מסיבת "חומש סעודה"  לתלמידי כתה א' בת"ת ברסלב "אמונת ציון" בירושלים

בֶּן חָמֵשׁ שָׁנִים לַמִּקְרָא • השבוע נערכה מסיבת "חומש סעודה"  לתלמידי כתה א' בתלמוד תורה "אמונת ציון" שע"י מוסדות "נחלי נצח" בנשיאות הרה"ח ר' שמואל שטרן שליט"א

תלמידי כתה א' במסיבת החומש // צילום: באדיבות המצלם

השבוע התקיימה מסיבת "חומש סעודה"  לתלמידי כתה א' בתלמוד תורה ברסלב "אמונת ציון" שע"י מוסדות "נחלי נצח" בנשיאות הרה"ח ר' שמואל שטרן שליט"א.

התרגשות גדולה ניכרה על פניהם של ההורים, הסבים והסבתות שהגיעו במיוחד להשתתף במעמד המרגש.  בתחילת המעמד התאספו התלמידים שיחי' בחדר צדדי שם חבשו לראשם את הכתר המיוחד והיפהפה ולבשו את הווסט שהוכן במיוחד לכבוד המעמד.

אחר כמה דקות של הכנה נכנסו בשורה כל התלמידים לקול צלילי התזמורת כשידי חלק מהתלמידים אוחזות בחופה הנראית בדר"כ במעמדי הכנסת ס"ת ומקהלת הת"ת שלוותה את המעמד כולו פצחה בשיר וזמר.

חוברת מהודרת  שהודפסה במיוחד לכבוד המעמד חולקה למשתתפים ובעזרתה עקבו אחר כל מהלך המסיבה. רגעים מיוחדים נרשמו עת שהוחשך האולם וילדים נושאי לפידים אש בוערים נכנסו פנימה לצליל התזמורת שניגנה את הנגון הברסלבאי המרטיט "אין ברסלב ברענט א פייער – פייער דאס אריין אין הארצן" (בברסלב בוערת אש – הבער אותה בליבי). כנהוג, קראו התלמידים בהתלהבות ובחיות את עניני התחלת למוד החומש וענין התחלת הלימוד חומש ויקרא, יבואו טהורים ויתעסקו בטהרות.  בשיר מיוחד על רקע שולחן ועליו נרות שבת שהוכנס אל האולם בטאו הילדים את תפלותיה ושאיפותיה של כל אם בישראל בעת הדלקת נרותיה בער"ש המצפה שבנה יגדל ויהיה ת"ח וירא שמים.

רגע נעלה היה עת כל תלמיד בתורו הכריז "אני כבר בחור שלומד חומש" ואמר את שמו, ברגעים אלו ניכר היה ששערי שמים פתוחים וההורים התפללו לסייעתא דשמיא שתלוה את בנם בעת שהוא נכנס למקרא.

בקשב רב האזינו המשתתפים לדברי ראש הישיבה שליט"א וצוות הנהלת הת"ת המשגיח הר"ר אלחנן רייזמן שליט"א ואחריו לדברי המפקח הר"ר בעריש גוטשטיין שליט"א שדיברו על גודל השעה והרגע המכונן בו נמצאים התלמידים והדרכות להורי התלמידים מתובלם בפרפראות, עובדות והנהגות מצדיקי הדורות.

לאות תודה והערכה העניק נציג ההורים מנחת שי למלמד החשוב הרב זאב פיליפ שהשקיע רוב כוחו ומרצו במשך השנה וטיפח את התלמידים שיחי' עד להגיעם לרגע נעלה ומרומם זה.

בייחוד הודו ההורים לחברי הנהלת הת"ת החשובים שמשקיעים במשך השנה מאמצים רבים בכדי שכל תלמיד ותלמיד יקבל מענה לצרכיו לחנכו ולגדלו בדרך התורה הקדושה וסיימו בברכה שיהיה להם כח להמשיך בעבודת קדש זו מתוך בריאות איתנה לאורך ימים ושנים.

משתתפי המסיבה לא שכחו לציין את המסיבה המפוארת שהופקה ע"י חברת עמ"י הפקות שדאגו להכין את המסיבה בפאר והדר כראוי וכיאה לרגעים מרוממים אלו בבחינת "תורה מפוארה בכלי מפואר".

בסיום המסיבה יצאו האבות ובניהם במחול משותף לכבודה של תורה ובהלל והודאה להשי"ת שזיכנו להגיע לרגע זה. יעזור ה' ויראו תלמידים אלו ברכה בעמלם ויגדלו ויתעבדו לאילנות רברבין ויעשו חיל בלימודם וכשם שנכנסו למקרא כך יכנסו למשנה וגמרא אמן.

 

תגובות

ברסלב גודלת מאוד איזה יופי

3

פשוט מדהים מוסדות לתפארת

2

אין דברים כאלו

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.