית (Vׂׂ), חותמת זו מיועדת לאשר כי חטיף זה מותאם לאנשים צמחוניים (Suitable for vegetarians), אך בד בבד חותמת זו דומה מאד לחותמת כשרות ואנשים רבים נוטים לטעות ולחשוב שזו חותמת כשרות.

תושב הקהילה מספר ל’אומן שלום’: כשהבחנתי בחטיף, גיליתי עליו חותמת לא מוכרת והחלטתי לבדוק… לאחר ברור מאומץ מול גורמי הכשרות בארץ ובחו”ל, התברר כי לוגו החותמת המתנוסס על החטיף דומה מאד ללוגו של חברת הכשרות של הרב ריבקין בסנט לואיס – ארה”ב. בשיחת טלפון מול הרב, התברר שהחברה המייצרת את החטיף אינה מוכרת כלל וכלל למערכת הכשרות.

חשוב לדעת ולהזהר!!! לא כל מוצר שיש עליו חותמת – הוא אכן כשר. כיום ניתן להשיג ברשתות המזון הגדולות באוקראינה ובאומן, מוצרים כשרים מחברות מוכרות מהארץ ומחו”ל בכשרות מהודרת, מה שלא מוכר לכם – אל תקנו, למרות שמופיעה על המוצר חותמת כשרות בעברית.

השתמשו במדריך הכשרות של אתר ‘אומן שלום’, במדריך ישנם גם מוצרים שאינם מוכרים לכלל הציבור אך נבדקו ע”י גורמי כשרויות מומחים ומוכרים לרב מאיר סירוטה שליט”א מו”צ ב’עדה החרדית’. המוצרים נמכרים בכל אוקראינה וניתן לקנותם ללא חשש בכשרותם.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ד סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.