מחודדים בפיך • מעמד כבוד התורה וסיום מסכת גיטין בישיבת "נעימות התורה"

השבוע התקיים מעמד כבוד התורה מרומם בישיבת 'נעימות התורה' בביתר עילית לרגל סיום מסכת גיטין ולקראת סיום המבצע היחודי 'מחודדים בפיך – ברסלב'ר בחור יודע ש"ס' בו שננו הבחורים את המסכת שבע פעמים עד שזכו לקנותה בקנין עולם

הרב קיוואק שליט''א עם הרב ארוש שליט''א // צילום: באדיבות המצלם

השבוע התקיים מעמד כבוד התורה מרומם בישיבת 'נעימות התורה' בביתר עילית באולמי ארמונות הגפן.

המעמד האדיר נערך לרגל סיום מסכת גיטין שנלמד בישיבה מתחילת השנה, ובמיוחד לקראת סיום המבצע היחודי בשם 'מחודדים בפיך – ברסלב'ר בחור יודע ש"ס' בו שננו הבחורים את המסכת שבע פעמים עד שזכו לקנות בקנין עולם את מסכת גיטין.

שבמהלכו נערכו ארבע מבחנים בכתב בארבעה שלבים  שלב א'  על כ-30 דפים שלב ב'  כ-50 דפים שלב ג'. כ-70 דפים וביום ו' פרשת בחוקותי התקיים מבחן כללי על כל המסכת בבת אחת, בו זכו עשרות מצטיינים בזכות נסיעה לאומן לציון רבינו שתתקיים בעזהשי"ת יחד עם ראש הישיבה שליט"א, התקיים מעמד כבוד התורה לשמוח יחד כלל בחורי הישיבה – חתני השמחה עם הוריהם היקרים בשמחת התורה ושמחה של מצוה.

את המעמד הנחה ברוב כישרון מנהלה הרוחני של הישיבה הרה"ח ר' משה לודמיר שליט"א שתיאר את ההשקעה האדירה אותה השקיעו הבחורים חודשים ארוכים בעמל ויגיעה שלב אחר שלב עד שזכו להגיע לשלב הנוכחי להבחן על כל המסכת בבת אחת – כאשר כל בחור היושב כאן זוכה לקיים 'בחוקתי תלכו' חוקותי מלשון חקיקה, כי הבחורים שעמלו כל כך בתורה זכו שהתורה תיחקק אצלם בעצמות.

ראש הישיבה הרה"ח ר' אברהם יצחק קלצקי שליט"א הרחיב לתאר את האוירה המיוחדת השוררת בישיבה – אוירה של התמדת התורה מתוך קדושה ועבודת ה' בהתמסרות מוחלטת לה' בבחינת עם ישראל שלא שאלו בקבלת התורה מה כתוב בתורה, אלא הזדרזו לקבלה באהבה, ואשרי מי שסופג אוירה זו בינקותו, והיא אשר תשמור עליו בזקנותו.

הרה"ג ר' אלחנן אלגרוד שליט"א מו"ץ דקהילת חוט של חסד ואב לאחד מבחירי הבחורים בישיבה, הביא את ברכת ההורים לצוות הישיבה, על המסירות וההשקעה שאין בדומה לה של רבני הישיבה, ובמיוחד הדגיש בחשיבות החדרת שאיפות גדולות של קניני תורה, לבחורים בגיל צעיר דייקא.

בהמשך נשא דברי ברכה ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין שליט"א שעומד לימין הישיבה מיום הווסדה, בתוך דבריו תיאר איך בעיניו הוא זוכה לראות את 'בחוקתי תלכו' – איך בחורי הישיבה הולכים עם התורה גם בדרכים, וכן בבין הזמנים, ואת הקידוש ה' שהבחורים עושים בהליכתם בעיר.

לאחר מכן התכבד אורח הכבוד ראש ישיבת חיי משה הרה"ח ר' בנימין קאהן שליט"א המלווה את הישיבה ביעוץ והכוונה, אשר בירך את הבחורים היקרים ביום גדול זה, ואת זכותם ללמוד במקום של 'נעימות התורה', מקום בו מחדירים את הנעימות ואת חשקת התורה, שכעת לפני קבלת התורה הוא הזמן להיות בברית אהבה עם התורה, לעבוד את ה' בכל לבבך ובכל מאודך, לוותר על דברים שאדם אוהב לא מחמת שחייב אלא מחמת שזה לא מעניין אותו כמו אדם שבז לילד המשחק בארגז חול.

את דבר המעמד נשא נשיא הישיבה הרה"ח רבי שלום ארוש שליט"א שעמד דקות ארוכות באי יכולת לדבר בהתרגשות כאשר דמעות נשנקות בגרונו, עד שפתח בדברי הודיה להשם יתברך שזכה לראות במו עיניו איך למרות כל הקשיים בדור כזה רואים בחורים שמתהלכים בהשגות גבוהות שכאלו.

אחרון הדוברים התכבד הרה"ח רבי ניסן דוד קיוואק שליט"א שעמד בדבריו על השמחה הגדולה שנעשה בשמיים כאשר בדור חשוך כזה יושבים בחורים ומתאמצים, ועל כן חובה גדולה לערוך מעמד מפואר שכזה, כי אחר כל עבודה בעבדות ה', יש לעצור להתענג על הזכות שעל זה נאמר 'יגעתי ומצאתי תאמין' – כי לא מספיק להתייגע אלא גם צריך למצוא.

כמו כן הרחיב לתאר את המסירות שרואה אצל רבני הישיבה, עד כמה הם מתפללים על הבחורים היקרים באופן אישי.

רגע מרגש במיוחד היה כאשר כל התלמידים עברו זה אחר זה לקול צלילי התזמורת והתרגשות הקהל, לקבל תעודה אישית על ידיעתם ושליטתם במסכת גיטין מאת נשיא הישיבה הרב ארוש שליט"א.

כמו כן קיבל כל בחור אגרת מיוחדת לאמו עם שי מיוחד תפילת השל"ה בהדפסה מהודרת.

לאחר ברכת המזון יצאו הבחורים בשיר וזמרה ובריקודים לכבוד התורה, ריקודים שנמשכו עד שעה מאוחרת, כאשר ציבור ההורים מצטרפים בשמחה להודות להשם יתברך על היום הגדול.

 

הרב קיוואק והרב ארוש בכניסה למעמד

הרה''ח ר' משה לודמיר שליט''א

הרה''ח ר' אברהם יצחק קלצקי שליט''א ראש הישיבה

הרה''ח רבי ניסן דוד קיוואק שליט''א

הרב שלום ארוש שליט''א

ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין הי''ו

ראש ישיבת חיי משה הרה''ח ר' בנימין קאהן שליט''א

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.