חדשות אומן

מלון “שערי ציון” באומן הפך למעון לינה לסטודנטים וסטודנטיות

מלון “שערי ציון” באומן נפתח רשמית והפך למעון לינה עבור סטודנטים גויים. בעל המלון איים בעבר כי אם לא יגיעו איתו להסדר כל שהוא ויבטלו את החרם נגד המלון, הוא ידאג להשכיר את המלון בעדיפות ראשונה לגויים מקומיים

מלון "שערי ציון" | צילום:Яндекс

מלון “שערי ציון” באומן נפתח רשמית והפך למעון לינה עבור סטודנטים גויים. בעל המלון איים בעבר כי אם לא יגיעו איתו להסדר כל שהוא ויבטלו את החרם נגד המלון, הוא ידאג להשכיר את המלון בעדיפות ראשונה לגויים מקומיים. היום הוא החל לממש את איומיו, כאמור. בעל המלון החל מהיום להשכיר את החדרים במלון לסטודנטים וסטודנטיות גויים, על פי הדיווחים מאומן, הקומה הראשונה של המלון נמצאת בתפוסה מלאה.

אחד מתושבי קהילת אומן אומר: “מלון שערי ציון הפך למלון ‘שערי זימה’ ומעכשיו נשאר לנו להתכונן לגל גניבות, ופריצות איומה ברחובה הראשי של כיכר פושקינה בדרך לציון רבינו”.

עד תחילת שנת תשס”ז (2007) המלון שירת בימי השנה את הציבור הבאים לאומן ובעקבות סכסוך משפטי המלון נסגר. הסכסוך נידון בפני ערכאות שונות, וביניהם גם בבית המשפט העירוני באומן, בית המשפט השלום בתל אביב, ובד”צ העדה החרדית.

בשנת 2007 פנו הצדדים לבורר הרב צבי ברוורמן, כדי שיכריע בסכסוך שביניהם. הרב ברוורמן גיבש הסכם עליו חתמו ארבעה צדדים. לאחר פסק הבורר, פנה אחד הצדדים לבית המשפט המחוזי בבקשה כי יתן תוקף לפסק הבורר. בית המשפט זימן את הרב ברוורמן להעיד, אך הוא הביע את חששו כיון שהוא נתון לאיומים. עקב כך, הורתה השופטת אורית אפעל, כי הרב ברוורמן יעיד בדלתיים סגורות. בסופו של דבר השופטת קבעה כי להסכם שערך הרב ברוורמן אין תוקף של בוררות, ומשכך הבוררות בטלה.

בינתיים המלון נמכר לגוי, מקומי שרכש את המלון במחיר זול יחסית ואינו היה מודע לסכסוכים במקום. בשנים האחרונות ניסו גורמים להגיע עם הרוכש להסדר כל שהוא, בעוד הצדדים עומדים על שלהם ואינם מוכנים להגיע לשום הסדר בטענתם שהמלון שייך להם.

חשוב לציין! כי את הגוי לא מעניין מה פסק בית הדין בענין, ומבחינה חוקית הוא בעל המלון, והוא יכול לעשות במלון ככל העולה על רוחו. בערב ראש השנה תשע”ה דיברו איתו כמה עסקנים והבינו ממנו שהוא מוכן עדיין להגיע להסדר עם הצדדים.

נקווה כי הצדדים יתעשתו מחומרת המצב ויביאו לפתרון המשבר פן יהיה מאוחר מדי.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.