מסע ראשון מסוגו מטעם ארגון "הקבצו" לאומן ולקברי צדיקים באוקראינה

נסיעה מיוחדת ראשונה מסוגה התקיימה מטעם ארגון "הקבצו" המאיר את אורו של רבי נחמן מברסלב בקרב בני הישיבות הליטאיות עליהם אמר רביז"ל "הייתי רוצה שיתפשטו דבריי בליבותיהם של אנשי ליטא"

משתתפי הנסיעה באחד המלונות באומן // צילום: באדיבות המצלם

בסייעתא דשמייא מופלאה התקיימה נסיעה מיוחדת ראשונה מסוגה מטעם ארגון "הקבצו" המאיר את אור רביה"ק בקרב בני הישיבות הקדושות עליהם אמר רביז"ל "הייתי רוצה שיתפשטו דבריי בליבותיהם של אנשי ליטא".

נסיעה מופלאה זו הוכתרה בהצלחה רבה למרות כל המניעות הצפויות לנחשק נשגב שכזה, ולמרות הקושי להוציא בני תורה מסודרים מספסלי בתי המדרשות לחו"ל באמצע הזמן. למרות הכל, המסע המרומם יצא מכח אל הפועל כשהמשתתפים בו – שרובם עדיין לא נמנים על אנשי הצדיק – מעידים בכל לב שעוצמת המסע על שעוריו דיבוריו והתחזקויותיו, ומעל הכל הנסיעה לציוני הצדיקים ובראשם ציון רביה"ק באומן – הותירו עליהם רושם עמוק ועז שלא יירפה מהם שנים ארוכות. ואכן, קולות ברורים עלו מקרב הנוסעים שכיום ברור להם כשמש שרביה"ק זה עניין אחר לגמרי לגמרי. אכן, אור פלאי החודר גם מבעד לשכבות ה'נורמליות' של דורינו. א חידוש…

את הנסיעה יזם וארגן הרה"ח ר' ישראל מאיר גלינסקי שליט"א, מגדולי המשפיעים דאנ"ש בקרב חניכי הישיבות, אשר בכל תחנה ובכל ציון נשא מדברותיו המתוקים באור רביה"ק דברי חן וחכמה המתישבים על הלב, בפרט של אלו המחפשים דברי אמת באוצרותיו של רביה"ק.

איתו עימו שופע דברי חיזוק ודיבורי אמת, הוביל את המסע הרה"ח ר' רפאל כץ שליט"א, גם הוא מבוגרי הישיבות הליטאיות, שידיו רב לו בקירוב לבבות להשי"ת בכלל ולרביה"ק בפרט, כאשר הוא תורם מנסיונו העשיר במסעות מסוג זה, להאיר את אור רביה"ק בכל מקום ומקום בנקודת המסע.

התחנה הראשונה לשם הגיעה הקבוצה, הייתה העיירה ברדיצ'וב. שם, לאחר טבילת מקווה ותפילת מנחה, הסבו לסעודת צהריים כיד המלך. במהלך הסעודה נאמרו דברי פתיחה למסע, ובפרט הכנה לכניסה לציון "פאר בדור" הרה"ק ר' לוי יצחק מברדיצ'וב זיע"א, אליו נכנסו מיד לאחר מכן.

התחנה הבאה הייתה בביהכנ"ס של הבעש"ט הק' במעז'בוז'. לאחר תפילת מעריב ושירי דבקות במקום, המשיכו לציון הבעש"ט הק'. בשעת ערב התאספו לסעודת 'פורים קטן' חגיגית במקום, כשדיבורי אמת מאמרותיו של הנחל נובע מלהיטים את הלבבות, שפצחו בשירים וריקודים במשך שעה ארוכה.

לאחר תנומה קלה בעיירה מז'בוז', קמו בני החבורה בעת חצות לילה להשתטח שוב על ציון אור שבעת הימים הבעש"ט הק' זיע"א, משם המשיכו בנסיעה לתפילת וותיקין אצל התלמיד הגדול, מוהרנ"ת זיע"א בעיירה ברסלב.

מיד לאחר השתטחות קצרה ופת שחרית (עם דיבורים והתחזקויות, כמובן…) המשיכה החבורה לעבר 'עיר הגעגועים', מקום מושבו של רביה"ק זיע"א, בעיירה אומן. את הדרך העבירו חברי הקבוצה ב'הכנה דרבה' בשמיעת דיבורים חמים במעלת רביה"ק וההשתטחות על ציונו הק', סיפורים נוראיים ונפלאים, ודברי שבח והודיה להשי"ת על טוב חלקינו ונעימות גורלינו על הזכיה להגיע ולהשתטח על קברו הק' והנורא, "מקום המוכן לו מששת ימי בראשית לעסוק שם בתיקון העולם לדורות".

לאחר התמקמות מהירה, טבילת מקווה ושיעור הכנה קצר נוסף, עלו בני החבורה לציון המצויינת, כאשר אצל חלקם זו להם הפעם הראשונה במקום.

בשעת ערב נפגשו שוב חברי המסע לסעודה משותפת, כשהפעם מלבד דיבורים ושיחות מאת מובילי הקבוצה, זכו המשתתפים לשמוע במלואו את סיפור ההתקרבות של הרה"ג ר' ישראל זלזניק שליט"א שהשתתף אף הוא במסע, כשהוא מרתק את החברים במסע החיפוש האישי שלו, כששאר חברי הקבוצה מזדהים עימו בכל שלב.

לאחר מכן התקיים 'סימפוזיון' מיוחד בניצוחו של הרה"ח ר' רפאל כץ שליט"א, בו פתחו המשתתפים את ליבם, הן בסיפורי התקרבות מרגשים, והן בהשגחות מופלאות שהובילו אותם אל המסע הנוכחי.

לאחר לינת לילה קצרה באומן, הגיע המסע אל תומו כשכל חבריו מעידים בפה מלא כי היו אלו ימי התעלות מיוחדים, נקודת זמן משמעותית במסע החיפוש האישי של כל אחד, מסע שאותו מוביל ה'בעל כח הגדול', אותו צדיק אמת שאינו מתייאש מאף יהודי.

 

צפו בתמונות מהמסע לאומן ולקברי הצדיקים באוקראינה

 

תגובות

כל הכבוד לרב גלינסקי על הפעילות החשובה שלו!!!

6

מוהרי"מ גלינסקי, תמשיך להצליח ולהתעצם! שמחים לראות את התיעודים, ההצלחה שלך מרנינה את לב כולנו!

5

אך אדם ד. ג. שלא הלך לנחם את השוויגער שלו בתור עיקרון כפיות טובה ממדרגה ראשונה לה ולבעלה זצ"ל יכול להגיד דעות בשום נושה ושום עניין מכ"ש בדברי רבי"הק ותלמידיוו???????????

4

אשריך מאד הרב גלינסקי, כל שיעור של כבודו נותן לי עוד טעם לחיים, וממש מתחייה עם כל ווארט, כלל ציבור חבורתינו מצפה בערגה לשיעור הבא, חזק ואמץ!!!

3

מדהים!!!!

2

מדהים!!!!

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.