מדוע הוסיף הרב קוק שליט"א שני ציציות נוספות, ומהי הסגולה לרפואת החולה?

הרב דב איסר הכהן קוק שליט"א הוסיף שני ציציות נוספות לאחר שלמד את מאמר זקינו רבי נחמן מברסלב המובאים בליקוטי מוהר"ן, לאחר שראה את הדברים התבטא ואמר: 'זה פלא של דבר, רק שנאמין בזה!'.

הרב דב איסר הכהן קוק שליט"א בלימוד ליקוטי מוהר"ן // צילום: באדיבות המצלם

מדוע הוסיף בערב שבת הרב דב איסר הכהן קוק שליט"א שני ציציות נוספות, ומהי הסגולה לרפואת החולה?

הרב דב איסר הכהן קוק שליט"א הביא בלימודו לקראת שבת ויחי ציטוט מהפסוק שבפרשת השבוע פרשת ויחי (פרק מח, ב) "הנה בנך יוסף בא אליך ויתחזק ישראל וישב על המיטה".

ואמר הרב כי יש את חזקיהו המלך שהיה חולה, וכאן יעקב אבינו חולה, "ויתחזק ישראל" מרמז גם על "חזקיהו" בתיבת "ויתחזק", ו"ישראל" כנגד "יעקב" שנקרא ישראל.

לאחר מכן הוזכרו דבריו של זקינו רבי נחמן מברסלב המובאים בליקוטי מוהר"ן סוף תורה ז' כי סגולה לחולה להסתכל על הציצית, והסוד הזה רמוז בפסוק של פרשת השבוע שלנו שעליו דיבר הרב שליט"א. לאחר שראה הרב דב איסר הכהן קוק שליט"א את הדברים התבטא ואמר: 'זה פלא של דבר, רק שנאמין בזה!'.

 

וזה לשון רבי נחמן מברסלב זיע"א, בליקוטי מוהר"ן:

סְגֻלָּה לְחוֹלֶה לְהִסְתַּכֵּל עַל. הַצִּיצִית והסוד בפסוק: "הִנֵּה בִנְךָ יוֹסֵף בָּא אֵלֶיךָ", כִּי כָּל אֵלּוּ הַתֵּבוֹת מְרַמְּזִין עַל הַצִּיצִית, דְּהַיְנוּ מִנְיַן הַחוּטִין וְהַחֻלְיוֹת וְהַקְּשָׁרִים כַּמְבאָר בִּ"פְרִי עֵץ חַיִּים" [ז"ל הפע"ח: ט"ל כריכות הם קנ"ו כמנין יוסף. וסמ"ך גודלין יש בכל הכנפות עם הציצית כמנין הנה וכמנין בנך. חוליות וקשרים והחוטין הם ל"ב והם שזורין הרי ס"ד כמנין בא אליך ע"כ]. וְזֶהוּ: "הִנֵּה בִנְךָ יוֹסֵף בָּא אֵלֶיךָ" דְּהַיְנוּ בְּחִינַת צִיצִית כַּנַּ"ל עַל יְדֵי זֶה "וַיִּתְחַזֵּק יִשְׂרָאֵל".

תוך כדי הדברים הגיע אחד מתלמידי הרב לבקש ברכה עבור אחד מבני משפחתו. הרב ברכו ובתוך כדי הדברים אמר "ר' יוחנן אמר: סמוכין מן התורה מנין? שנאמר "סמוכים לעד לעולם עשוים באמת וישר" (תהלים קי"א)". ואז אמר הרב לאותו יהודי: 'תרכוש שמונה ציציות חדשות, שישה מהם תחלק לנצרכים, ושתיים מהם תביא לי'.

ולאחר מכן הוציא מיד הרב דב איסר הכהן קוק שליט"א מארונו שני ציציות חדשות וברך עליהם ולבשם, ואמר שהוספת הציציות האלו יהיו לרפואה הנצרכת.

 

תגובות

לפני כ- 11 שנה אישתי היית בהריון עם תאומות וגילו לה מחלה ללא תרופה והפתרון היה הפלה נסעתי לצדיק הרב קוק בטבריה ובהמתנה שיסיים ערבית פתחתי ספר שלא הכרתי עד בו והמאמר הראשון היה "סגולה לחולה שיסתכל בציציות של צדיק" חשבתי לעצמי אני מול צדיק שיש לו הרבה ציציות ואני זקוק לרפואה לתאומות שלי עמדתי והסתכלתי והאמנתי שזו הרפואה שלייש אריכות בסיפור והמשך אבל קיצרתי בסוף נודלו בריאות ושלמותכך גם הכרתי את ברסלבבברכה דוד

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ד אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.