חדשות אומן

ניצחון לחסידי ברסלב באומן

ניצחון לחסידי ברסלב  – בית המשפט במחוז צ’רקסי קבע כי פקידים בכירים במועצת העיר אומן יחד עם סגן ראש העיר אומן שיקרו ופעלו בניגוד אינטרסים כאשר ניצול את סמכויותיהם וחתמו

עו"ד סשה טמסביץ, השבוע בבית המשפט | צילום: אומן שלום

ניצחון לחסידי ברסלב  – בית המשפט במחוז צ’רקסי קבע כי פקידים בכירים במועצת העיר אומן יחד עם סגן ראש העיר אומן שיקרו ופעלו בניגוד אינטרסים כאשר ניצול את סמכויותיהם וחתמו על מסמכי כזב במטרה  להרוס את מבנה הקלויז המרכזי באומן.

השבוע (שני) התקיים משפט מכריע נגד המשך קיומו של הקלויז המרכזי באומן, סגן ראש העיר אומן ופקידים במועצת העיר אומן ניסו במשך שנים רבות להוציא פסיקות וצווי הריסה למבנה הקלויז באומן בו מתפללים חסידי ברסלב בראש השנה באומן, לטענתם המבנה אינו חוקי ועליו להיהרס בהקדם. סגן ראש העיר ופקידי המועצה ניצלו במשך שנים את חוסר התמצאותם של חסידי ברסלב ומנהלי הקלויז לשעבר, בחוקי המדינה ובמסמכים וביימו מסמכים שקריים בכדי ללחוץ על מנהלי ‘איחוד ברסלב באומן’ שישלמו דמי שוחד גבוהים עבור קבלת אישורים להמשך החזקת המקום.

במסמכים שהוגשו מטעם הוועד הפועל של מועצת העיר אומן נמצא מסמך הדורש לערוך בדיקה הנדסית לחוקיות המבנה, ההודעה על הצורך בבדיקה נשלחה ל’איחוד ברסלב באומן’ ביום האחרון של הבדיקה, כך שאיחוד ברסלב לא ידעו על כך שבר תאריך המבחן. לאחר מכן, נשלחה הודעה מטעם העירייה על חיוב קנס של עשרות אלפי גריבנות בגין הפרת החוק ושימוש במבנה שאינו חוקי.

עורך הדין סשה טמסביץ המייצג את ‘איחוד ברסלב באומן’, הציג את המסמכים המבויימים בפני שופטת בית המשפט, והביא תיעוד ממצלמות האבטחה הממוקמים מסביב לקלויז, המראים מעל לכל ספק כי המפקחים והאדריכלים שהיו אמורים לבדוק את המבנה, לא ביקרו בכלל במקום, ולא ערכו את הבדיקה כלל וכלל,  ובשל כך, חיוב הקנס אינו מוצדק. כאמור, לאחר הממצאים והעובדות שהוצגו  בבית המשפט המחוזי  נקבע כי נציגי העירייה ניצלו את סמכויותם ופעלו בניגוד לחוק, בית המשפט ביטל את הקנסות שהוטלו על מנהלי ‘איחוד ברסלב באומן’  וקבע כי קיימת עילה משמעותית לפתיחת תיק פלילי נגדם.

בשנים האחרונות התאחדו גורמים פוליטים בעלי אינטרסים ממועצת העיר אומן בכדי להצר ולהקשות על פעילותם של מנהלי ‘איחוד ברסלב באומן’ העושים רבות למען כלל ציבור המתפללים באומן, הגורמים מנסים בדרכים שיקריות לסחוט ולהוציא סכומים עצומים על הפעילות למען התיירים היהודים בעיר, הדבר מתבטא בהריסת גשר הכהנים, ניתוקי חשמל כלליים בראש השנה, ואי מתן אישורים למבנים המשמשים לאירוח עשרות אלפי התיירים הבאים בתקופת החגים וימי ראש השנה.

אחד מעסקני אומן הפעילים נגד אותם גוורמים בעלי אינטרסים אומר ל’אומן שלום’ כי “הגענו לעידן חדש שבו אנחנו מצליחים להוכיח לראש העיר והגורמים האינטרסנטים שפעלו בכל העת נגדינו, שלא נסכים להיות חלק ממסחטת הכספים שלהם – אנו נמצאים במצב שונה מבעבר, הפעילות שלנו במקום נעשית באופן חוקי, עם התייעצות עורכי דין מהטובים ביותר, יש לנו ערוץ תקשורת משלנו שמצליח להשפיע באופן חיובי על דעת ציבור התושבים המקומיים, הערוץ נועד לתקן את הנזקים שנגרמו לנו על ידי ראש העיר ועוזריו במשך השנים האחרונות, מלבד זאת, בתקופה האחרונה אנו מפעילים קשרים עם דיפלומטים בפרלמנט האוקראיני שהבטיחו לסייע לנו בכל פעילותינו למען מאות אלפי התיירים היהודים המבקרים מכל העולם”.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ה' אב ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.