חדשות אומן

מבוכה לאוקראינה • הפוגרום בציונו של רבי נחמן מברסלב לא יורד מסדר היום

מבוכה לאוקראינה • הפוגרום בציונו של רבי נחמן מברסלב לא יורד מסדר היום וממשיך להוביל בכותרות המרכזיות בעיתונות הרוסית – הרוסים מטילים את האשמה על האוקראינים – האוקראינים נבוכים ומתגוננים

קלסתרון החשוד במעשה המזעזע | צילום: באדיבות המצלם

הוונדליזם והפוגרום המזעזע בציון רבי נחמן מברסלב באומן ממשיך לעורר סערה בכותרות העיתונים המרכזיים ברוסיה, הרוסים טוענים כי אוקראינה אשמה בפרובוקציה האנטישמית נגד היהודים, הרוסים מאשימים את האוקראינים שלא יכלו לספק ביטחון מינימלי לאותם רבבות יהודים תיירים המבקרים בתחומה (באומן) בבית הכנסת הנחשב לגדול ביותר באירופה.

בפרלמנט האוקראיני הקימו  ועדת חקירה מיוחדת שתחקור את המקרה האנטישמי שאירע באומן, ראש העיר אומן אלכסנדר ציבריי האחראי על הסדר הציבורי והביטחון בעיר אומן מחפש את האשמים ואומר כי הפורעים שביצעו את הפוגרום בקברו של רבי נחמן מברסלב אינם תושבי העיר אומן וכי בעירו לא קיימת אנטישמיות בכלל.

בעוד אנו מזועזעים מהמקרה הקשה, התקשורת המקומית באומן מנסה בימים האחרונים להעלות השערות ואף מעלה טענות כי מדובר בסכסוך בין מתווכים מקומיים למתווכים יהודים, אחת הטענות אומרת כי גידול הביקוש ובניית המלונות והעסקים באומן מצריך אישורי בנייה רבים הניתנים בעיקר באיזור צ’רקסי או קייב, לעיתים קרובות המתווכים מנצלים את קשריהם במקומות גבוהים יותר בקייב לאחר שלא קיבלו את האישורים המיוחלים בצ’רקס, דבר שהביא לנקמה נגד היהודים.

בימים אלו החקירה באומן מתנהלת גם סביב אותם ארגונים אנטישמיים ביניהם ארגון ‘סבבודה’ הידוע לשמצה המקיים רדיפה אכזרית נגד תושבי העיר היהודים המתגוררים באומן.

בינתיים, המשטרה המקומית באומן מפרסמת קלסתרון פנים של אחד החשודים שביצעו את הפוגרום,  לא ברור כיצד הצליחה המשטרה ליצור קלסתרון פנים בעת שאותם פושעים ביצעו את זממם בעודם רעולי פנים.

אחד הנתקפים שהותקף בציון והיה עד למקרה המזעזע מספר ל’אומן שלום’: “התוקפים נכנסו לציון כשהם רעולי פנים, השניים החלו לצעוק ברוסית, אחד מהם החזיק שקית שחורה והשני החזיק בקבוק מלא בנוזל אדום. התוקפים החלו להסתער עלינו בצעקות, אנחנו היינו 4 חברים, התחלנו להתעמת איתם, אותו אחד שהחזיק את הבקבוק החל לשפוך עלינו את הנוזל האדום שהיה עם ריח של טינר, באותה העת התוקף השני הוציא מהשקית השחורה ראש של חזיר תפס אותו עם שתי ידיו והחל לדפוק אותו על השולחן הסמוך לציון, במקביל הוציא אחד התוקפים מצית וניסה לשרוף אותנו, החומר האדום היה חומר דליק, בנס הם לא הצליחו לבצע את זממם”.

אלפי חסידי ברסלב עושים בימים אלו את דרכם לאומן בכדי לשהות בשבת חנוכה בקיבוץ הק’ סמוך לציון רבי נחמן מברסלב באומן  כנהוג בחסידות ברסלב, בעקבות המקרה הקשה שאירע שבוע שעבר, הוגברה השמירה והביטחון בכל אזור הציון, ממשלת אוקראינה הציבה אנשי ביטחון סמויים ושאינם סמויים במטרה לשמור על הביטחון בכל עת ביקורם של האלפים בימי חג החנוכה.

לאחר ימי החנוכה תוצב בכל אזור הציון חברת שמירה חדשה ומקצועית שתפטרל בכל שעות היום והלילה בכל מהלך ימי השנה, במטרה לספק ביטחון למבקרים הרבים הבאים לבקר באומן.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.