מלחמת ה' • פעילי יד לאחים מנעו ניסיון של פעילות מיסיונרית באומן בראש השנה

פעילי ארגון 'יד לאחים' פעלו בראש השנה באומן  ובימים שקדמו לו כנגד פעילות של אנשי הכת הנוצרית "היהודים המשיחיים", שהגיעו במיוחד לאומן עם שלל חומרי הטפה מיסיונריים בשפה העברית

חומר מסיונרי מימין, משמאל פעיל יד לאחים בפעולה באומן // צילום: יד לאחים

פעילי ארגון 'יד לאחים' פעלו בראש השנה באומן  ובימים שקדמו לו כנגד פעילות של אנשי הכת הנוצרית "היהודים המשיחיים", שהגיעו במיוחד לאומן עם שלל חומרי הטפה מיסיונריים בשפה העברית.

פניות שהגיעו בשנתיים האחרונות לארגון 'יד לאחים' בנושא, גילו כי מיסיונרים מהכת פעלו בתקופת ראש השנה ברחבי אומן באמצעות חלוקת פליירים באזורים בהם משתכנים יהודים, וכן בהקמת דוכן עם חומרי הטפה להמרת דת, תוך שהם יוצרים פרובוקציות ומנסים לגרור עוברי אורח יהודים תמימים לוויכוחים בנושא.

כלקח ממקרי העבר התארגנו השנה ב'יד לאחים' מבעוד מועד ושיגרו צוות פעילים ששהה באומן במשך ראש השנה. מודעות רחוב שנתלו בכל רחבי אומן הזמינו את הציבור שנתקל במפגע מיסיונרי לפנות לצוות המקומי של יד לאחים, שצויד גם במספר אוקראיני.

לטענת הארגון, הפעילים נתקלו בפעילות מיסיונרית נרחבת למדי: "בחלק מהמקרים היו אלו הפעילים שפטרלו בעיר ואספו חומרים מיסיונריים בעברית שפוזרו במקומות הומי אדם. בחלק אחר, פניות שהגיעו למוקד המקומי התריעו על פעילות מיסיונרית והצוות הוזנק כדי לטפל גם באותם המקרים" אומרים במחלקה להצלה ממיסיון ביד לאחים.

במחלקה גם מציינים בסיפוק כי הפעילות הגלויה והסמויה של הצוות המיומן, הביאה את המיסיונרים לסגת מכוונתם המקורית להעמיד במקום דוכן להמרת דת כבשנים עברו, ובמקום זאת להסתפק רק בחלוקת חומר מיסיונרי בהיחבא.

ביד לאחים אמרו השבוע כי הדבר מוכיח את החוצפה וחוסר הגבולות של המיסיונרים. "לא יאומן כי יסופר. גם במקום אליו נוסעים רבבות יהודים להתפלל בראש השנה, מעזים אנשי המיסיון הנוצרי לבוא ולהטרידם בדברי הבל ולנסות להמיר את דתם. אנו תפילה כי השנה הבאה עלינו לטובה תהיה השנה שבה נזכה לקיום הייעוד 'להעביר גילולים מן הארץ'".

 

חומר מיסיונרי שחולק בכיכר פושקינה באומן

חומר מסיונרי באומן

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.