מעמד היסטורי של קידוש ה' בהכנסת ספר תורה לקהילת "משיבת נפש" בהוד השרון

מעמד היסטורי של קידוש ה' בהכנסת ספר תורה לקהילת "משיבת נפש" בהוד השרון בהשתתפות משפיעי ברסלב שליט"א • הצלם נחמן כהן מגיש גלריה של קידוש ה'

במעמד ההכנסת ספר תורה // באדיבות המצלם

לראשונה ציר רמתיים ומרכז העיר נחסם עבור צרכי קדושה – מאות מתושבי העיר רקדו עם התורה הק' – גדולי רבני ברסלב השתתפו במעמד – הצלם נחמן כהן מגיש גלריה של קידוש ה'

'ונהפוכו'! זוהי התחושה הנפלאה שליוותה את מאות המשתתפים באירוע ההיסטורי והמרגש של הכנסת ספר תורה ברחובות הוד השרון העיר האדומה!!

קהילת ברסלב משיבת נפש שעצם קיומה בעיר הוד השרון מהווה קידוש ה' וקירוב לבבות לאבינו שבשמים הן ע"י המוסדות הק' הת"ת לבנים, בית הספר לבנות בהם מתחנכים צעירי הצאן בקדושה ובטהרה, כולל לאברכים והן ע"י פעילות ושיעורי הקירוב שמאורגנים ע"י הקהילה.
אך השבוע בליל נשבר שיא חדש והיסטורי שלא היה כמותו מיום הקמת העיר! כאשר עשרות יצאו בתהלוכה לכבודה של תורה מביתם של משפחת שרף שתרמו את ספר התורה כשבראש התהלוכה צועדים הילדים הטהורים שפניהם כמלאכים ובידיהם אבוקות של אור בידיהם צועדים בסדר מופתי ובדרך ארץ שקדמה לתורה.

 כאשר המשטרה חוסמת את הצירים  ומלווה את הצועדים הרבים שרקדו ופיזזו לכבוד התורה הק' בעוז ותעצומות בשמחה אדירה שלא ניתן לשערה ולתארה, כאשר הגיעו לכיכר המרכזית שברחוב בן גוריון הקיפו את הכיכר שוב ושוב ומכל עבר נהרו המונים לתהות ולשמחה זו מה היא עושה ומגודל האש וקדושת התורה הצטרפו למעגל החוגגים וזכו לרקוד ולשמוח עם התורה הק'.

 בהגיע התהלוכה לדרך רמתיים הרחוב המרכזי של הוד השרון עצרו עשרות נהגים שיצאו ממכוניתם והשתתפו בשמחה הסוחפת והסוערת, התהלוכה התקדמה ובשערי בית הכנסת הגדול הוציאו את ספרי התורה מההיכל לקבל את פני הספר החדש והמהודר והשמחה געתה.

 לפני כניסת ספר התורה לביהמ"ד עצרו כל הקהל והתחילו במחרוזת שירי ערגה וכיסופים לכבוד התורה הק' לאחמ"כ ניכנסו כל הקהל לביהמ"ד שם קיבלה את פניהם מקהלת "פרחי משיבת נפש" בקול שירה וזימרה ובמשך זמן רב רקדו ופיזזו קהל ההמונים שבאו להשתתף בשמחת התורה לאחמ"כ כובד הר"ר עמית שרף באמירת פרק מזמור לדוד ובסיומו פצחה המקהלה בשירת "שאו שערים" ולקול שירת "אבינו מלכנו פתח שערי שמים לתפלתינו" הוכנסו ספרי התורה להיכל וכל הציבור התיישב במקומות ושמעו דברי תורה וברכה מפי הרבנים החשובים תחילה נשא דברים הרה"ג ר' ישראל כהן שליט"א שהרחיב בדיבורו שכל יהודי ויהודי יש לו חלק בתורה הק' וזו היא השמחה הגדולה שהתגלתה בערב זה כאשר אפ' הרחוקים מהתורה שמחים ורוקדים עם התורה, לאחריו עלה הגה"ח ר' שמעון טייכנר שליט"א ובהתרגשות רבה דיבר על הזכות הגדולה להשתתף במעמד שכזה ולראות את ההתפתחות הגדולה של המוסדות הק' שהוקמו לפני עשור, הוא סיפר שבמעמד חנוכת הת"ת לפני כעשור אמר שהת"ת עוד יגדל ויפרח ובשעתו לא האמין ולא ידע שחזונו באמת יתקיים ועכשיו כשרואים שהת"ת פורח ועולה עד שבשנת הלימודים הבא תיפתח בעז"ה מסגרת מיוחדת של מכינה לישיבה להכנת התלמידים לישיבות.

כמו"כ האזין הקהל לדבריו המרתקים והמחיים של הגה"ח ר' אליהו גודלבסקי שליט"א אשר דיבר בגדולת המעמד הגדול ובזכות להכניס ספר תורה מהודר שכזה לקהילה מהודרת שכזו, הוא הרחיב בדיברו על הקהילה הק' שמיום הקמתה הוא מלווה אותה שהייתה בתחילה בבחינת "והיה ראשיתך מצער" והפריחה הגדולה שיש לקהילה בשנה האחרונה היא בבחינת "ואחריתך ישגה מאד".

   הרה"ח ר' אליהו פירר שליט"א הסביר בטוב טעם ודעת מדוע שמחים וצוהלים כ"כ בהכנסת ספר תורה ואייך זה קשור דווקא לפורים קטן בין נואם אחד למשנהו נהנה הקהל מפרקי שירה וזמרה ע"י המקהלה הנפלאה, לאחר תפילת ערבית ברוב עם הסב כל הקהל לסעודה מפוארת שבמהלכה נשאו דברים הרה"ח ר' אברהם יצחק קלצקי שליט"א, הר"ר ר' הלל כהן שליט"א, מראשי הקהילה היהודית בקייב שבאוקראינה שהגיע במיוחד להשתתף במעמד הגדול, בדברי סיום כובד הרה"ג ר' מנחם ביטון שליט"א ראש מוסדות "מאיר ישא ברכה" בכ"ס שבמשך שעה ארוכה ריתק את הקהל בדברים עמוקים ומחזקים ומיד לאחר פצח הקהל בריקודים סוחפים שנמשכו עד השעות הקטנות של הלילה.

הרשמים העזים שנוצרו במעמד זה לעיר הוד השרון ותושביה בכלל ולמשתתפים הרבים בפרט נחקקו לעד ולנצח נצחים ובטח קירבו את הגאולה שתבוא במהרה בימינו אמן!

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.