משלחת מישראל ערכה סיור בקייב: "הדרישות של האוקראיניים בעייתיות"

משלחת ישראלית ערכה סיור בנמל התעופה בוריספול בקייב, כדי לבחון את הסיבות ליחס הנוקשה כלפי התיירים הישראליים בביקורת הגבולות: "הדרישות של האוקראיניים בעייתיות"

המעוכבים מיום שישי האחרון // צילום: באדיבות המצלם

ישראל פנתה היום (רביעי) לממשלת אוקראינה בבקשה לבחון מדוע הנוסעים מישראל מעוכבים בשדה התעופה בקייב ואף מגורשים בחזרה לארץ. תתקיים פגישה בין שגריר ישראל באוקראינה יואל ליאון ונציגים נוספים מהשגרירות לבין פקידים במשרד החוץ וברשות ההגירה של אוקראינה. בהמשך יתקיים מפגש קונסולרי במטרה לטפל בבעיות. כך על פי הדיווח ב'ישראל היום'.

ב'ישראל היום דיווחו הבוקר כי השגריר הרב יואל ליאון ואנשי צוותו ביקרו הבוקר בנמל התעופה בוריספול שבקייב, כדי לבחון את המצב בשטח. לאחר מכן, קיימה המשלחת הישראלית, בה השתתפו הקונסולית אתי בנימין וסגן השגריר אמיל בן נפתלי, מפגש עם מפקד ביקורת הגבולות של שדה התעופה, מפקד ביקורת הגבולות של מחוז קייב וסגנו ונציג של משרד החוץ האוקראיני. הדיפלומטים הישראליים גם תחקרו חלק מנוסעים שהגיעו הבוקר לקייב בטיסת 'אל על', כדי ללמוד על תהליך כניסתם לאוקראינה.

בתום הסיור, אמר השגריר ליאון ל"ישראל היום" כי "מטרת הפגישה עם הנציגות האוקראינית הייתה להבין את מקור הבעיות ומדוע הן מתרחשות עכשיו". ליאון הוסיף כי "על פי ההסברים שנמסרו לנו, ביקורת הגבולות באוקראינה החליטה מאז תחילת ינואר 'לבדוק לפי הספר' את הנכנסים לאוקראינה לקראת הבחירות שייערכו במדינה בסוף חודש מרץ, מחשש להתערבות זרה בבחירות, כתוצאה ממצב המלחמה בין אוקראינה לרוסיה".

עוד אמר השגריר ל'ישראל היום' כי "ביקורת הגבולות רוצה לוודא שהנכנסים לאוקראינה אכן באים למטרה שלשמה הם מצהירים. לשם כך על הישראלים הנכנסים למדינה להביא איתם את המסמכים הבאים: כרטיס טיסה הלוך חזור, הזמנה או וואצ'ר המאשרים את מטרת הביקור, כגון אישור של חברת הנסיעות או כל מסמך אחר, ביטוח רפואי לכל ימי השהייה באוקראינה, וכן סכום של 50 דולר במזומן בכל יום לכל נוסע".

ליאון ציין עוד כי "רוב הדרישות של האוקראינים דומות לדרישות ביקורת הגבולות בכניסה לישראל", אך הוסיף, כי חלק מהן בעייתיות. "כשאדם בא להתפלל בקברי צדיקים, אין לו וואוצ'ר או הוכחה שזו מטרת הנסיעה. בנוסף, כאשר מדובר למשל בטיול משפחתי עם ילדים, לא לכל נוסע יש 50 דולר בכיס לכל ימי הנסיעה. ובכלל, אנשים מסתובבים היום על כרטיסי אשראי. אלה דברים בעייתיים שנצטרך להעלות ברמות גבוהות", הוסיף השגריר.

בכדי להימנע ממעצר של ביקורת הגבולות בקייב, ליאון ממליץ לישראלים המגיעים לאוקראינה "להיות כנים בתשאול, לספר מה בדיוק הולכים לעשות, בלי בדיחות ובלי צחוקים, כולל לא בנושא הכסף. צריך להשיב לכל השאלות ברצינות, ואם נוצרת בעיה, יש להתקשר לחדר המצב בארץ ואנו ננסה לסייע כפי כשעשינו עד כה".

יצוין כי בישראל סבורים שהיחס הנוקשה לנוסעים הישראליים הוא צעד גומלין אוקראיני על עיכוב אזרחים אוקראינים רבים בנתב"ג בידי רשות האוכלוסין וההגירה של ישראל.

 

הכתבה כפי שהתפרסמה הבוקר ב'ישראל היום'

תגובות

האם מישהו יודע האם העיכובים וההחזרות לארץ, מתרחשות דווקא מנחיתות של טיסות 'אל על' או האם גם של אוקראין???

3

שמע זה לא עוזר גם אם תגיד להם את אמת אני אתמול החזירו אותי משם ורק את האמת אמרתי להם וראית להם הכל מסמכים אישורם ולא הכניסו

2

העיכובים זה רק על רקע אנטישמי.אסור להגיע לשם,הם מסוגלים לעשות מה שעשו בשואה

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.