חדשות אומן

מפרקים את אוהלי השינה באומן • ראש העיר אומן ממשיך להתנכל לחסידי ברסלב

מפרקים את אוהלי השינה באומן • ראש העיר אומן ממשיך להתנכל לחסידי ברסלב – שבועיים לאחר פירוק גשר הכהנים, הגיעו הבוקר (שלישי) עובדי עיריית אומן לפרק את האוהלים במתחם הלינה המשמש ללינה עבור אלפי חסידי ברסלב הבאים לימי ראש השנה לאומן בטענה כי האוהלים אינם חוקיים

מפרקים את אוהלי השינה - היום | צילום: אומן שלום

ראש העיר אומן ממשיך להתנכל לחסידי ברסלב – שבועיים לאחר פירוק גשר הכהנים, הבוקר הגיעו עובדי עיריית אומן לפרק את האוהלים במתחם הלינה המשמש ללינה עבור אלפי חסידי ברסלב הבאים לימי ראש השנה לאומן בטענה כי האוהלים אינם חוקיים.

שבועיים לאחר הריסת גשר הכהנים המוביל לציון רבי נחמן מברסלב באומן, בהוראת ראש העיר אומן הגיעו הבוקר (שלישי) עובדי העירייה בליווי משטרה לפרק חלק מהאוהלים במתחם אוהלי השינה המשמשים את חסידי ברסלב ללינה בימי ראש השנה, העירייה טוענת כי האוהלים לא חוקיים והוקמו ללא אישור תואם.

אוהלי השינה בקרית הלינה של אומן הוקמו לפני כ-10 שנים על ידי הנגיד הרב ישראל זינגר שהוזיל מכיסו ממון רב עבור מציאת פתרון הולם וזול ללינה עבור רבבות היהודים הבאים לימי ראש השנה לאומן, במשך השנים העסקנים המנהלים את מתחם האוהלים הגיעו להסדר חוקי עם ראש העיר הנוכחי והקודמים לפניו שאישרו את המשך הפעילות במתחם.

בערב ראש השנה תשע”ד הגיעו ארגון ‘סבבודה’ האנטישמי לפרק את מתחם האוהלים בגיבוי של 300 שוטרים אוקראינים, בכדי להרגיע את הרוחות, התקיימה בעירייה ישיבה דחופה בעניין, ונציגים מכל הצדדים ישבו למשא ומתן בכדי למתן את הרוחות. בסופו של דבר ניתנה הבטחה מראש העיר אומן כי חסידי ברסלב יוכלו להמשיך את הפעילות במתחם למרות התנגדותם של ארגון ‘סבבודה’.

כאמור, ראש העיר אומן קיבל החלטה ברורה להתנכל ליהודים בכל דרך אפשרית, לאחר שנתן הוראה להוריד את גשר הכהנים, היום התקבלה החלטה להרוס את אחד האוהלים בקרית הלינה. ראש העיר אומן שבעירו קיימות כ-35 נקודות בנייה לא חוקיות שהוצאו להן צו הריסה מיידית שלח שוב את פעיליו להרוס דווקא את האובייקטים שנבנו במקום לטובת שהותם של התיירים היהודים בעיר.

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.