חדשות אומן

למרות המתיחות באוקראינה אלפים נוהרים לאומן לימי חג השבועות

למרות המתיחות באוקראינה חסידי ברסלב נוהרים לאומן לימי חג השבועות – הצלה אוקראינה נערכת לקראת בואם של החסידים, הבאים לאומן ולמזיבוז' ומביאה צוות של אנשי רפואה אשר יתן מענה במקרי חירום. 

צילום אילוסטרציה: יוסף חיים גולדשמידט

למרות המתיחות חסידי ברסלב נוהרים לאומן.

כמידי שנה מגיעים אלפי יהודים, לשהות בימי חג השבועות אצל רבינו בעיר אומן. חסידי ברסלב נוהגים לעלות על ציונו של רבי נחמן בחג השבועות. בימי חייו של רבי נחמן מברסלב נהגו חסידי ברסלב, לשהות עם רבם הגדול בשלושה מועדים: ראש השנה, שבת חנוכה, ושבועות. וידועה הבטחתו של רבי נחמן מברסלב, שמי שיהיה אצלו בזמנים אלו יינצל מעולם התוהו. חסידי ברסלב לא מוותרים ונוסעים בהמוניהם לקיבוץ בשבועות באומן.

בעוד חסידי ברסלב נוסעים לאומן, חסידים מחצרות שונות עושים את דרכם לעיירה מזיבוז', להיות על ציונו של הבעל שם טוב בחג מתן תורה. יום ההילולא של הבעל שם טוב שנפטר בו' סיון חג השבועות ה-תק"ך.

הרב הלל כהן יו"ר הצלה אוקראינה, מוסר: "אוקראינה עברה בחצי שנה האחרונה, תהליך פוליטי ארוך וקשה שאף גבה דמים בנפש, ובין היתר הותקפו יהודים תמימים בעיר הבירה קייב. מצב זה הולך ומשתפר, במיוחד לאחר הבחירות, בהם זכה מועמד מרכזי ואוהב יהודים, ואילו המועדים הימניים הקיצוניים והאנטישמיים, קיבלו סך זניח מקולות הבוחרים. נראה שאוקראינה צועדת לדרך חדשה".

הצלה אוקראינה נערכת לקראת בואם של החסידים, הבאים לאומן ולמזיבוז' ומביאה צוות של אנשי רפואה אשר יתן מענה במקרי חירום.

יש לציין, שכבר השבוע פנו אל הצלה אוקראינה ממשרד הבריאות האוקראיני, ברצון לעזור ולסייע במתן האישורים הנדרשים עבור האמבולנס של הארגון.

מומלץ וכדאי, לעשות ביטוח רפואי לחו"ל לפני הנסיעה, ולא לשכוח להצטייד בתרופות למי שנצרך לכך.

 

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ג שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.