נחשף כתב יד עתיק מבגדד – עירק של ספרי רבי נחמן מברסלב

תגלית מבגדד • באתר המכירות הפומביות ‘קסטנבאום’ נחשף לראשונה צילום כתב יד ספרדי של ספרי רבי נחמן מברסלב זיע”א שנכתבו בכתב יד על ידי יהודים בעירק בתקופת נסיעתו של מוהרנ”ת לארץ ישראל – מומחה היודאיקה ר’ אהרן ברגר אומר: מדובר בתגלית נדירה

בגדד, עירק | באדיבות המצלם

באתר מכירות היודאיקה ‘קסטנבאום’ מוצע היום (ה’) למכירה כתב יד ספרדי אותנטי מבגדד של הספר ‘קיצור ליקוטי מוהר”ן’ ‘ספר המידות’ ו’שמות הצדיקים’ במהדורת כיס משולבת שנכתבה על ידי יהודים בבגדד-עירק שנת 1850 בתקופת רבי נתן מברסלב זיע”א אשר דאג להפיץ את ספריו של רבי נחמן מברסלב זיע”א כשהיה באיסטנבול ואלכסנדריה בדרכו לארץ ישראל.

בשער הספר ובסופו נכתבו פיוטים ותוספות המלווים בחתימת כתב ידם של בעלי הספר: אברהם יוסף ג אברהם (כנראה הסופר) יוסף רחמים, עזרא אברהם שוחט, שלמה עבד, שלמה משה, ועוד חתימה לא מזוהה. בעמוד השער נרשם על ידי הכותב את תאריך כתיבת הספר – בגדד: 1850

ר’ אהרן ברגר סוחר היודאיקה והמומחה לכתבי יד של ברסלב, אומר ל’אומן שלום’ כי “אכן מדובר בתגלית נדירה לא נתגלתה עד כה, זו הפעם הראשונה שנחשף כתב יד מספרי רבינו הק’ ממדינות מגוריהם של היהודים יוצאי עדות המזרח. עדיין לא נמצא כתב יד ‘ספרדי’ מספריו של רבי נחמן מברסלב זיע”א, כתב יד זה מוכר ומזוהה ככתב עתיק ואותנטי שנכתב בבגדד”.

היום (חמישי) תפתח מכירתו הפומבית של הספר באתר המכירות ‘קסטנבאום’, מחירו של הספר נע בין 8,000$ ל 10,000$ אז אם חשבתם לרכוש מוצר ייחודי ונדיר, זו ההזדמנות שלכם!!!

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א אייר ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.