מעמד סיום והתחלת הספה"ק ליקוטי מוהר"ן בישיבה למצוינים "נעימות התורה"

ביום פסח שני נערך מעמד סיום ליקוטי מוהר"ן בישיבת "נעימות התורה" לכלל בחורי הישיבה שהתמידו במשך חודשים ארוכים בלימוד היומי, וזכו לברך על המוגמר ולסיים את הספר הקדוש יחד עם כלל חסידי ברסלב בארץ ובעולם

במעמד סיום ליקוטי מוהר''ן עם הרה''ח ר' נתן מימון שליט''א // צילום: באדיבות המצלם

ביום פסח שני נערך מעמד סיום ליקוטי מוהר"ן בישיבת "נעימות התורה" לכלל בחורי הישיבה שהתמידו במשך חודשים ארוכים בלימוד היומי, עמוד אחר עמוד בספרו הקדוש של רבינו, וזכו לברך על המוגמר, ולסיים את הספר הקדוש יחד עם כלל חסידי ברסלב בארץ ובעולם.

המעמד נפתח בדברי ראש הישיבה הרה"ח ר' אברהם יצחק קלצקי שליט"א שהרחיב בדבריו בגדול חשיבות תאריך זה שהוא המתאים ביותר לסיים ולהתחיל את הספר הקדוש, כי זה כל הזעקה של הליקוטי מוהר"ן 'היהדות שייכת לכל אחד'! אם אתה רואה ארון ספרים לפניך, ש"ס שולחן ערוך וכו' אל תאמר שאינך שייך לספרים האלו, תזעק לה' 'למה נגרע', אתה שומע על 'תפילה בכח', תגיד לה' למה נגרע, אתה שומע על 'קדושה' אל תוותר, תגיד לה' 'למה נגרע', לאחר מכן שרו בצוותא ניגוני התעוררות ודביקות.

לאחר השירה נשא דברים הרה"ח ר' נתן מימון שליט"א שפתח בדברי התפעלות על היראת שמיים שניכרת על פני הבחורים, ועל הרצינות בה הם עמלים בתורה, כפי שנוכח לראות בעיניו.

הרה"ח הרחיב לתאר את מעשה התקרבות של ר' נתן ז"ל שחיפש להתקרב באמת להשם יתברך, ואת העקשנות בה התמיד בעבודת ה' שלו, עד שמצא את רבינו ז"ל, שגילה איך כל אחד יכול להתקרב להשם יתברך, אם רק יתמיד בהתקרבותו לרבינו ולספרים הקדושים.

כמו כן סיפר על ימי צעירותו בהם זכה להתקרב להרה"ח ר' צבי אריה רוזנפלד ז"ל, שהיה מלמד קטע קטן בעין יעקב והיה מתאים במיוחד את הדביקות והשמחה בכל מצוה, והיה כולל בכל קטע ושורה מהגמרא את כל התורה כולה, ואז ראה עד היכן אפשר להגיע בכח רבינו. וכך התחיל להתמיד בליקוטי מוהר"ן, ואפילו שבהתחלה רואים שאין זוכרים כלום, אבל בהתמדה של פעם אחר פעם אפשר להבין עוד נקודה ועוד נקודה, העיקר שיהיה עקשנות להתמיד בספרים הקדושים.

לאחר מכן נשא דברים מנהלה הרוחני של הישיבה הרה"ח ר' משה לודמיר שליט"א שתיאר והרחיב במעלת העקשנות של אלו שזכו להתמיד יום אחר יום, ועורר בדבריו על החשיבות של ההתחלה, כי גם מי שחושש שמא לא יצליח לסיים, הרי שיש לפחות להתחיל, להראות להקדוש ברוך הוא שהוא שייך לספר הקדוש ליקוטי מוהר"ן, ואמנם מן הראוי להגיש מנחה לקדוש ברוך הוא 'סיום', אבל יש גם מתנה שנקרא 'התחלה' – תראה לה' שאתה שייך לרבינו.

בסיום המעמד קיבל כל בחור שי מיוחד מידי הרה"ח ר' נתן מימון שליט"א ליקוטי מוהר"ן מפואר, ולאחר מכן יצאו בריקוד הודיה להשם יתברך מתוך התקשרות לרבינו הקדוש, בסיום המעמד התקיימה תפילת מעריב וספירת העומר בכוח .

 

 

 

 

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.