ניצחתי ואנצח • מה אילץ את חסידי ויז'ניץ מאנסי להגיע לאומן?

קבוצה של 50 חסידי ויז'ניץ מאנסי ארה"ב התעקשו שלא להגיע לאומן במסגרת מסע קברי צדיקים בסיום המסע, לקראת הטיסה חזרה לארה"ב אירע תקר בגלגל האוטובוס שעיכב אותם באומן

חסידי ויז'ניץ מאנסי, אמש // צילום: באדיבות המצלם

קבוצה של 50 חסידי ויז'ניץ מאנסי ארה"ב ערכו מסע קברי צדיקים במזרח אירופה וברחבי אוקראינה, במסגרת המסע, הקבוצה ביקרה בקברי צדיקים בהונגריה, פולין, ובכל רחבי אוקראינה, מלבד באומן! כידוע, חסידות ויז'ניץ מונסי נמנים בין המתנגדים האחרונים לחסידות ברסלב, בדורינו זה, ובשום אופן! אינם מוכנים להגיע לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן.

גם הקבוצה הזאת התעקשה שלא להגיע לאומן במסגרת מסע קברי הצדיקים שערכו באוקראינה, כך עולה מפי עדותו של הרב אברהם ברגר מבית שמש שניסה לשכנע את חברי הקבוצה לבקר גם באומן: "אני נפגשתי איתם על הציון של ה'ישמח משה', וסיפרו לי שבשבת ישבתו אצל הבעל שם טוב זכותו יגן עלינו במהרה בימינו"… שאלתי אותם "מה עם אומן", "אומן?????", ענו לי, "לא! הס מלהזכיר! הרבי שלנו אמר, לא בכל מקום שיש התעוררות צריך ללכת". הבחורים צחקו ממני "לאומן אנחנו אף פעם לא ניסע…" "אני ריחמתי עליהם על מה שהם מפסידים, אבל רבינו אמר 'ניצחתי ואנצח' ".

סיום המסע תוכנן לאתמול (שלישי) בבוקר כשהם אמורים לעשות את דרכם לטיסה היוצאת מקייב חזרה לארה"ב. בדרכם חזרה לשדה התעופה בוריספול בקייב נתקע האוטובוס לאחר שנוצר תקר בגלגל שלא איפשר את המשך הנסיעה, כעבור זמן טופלה הבעיה, אך הקבוצה הגיעה לשדה התעופה באיחור והמטוס יצא לדרך ללא חברי הקבוצה.

מנהלי הקבוצה שהתייעצו עם מארגני המסע, הבינו שאין פתרון אחר נוח ומתאים לאנשים שמחפשים אוכל בכשרות מהודרת, במסגרת הזמן הקצר שנותר להם עד הטיסה למחרת בבוקר, אלא לנסוע לאומן.  וכך היה, אתמול בשעות הערב הגיעו חברי הקבוצה לציון רבי נחמן מברסלב באומן, אמרו את ה"תיקון הכללי" ופצחו בשירה וריקודים, כאשר מיד לאחר מכן נסעו לקברו של ה'שפולי זיידא' ומשם לקייב לטיסה שאמורה הייתה לצאת הבוקר.

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ו אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.