חדשות אומן

לרגל היארצייט של ר יצחק מברדיטשוב הגיעו יהודים מברדיטשוב לאומן

מאות יהודים שהגיעו לקברו של ר’ לוי יצחק מברדיטשוב זצ”ל באוקראינה לרגל יום ההילולה שחל אמש (חמישי כ”ה תשרי) ניצלו את ההזדמנות והגיעו להתפלל בקברו של רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן

ציון רבינו אמש | צילום: ק"ק אומאן

מאות יהודים שהגיעו ליארצייט של ר’ לוי יצחק מברדיטשוב זצ”ל לרגל היארצייט שחל אמש (חמישי כ”ה תשרי) ניצלו את ההזדמנות והגיעו להתפלל בקברו של רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן.

ר’ לוי יצחק מברדיטשוב זצ”ל  המכונה סניגורן של ישראל  נולד בשנת ה’ת”ק בעיירה הוסאקוב (פולין) למשפחת רבנים שבמשך 26 דורות לא הוסר ממנה כתר תורה ובאותה עת אמר ר’ ישראל הבעל שם טוב לתלמידיו כי ירדה לעולם נשמה גדולה שתמליץ טוב על עם ישראל.

ר’ לוי יצחק מברדיטשוב זצ”ל העניק עצה וברכה, פעל ישועות לאלפים שהתקבצו סביבו ובדרכי נועם השפיע עליהם ללמוד תורה ולקיים מצוות. עם זאת, נלחם בתנועת ההשכלה, התנגד בתוקף למשחק הקלפים והתקין שלא להוסיף על שבעת הקרואים בפרשה. נודע כאוהב ישראל, עמל כדי לגלות צד זכות במעשיו של כל יהודי, טען כי עם ישראל הינו עם קדוש ואף אם אין אנו עושים רצונו של מקום אנו טובים מכל העמים.

נפטר בכ”ה בתשרי ה’תק”ע. מקום קבורתו בעיר ברדיצ’וב שבאוקראינה  אליו מגיעים מתפללים ומבקרים רבים מכל העולם.

לאחר פטירתו של ר’ לוי יצחק אמר ר’ נחמן מברסלב זע”א כי מי שיש לו עיניים פקוחות רואה כי כבה אור העולם. מרוב הערצה לרבם, קהילת ברדיטשוב לא מינתה רב ואב בית דין כממלא מקומו וכל גדולי התורה שמונו אחריו כונו בתואר דיין ומורה הוראה.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.