מסע התעלות והתרוממות של צוות רבני ומלמדי תלמוד תורה "אהבת משה" לאומן

התעלות והתרוממות של צוות רבני ומלמדי תלמוד תורה "ברסלב אהבת משה" בנסיעת התעלות מיוחדת לליל שישי בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן ולשבת גיבוש בעיירת ז'יטומיר באוקראינה

רבני ומלמדי תלמוד תורה "ברסלב אהבת משה" באומן // צילום: באדיבות המצלם

התעלות והתרוממות של צוות רבני ומלמדי תלמוד תורה "ברסלב אהבת משה" בנסיעת התעלות מיוחדת לליל שישי בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן ולשבת גיבוש בכפר הנופש ז'יטומיר באוקראינה.

כבר עם ההכנות לנסיעה הקדושה החלה ההתרגשות עם קבלת ה"פתקאות – קוויטלאך" מהתלמידים לתפילות ובקשות מהתלמידים שיזכירום לטובה על הציון הקדוש כשעיקר הדגש בבקשתם הייתה הצלחתם בתפילה בתורה ויראת שמים. כן נשלחו בקשות לתפילה וישועה ע"י בחורי "הישיבה קטנה והגדולה" שיזכירו אותם בציון המצוינת.

הנסיעה החלה משערי התלמוד תורה כשכל צוות הרבנים – ארוזים עם תיקיהם ובחפציהם לקראת הנסיעה מלווים ע"י התלמידים בשירה ובזימרה ובברכת: צאתכם לשלום.

הרבנים והמלמדים החשובים שמשקיעים כל השנה את כל כוחם ומרצם בהקניית תורה ויראת שמים לצאן קדשים, נפרדו בהתרגשות מתלמידי התלמוד תורה בדרך לנסיעה הקדושה לרבי !

בליל שש" בחצות הלילה חנו בעיר אומן, בציון רביה"ק שם שפכו את ליבם בהתעוררות מיוחדת בתיקון הכללי ובתפילה להצלחת כל תלמיד ותלמיד ולהצלחת המוסד כולו כשליחי רבינו הק' במשך כל השנה כולה, עם סיום התפילות פצחו בריקוד של  הודיה ליד הציון על זכותם הגדולה שנפלה בחלקם ללמד תשב"ר ההולכים בדרכו של צדיק, ובתפילה שיעשו את מלאכתם נאמנה כרצון המשלח הגדול: הנחל נובע מקור חכמה זי"ע.

בשבת קודש התאכסנו המלמדים באכסניה הסטאנציע בכפר הנופש ז'יטומיר, עם מיטב מעדני מאכלי השבת בטוב טעם ואיכות ברמה גבוהה ביותר ובניחוח של נועם ועונג שבת, בזמירות שירות ותשבחות.

בתום סעודת שבת קודש התקיים "שבת אחים", כשיו"ר המוסדות הרה"ח ר' נסים כלפא שליט"א שבדבריו העלה נושאים מגוונים בעניני חינוך משולב בדברי תורה על פרשת השבוע. בסיום דבריו התקיים "פאנל חינוכי" בו לובנו עניני חינוך בעיקר ע"פ דעתו ועצותיו של רביה"ק ותלמידו מוהרנ"ת זי"ע, בהנחלת אור ההתחזקות ודרכי החינוך לראות את החיובי – הטוב לעודד ולחזק את התלמידים כפי שמוסדות אהבת משה רכשה לה את שמה הטוב בהקניית דרך זו בתלמוד תורה ובישיבות.

בסעודות השבת נשמעו שיחות ושיעורים מפי רבני המוסדות והצוות החינוכי של התלמוד תורה משולב בדברי חיזוק לצוות המתעסקים בטהרות, כשבסעודת רעווא דרעווין השמיע את דבריו רב המוסדות המשפיע הרה"ח ר' יהודה צבי שפירא שליט"א שבתורף דבריו התמקד על תפקידו של מחנך בדרך התורה והחסידות משולב מענינא דיומא ובדברי הכנה לימי הפורים הק' הממשמשים ובאים.

.במוצאי שבת נסעו לציונו הק' של סנגורם של ישראל הרה"ק רבי לוי יצחק מבארדיטשוב זי"ע, הנמצא די סמוך לעיירת ז'יטומיר, בהתעוררות רבה נאמרה תפילתו של רבי לוי יצחק הנהוג לאמרה במוצאי שבת, ובשירי ערגה שחיבר הרה"ק רבי לוי יצחק כשניצלו כל רגע פנוי לתפילה ובקשה כללית וביחוד על התלמידים – תינוקות של בית רבן, תלמידי התלמוד תורה.

ריקודי מצוה, הודיה ושבח על כל הטוב והתרוממות הרוח של נסיעה קדושה זו יחד עם שבת מיוחדת זו – התקיימו  בסיום סעדת "דוד מלכא משיחא" ריקודים בשילוב תזמורת מיוחדת שהעלה את המשתתפים טפח מעל גבי הקרקע, לעלות ולהעלות את עצמם והתלמידים בהמשך עשיה דקדושה  לתורה ועבודה מתוך שמחה של מצוה.

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.