לפאר את בית ה' • 'היכל יששכר' בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן משנה את פניו

בימים אלו עומדים פועלי 'איחוד ברסלב באומן' לקראת סיום עבודות שיפוץ מתחם 'היכל יששכר' סמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א שנתרם לעילוי נשמת הבחור נחמן איטח ז"ל שטבע בכנרת לפני כשנה

לקראת סיום // צילום: איחוד ברסלב באומן

'היכל יששכר' בציון רבי נחמן מברסלב באומן משנה את פניו • בימים אלו עומדים פועלי 'איחוד ברסלב באומן' לקראת סיום עבודות שיפוץ מתחם 'היכל יששכר' סמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

'היכל יששכר' הממוקם צמוד לחצר ציון רביה"ק משמש בכל ימות השנה כמקום תפילה למניין המרוקאי, בתקופת ראש השנה המתחם מארח את מאות החברותות שמתאגדות ללימוד תורה בצוותא במסגרת פעילותו של ארגון 'נעשה ונשמע'.

שיפוץ המתחם בוצע על ידי ר' פינחס איטח הי"ו המשמש בשנים האחרונות כמנהל תחזוקה ואחד מהגבאים המסורים בקברו של רבי נחמן מברסלב זיע"א באומן. עלויות השיפוץ נעשות במימון משפחתו שנידבה את שיפוץ ההיכל לעילוי נשמת בנם נחמן איטח ז"ל שטבע בכנרת.

כזכור, לפני כשנה נחמן איטח בן ה-21 בן למשפחה מחסידי ברסלב בעיר ביתר עילית, זוהה כאחד הנעדרים שטבעו בכנרת בערב חג הפסח. בעת האירוע המשפחות עברו כמה יממות מתוחות במיוחד והבינו עוד לפני מציאת הגופה שיקיריהם כבר אינם בין החיים, אך עדיין קיוו למצוא את הגופות כדי שיובאו לקבורת ישראל. חבריו ומכריו של נחמן ז"ל סיפרו כי נחמן היה בעל לב זהב ואהב כל יהודי באשר הוא. נחמן נסע לנפוש בכנרת ולדאבון לב מצא שם את מותו.

 

תגובות

יהי זכרו ברוך

5

כל הכבוד למשפחה, מרגש שכל הזמן משפצים את הציון של הרב'ה

4

חזקים וברוכים הצלחה בכל יהיה זכרו ברוך. בנוסף אם בשיפוצים עסקינן אז בשבועות האחרון היינו באומן ב"ה וראיתי את המרפסת של הציון כאשר פח בגובה 1.70 לערך עוטף אותה בכוון התפילה הנוף המצטייר מהמרפסת בכוון התפילה היה תמיד חלק מהציור של אומן, המרפסת היתה תמיד חלק מהרגעים שלקחת אויר להתבונן וכו', משהו החליט להרים את הגדר ולסגור את הנוף זה חבל מאוד, הרבה ממבקרי ציון רבנו לידיעתכם קבלו מהמראה הזה של המרפסת את ההוואי של אומן, תשאירו טיפת אוטנטיות בבקשה למקום.

3

למה להשקיע באוקראינה שמלאה דם יהודי ולא להשקיע בארצנו הקדושה גם רבי נחמן היה אומר את זה בעצמו

2

מדהים. אם כי אני לא מבין למה להרוס עם העמודים באמצע?! יש עוד פתרונות לקירות תומכים

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.