מעמד התעלות והתרוממות בישיבת ברסלב "אהבת משה" בביתר עילית

מבצע "ותלמודו בידו" • מעמד התעלות והתרוממות בישיבת ברסלב "אהבת משה" בביתר עילית בחלוקת המילגות לתלמידים המתמידים בהשתתפות הרה"ח ר' יהושע כהן שליט"א

בעת המבחן "ותלמודו בידו" // צילום: באדיבות המצלם

מבצע "ותלמודו בידו" המתקיים בישיבה לשינון וחזרה דפי הגמרא הנלמדים בישיבה, אינו פוסח על ימי "בין הזמנים", כאשר גם בימים אלו שתלמידי הישיבה אינם שוהים בין כותלי הישיבה ממשיכים הם לשקוד ולהתעלות בלימודם.

סדר הלימוד לימי בין הזמנים נקבע שחוזרים על החומר הנלמד בסדר עיון במשך כל זמן החורף לפי סדר של עמוד ליום כל עמוד, בשינון 4 פעמים בחברותא.

עם תחילת הזמן התקיים מעמד של תורה בו בחן הגאון החשוב הרב יהושע כהן שליט"א את בחורי הישיבה על כל דפי הגמ' בע"פ – תוך שאינו מסתיר את התפעלותו מהתלמידים שמשנתם סדורה להם ושולטים היטב בפרק חזקת הבתים על סוגיותיו.

כן הפליא להלהיב את תלמידי הישיבה במושגים של אהבת תורה ושקידת התורה ויגיעתה תוך שהוא מצטט מדברי חז"ל ומקורותיהם ממעלתה, בעיקר בשנות הנעורים.

לאחר מכן התקיימה חלוקת מלגות לבחורים המתמידים ע"י יו"ר המוסדות הרה"ח ר' נסים כלפא שליט"א ובשילוב דבריו הנרגשים נתן תודה להשי"ת על הזכות לראות את תלמידי הישיבה עולים ומתעלים בתורה וגדלים לתלמידי חכמים.

כן נשא דברים המנהל הרוחני הרה"ח ר' מרדכי א. קעניג שליט"א במעלת לימוד התורה וחשיבותה ע"פ דברי רביה"ק תוך שהביע את הערכתו לכלל צוות רבני הישיבה וכן לבחורים היקרים אשר דברי התורה נר לרגליהם, ורואים בהם במוחש קיום הפסוק: "מה אהבתי תורתך כל היום היא שיחתי".

בסיום המעמד שרו הבחורים ניגוני דביקות והתעוררות אשר הביעו את פנימיות ליבם כדברי רבינו: "אשרי הזוכה להרגיש הנעימות שיש בתורה"!

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.