סיום מסכת ומסע התעלות באומן לחברי שיעור הדף היומי בשכונת הר נוף בירושלים

משתתפי שיעור הדף היומי בראשותו של הרב אליהו אורנשטיין שליט"א, המגיד שיעור הנודע מ'דרשו', יצאו לעבר המקומות הקדושים בעיירות אוקראינה שם ערכו סיום על סדר נזיקין ברב פאר והדר

חברי השיעור עם הרב אליהו אורנשטיין // צילום: באדיבות המצלם

מסע התעלות באומן לחברי שיעור הדף היומי בשכונת הר נוף בירושלים

עם תחילת זמן הקיץ יצאו משתתפי שיעור הדף היומי המרכזי בשכונת הר נוף, בראשות הרב אליהו אורנשטיין שליט"א, למסע התעלות באומן ובמקומות הקדושים ברחבי אוקראינה.

הרב אורנשטיין שליט"א, שהתקרב אל רבינו הק' בשנים האחרונות ומכהן כראש ישיבת ברסלב בביתר עילית, מוסר מדי יום מספר שיעורים בדף היומי ובמסכתות אחרות, כשהמוכר ביותר הינו השיעור אותו הוא מוסר באולפן הסגור במשרדי 'דרשו' בירושלים. שם, בין ארבעה קירות הוא יושב אל מול המצלמה, מפעיל את המיקרופון ומוסר את השיעור לאלפי בני אדם. אף אחד אינו מאזין לדבריו באותה העת, אך כעבור ימים אחדים מתפרסמת קלטת האודיו במערכת 'קול הלשון', בקו השיעורים של 'דרשו' ובדרכים נוספות, כשבמקביל עולה גרסת הווידאו לפרסום באתר 'דרשו'. או אז יאזינו לשיעור אלפי בני אדם בכל רחבי העולם. שיעוריו על הדף היומי הפכו פופולאריים ומגיעים לכל רחבי העולם היהודי, במקביל הוא מוסר שנים רבות את השיעור המרכזי בדף היומי בשכונת הר נוף.

כ-50 ממשתתפי השיעור ובני משפחתם הצטרפו למסע הקודש בן ה-3 ימים אל הצדיקים הטמונים בעיירות אוקראינה. לאחר הנחיתה בשדה התעופה בקייב שמו פעמיהם אל אומן שם החל המסע בציונו הק' של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן, בתפילות ולימוד הדף היומי האחרון במסכת הוריות. למחרת יצאו הקבוצה בנסיעה לעבר עיירת ברסלב לציון רבי נתן תלמידו המובהק של ר' נחמן ומשם למעז'יבוז' לציונו של מייסד החסידות הבעל שם טוב הקדוש, שם נערכה סעודת סיום מסכת הוריות וסדר נזיקין ברוב פאר והדר, למחרת יצאו אל ציונו הק' של סנגורן של ישראל רבי לוי יצחק מברדיטשוב שם העתירו בתפילה ובתחנונים עבור ישועת הכלל והפרט.

חברי השיעור הודו למגיד שיעור היקר, על למעלה מ-6 שנים בהם הוא מגיע במסירות נפש מידי יום ביומו למסירת שיעור בדף היומי בצורה מרתקת וכובשת באולפני 'דרשו' ובבית המדרש וברכוהו שימשיך להאריך ימים על ממלכתו הן במסירת השיעורים והן בישיבתו הקדושה – ישיבת ברסלב בביתר עילית אשר הוא עומד בראשה, בהצלחה גדולה בחינוך וקירוב ילדי ישראל, להגדיל תורה ולהאדירה.

 

תגובות

בשמחה אשמח להגיע לרבינו הקדוש אני ואשתי

2

הרב אליהו אורנשטיין שליט"א ידוע כאיש חינוך משכמו ומעלה מצליח להאהיב על הבחורים את עבודת השם ולימוד התורה והכל בדכי נועם ובמתק שפתיים אשרי הזוכה שבניו ילדו בישיבת ברסלב בראשותו

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ג שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.