חדשות אומן

משלחת שגרירות ישראל בביקור רשמי באומן לקראת אירועי ראש השנה

כחלק מההיערכות הכללית לקראת אירועי ראש השנה הבעל”ט, עסקני ‘איחוד ברסלב באומן’, שגריר ישראל וגברנאטור מחוז צ’רקסי קיימו היום (רביעי) פגישת עבודה בנושאי הביטחון והסדר הציבורי

הרב נתן בן נון והמשלחת היום באומן | צילום: נחמיה חשין - אומן שלום

כחלק מההיערכות הכללית לקראת אירועי ראש השנה הבעל”ט, הרב נתן בן נון יו”ר ‘איחוד ברסלב’, שגריר ישראל בקייב מר אליאב בלוצרקובסקי וגברנאטור מחוז צ’רקסי קיימו פגישת עבודה בבניין העירייה בנושאי הביטחון והסדר הציבורי, טרם הגעתם של ההמונים הבאים להשתתף בקיבוץ הקדוש בראש השנה.

בנוסף, דנו האישים ביישום תוכנית הבנייה מחדש של הציון והקלויז המרכזי – על פי התוכנית יבנה בנין קבע בעל 2 קומות מעל ציונו של רבי נחמן מברסלב. הקומה הראשונה של המבנה החדש תכלול 5000 מקומות ישיבה, בסמוך לה תבנה רחבה גדולה לעוד אלפי מתפללים. הקומה השנייה תיועד לציבור הנשים בלבד, בתוכנית החדשה תתקיים הפרדה מלאה בין הגברים לנשים. את מצבת הציון יגביהו עד הקומה השנייה של עזרת הנשים.

כמו”כ, על פי התוכנית, בנין הקלויז המרכזי בו מתקיימים תפילות ראש השנה ייהרס לגמרי ועליו יבנה בנין קבע מרווח ומפואר לרווחת המתפללים והמשתתפים בקיבוץ הקדוש של ראש השנה באומן.

גבאי ציון רבינו הרב ישראל ברזל שליט”א אומר ל’אומן שלום’ כי “בפגישה שהתקיימה היום, הרב נתן בן נון ביקש את עזרתם של האישים במתן אישורים להתחלת הבנייה ויישום התוכנית, ונענה בחיוב. שגריר ישראל ומושל צ’רקס הבטיחו את עזרתם בכל הנדרש בכדי שהתוכנית תצא לפועל מיד לאחר ראש השנה הבעל”ט. בפגישה הוחלט כי בתוך 3 חודשים החל מהיום יגישו את בקשת התוכניות, אנו מקווים כי בעזרת ה’ עד ראש השנה הבא נזכה לסיים ולהשלים את בניית הציון הקדוש והקלויז”.

עוד אומר הרב ברזל כי “הוחלט שבנייתו של מתחם הציון תהיה בתיאום מלא עם ועדת הרבנים ובבנייה מתאימה של כיפין על גבי כיפין באופן שלא יהיה שום חשש  פגיעה בשוכני עפר הקבורים בבית החיים”. מסיים הרב ברזל ואומר כי “כל מתחם הציון הקדוש יותאם כולו לכהנים כולל המתחם הפנימי סמוך לציון רבינו הקדוש”.

בסיום הפגישה האישים ערכו סיור בציון רבינו ובבנין הקלויז המרכזי וכן בקרית הלינה והתרשמו מאוד מעוצמת הפעילות העניפה סביב ציונו של רבי נחמן מברסלב באומן.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.