חדשות אומן

לא מאפיה, לא חטיפה, לא שב”כ ולא אינטרפול! אז מה קרה שם? הסיפור האמיתי

הדרמה באומן • לא מאפיה, לא חטיפה, לא שב”כ ולא אינטרפול! אז מה קרה שם? – הסיפור האמיתי שמאחורי פרשת ה’חטיפה’ באומן שסוקר אמש (רביעי) ברחבי התקשורת הישראלית וגרם לבהלת שווא בקרב הציבור

האוטובוס - אמש | צילום: באדיבות המצלם

כלי התקשורת בישראל דיווחו אמש (רביעי) בדרמטיות על חטיפה באומן: “עבריינים באוקראינה חטפו אוטובוס שעליו נסעו תיירות יהודיות שהיו בדרכם מאומן לקייב בגלל חוב כספי”. הדרמה סוקרה ברחבי התקשורת הכללית בישראל והכניסה את הצופים והקוראים לבהלה מיותרת עקב מידע שגוי שהתקבל ופורסם ללא בדיקה מעמיקה.

התקשורת הסתמכה על מידע שגוי שהגיע לידיה באמצעות דיווחי ווצאפ’ שגויים ולא מאומתים שבהם נאמר בדרמטיות כי: “אוטובוס של נשים ישראלים שביקר באומן נחטף ע”י המאפיה המקומית, בטענה שהחברה ששלחה אותם מהארץ חייבת להם כסף אז חטפו את האוטובוס של הנשים בדרישה לקבל החוב”.

לדברי מפיצי המידע נאמר כי “במהלך השעה האחרונה נכנס לתמונה השב”כ והאינטרפול ומנסים לסיים את הסוגיה בהקדם”. בכדי להגדיל את הדרמה כתבו אותם מפיצי ההודעות כי: “יש לציין שזה אירוע מאד רגיש לכן לא פורסם עדיין בכלי התקשורת. זה יפורסם בוודאי בקרוב אז תשתדלו להיות כמה שיותר מאופקים עד שכל המשפחות יעודכנו”.

לא מאפיה, לא שב”כ, לא אינטרפול ולא חטיפה – אז מה באמת קרה שם באומן? לפניכם הסיפור האמיתי שמאחורי כל המהומה והדרמה, שהתקבל על פי עדי ראיה ועל פי הגורמים הנוגעים ישירות לאירוע: אמש בסביבות השעה 17:00 קבוצת נשים יהודיות שהיו בדרכן חזרה מאומן לשדה התעופה בקייב לאחר שהות של כמה ימים סמוך לציונו של רבי נחמן מברסלב באומן, האוטובוס שעליו היו קבוצת הנשים נעצר במרכז העיר אומן, על ידי יהודי המנהל מלונית באומן, שלא איפשר לנהג לנסוע להמשך דרכו, בטענה כי מארגן הקבוצה חייב לו סכום כסף גדול. לאחר כחצי שעה של דיונים הגיעו 2 הצדדים להסכמה, והאוטובוס עם קבוצת הנשים יצא להמשך דרכו.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.