מחירי הסיגריות באוקראינה מתייקרים בעשרות אחוזים

משרד האוצר האוקראיני מגדיל את מס הבלו ומחירי הסיגריות באוקראינה מתייקרים בעשרות אחוזים • האם מדובר במכה שתשפיע בעתיד על מבריחי הסיגריות הזולות מאוקראינה לישראל?

סיגריות על המדפים באוקראינה | צילום: באדיבות המצלם

משרד האוצר האוקראיני הציע להגדיל את מס הבלו על מוצרי הטבק בעשרות אחוזים, קבינט השרים בפרלמנט בקייב הגיש את הצעת החוק שאושרה על ידי  הממשלה ב -19 ביולי, לפיה, החל מ -1 בינואר 2018, שיעורי הבלו על סיגריות ומוצרי טבק באוקראינה יעלו בהדרגה עד שנת 2025.

על פי התקשורת באוקראינה, העלייה השנתית בשיעור המס תהיה בכמה פעימות שתחל השנה בעלייה של -29.7% ומחירם של 5 פקטים (1,000סיגריות) יתייקרו בהדרגה בין 4 ל-5 גריבנה לחפיסה, כאשר שיא עליית המחירים תהיה בשנת 2025 אז יתייקר המחיר ל-90 יורו ל- 1000 סיגריות (5 פקטים).

צעדים אלה נועדו להביא את שיעורי המס באוקראינה קרובים יותר לרמות המחירים הנמוכים בהשוואה לאיחוד האירופי, אוקראינה שמבקשת להיות חלק בלתי נפרד מהאיחוד האירופי זקוקה לעמוד בסטנדרטים של האיחוד, בכל רחבי אירופה חפיסת סיגריות מגיעה למחיר ממוצע של 5 יורו, ובאוקראינה מחירי הסיגריות הם הזולים ביותר במדינות אירופה, דבר שמגדיל את קצב ההברחות לאירופה ולמדינות נוספות בעולם.

האם מהלך זה ימנע את המשך ההברחות מאוקראינה לישראל? נראה שלא! על פי החישובים, מדובר בתהליך ארוך שימשך ב- 7 השנים הבאות, כאשר במהלכן מחיר חפיסה אמור להתייקר בשקל וחצי בלבד, מדובר בעלייה שאינה משמעותית ביחס למחירי הסיגריות בישראל, ורק בשנת 2025 יגיע השיא למחיר בין 7.7 שקלים ל 13 שקלים לחפיסה, כאשר בישראל סיגריות מאותו הסוג נמכרים נכון להיום במחיר ממוצע של 42 שקלים לחפיסה, השנים האחרונות הוכיחו שמחירי הסיגריות בישראל ימשיכו להתייקר גם בשנים הבאות, מסתבר שגם ב-7 שנים הבאות הישראלים ימשיכו לעשן.

חשוב לציין כי עיקר הברחות הסיגריות מאוקראינה לישראל נעשית דווקא על ידי האזרחים האוקראינים שמנצלים את הפטור מוויזה, ומבריחים סיגריות במיליוני שקלים לתחומה של מדינת ישראל, לפי הנתונים, נראה שהחגיגה של מבריחי הסיגריות עדיין לא הסתיימה.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.