כתב היד הנדיר שהועתק ממוהרנ"ת זי"ע בארם צובא מוצע למכירה פומבית

בית מכירות היודאיקה 'ווינרס' מוציא למכירה פומבית את כתב היד הנדיר מבגדד שנחשף לראשונה ב'אומן שלום' – מדובר בכתב יד נדיר ספרדי אותנטי מבגדד של הספר ‘קיצור ליקוטי מוהר”ן’ ‘ספר המידות’ ו’שמות הצדיקים’

כתב יד שנכתב בארם צובא // צילום: Winner'S

בית מכירות היודאיקה 'ווינרס' (Winner'S) מוציא למכירה פומבית את כתב היד הנדיר מבגדד שנחשף לראשונה ב'אומן שלום' – מדובר בכתב יד נדיר ספרדי אותנטי מבגדד של הספר ‘קיצור ליקוטי מוהר”ן’ ‘ספר המידות’ ו’שמות הצדיקים’ במהדורת כיס משולבת, שנכתבה על ידי יהודים בארם צובא – עירק בשנת 1850, עוד בתקופתו של רבי נתן מברסלב זיע”א שהפיץ את ספריו של רבי נחמן מברסלב זיע”א כשהיה באיסטנבול ואלכסנדריה בדרכו לארץ ישראל.

בשער הספר ובסופו נכתבו פיוטים ותוספות המלווים בחתימת כתב ידם של בעלי הספר: אברהם יוסף ג אברהם (כנראה הסופר) יוסף רחמים, עזרא אברהם שוחט, שלמה עבד, שלמה משה, ועוד חתימה לא מזוהה. בעמוד השער נרשם על ידי הכותב את תאריך כתיבת הספר – בגדד: 1850

חתימות בעלי הספר: הצעיר אברהם יוסף ח' אברהם [יתכן והוא כותב הספר] הצעיר יוסף רחמים… ואני גואל אחרון שמ"ש ס"ט, הצעיר שלמה עבאד שלמה משה תוונה ס"ט [רבי שלמה בן עאבד תווינה, רבה ומנהיגה של יהדות בבל שבכלכותא, נולד בבגדאד בשנת תרט"ז, והיגר להודו בשנת תר"ם ונפטר בשנת תרע"ג. חיבר ספרים רבים].

מקור הספר מאוסף משפחת ששון, עם הקדשה עצמית במכונת כתיבה: "ספר המדות הזה ניתן לי במתנה, מאת ידידי האדון הנכבד בנן של קדושים הרב הקובל הא-להי א' שמעון אגאסי ז"ל, מר עזרא ציון אגאסי".

ר’ אהרן ברגר סוחר היודאיקה והמומחה לכתבי יד של ברסלב, סיפר בעבר ל’אומן שלום’ כי “מדובר בתגלית נדירה לא נתגלתה עד כה, זו הפעם הראשונה שנחשף כתב יד מספרי רבינו הק’ ממדינות מגוריהם של היהודים יוצאי עדות המזרח. עדיין לא נמצא כתב יד ‘ספרדי’ מספריו של רבי נחמן מברסלב זיע”א, כתב יד זה מוכר ומזוהה ככתב עתיק ואותנטי שנכתב בבגדד”.

מחירו של הספר נע בין 8,000$ ל 10,000$

 

ספר המדות ארם צובא

ספר המדות ארם צובא

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ג שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.