חדשות אומן

כמדי שנה בשנה מאות חסידים ישבתו באומן בשבת ר”ח ניסן

מאות ישבתו באומן בשבת ר”ח ניסן • הנסיעה לציון הקדוש בערב ר”ח ניסן נהוגה ומקובלת בידינו עוד מימי מוהרנ”ת אשר נהג ליסוע לאומן מדי שנה בשנה ובראש חודש עצמו – יום הולדתו של רבינו הקדוש, יפקדו אלפים את הציון הקדוש כמדי שנה בשנה

הציון בראש השנה תשע"ה | צילום: יוסף חיים גולדשמידט

מאות ישבתו באומן בשבת ראש חודש

הנסיעה לציון רבינו הק’ לערב ראש חודש ניסן נהוגה ומקובלת בידינו עוד מימי מוהרנ”ת אשר נהג לנסוע מידי שנה בשנה, ואכן רבים מאנשי שלומינו נוסעים לאומן לערב ראש חודש ניסן, וראש חודש עצמו – יום הקמת המשכן ראש השנה למלכים, ויום גנוסיא דמלכא – יום הולדתו של רבי נחמן מברסלב זיע”א, כמידי שנה בשנה גם השנה יפקדו אלפים מאנ”ש את הציון הק’ בערב ראש חודש ניסן הבאים עלינו לטובה.

רבים מהנוסעים לאומן הקדימו כבר לנסוע לשבת זו מכיוון שביום חמישי חל יומא דהילולא רבה של בעל הנועם אלימלך זיע”א, כך שישי השובתים באומן אחר שעברו דרך ארוכה מליז’נסק, וישנם כאלו אשר בשבת זו ישבתו בליז’נסק ובשבוע הבא יתקדמו במסלולים שונים בואכה אומן לימי ערב ראש חודש וראש חודש ניסן באומן.

עסקני ‘איחוד ברסלב באומן’ נערכים במיוחד בימים אלו בהפעלת המרפאה על ידי הצלה אוקראינה וצוות מרפאת אומן, ומביאים רופא וחובשים למתן שירותי רפואה דחופים, המרפאה תפעל בין הימים רביעי – שני. יחד עם זאת מזכירים בארגונים אלו את החובה של כל אחד ואחד לעצמו ולכלל הציבור בהזמנת ביטוח רפואי המכסה מקרים של צורך באישפוז וכדומה.

כמו כן, יופעל המקווה הגדול בימים אלו ויוגשו ארוחות חינם לכל דיכפין בהכנסת האורחים שעל ידי האיחוד, כמו גם על ידי האחים אנשין וארגון ‘אהלי צדיקים’ על כל אחד מוטללבדוק את מקור המוצרים וכשרותם.

מזג האויר הצפוי להיות באומן בימים הקרובים: במשך היום מעונן חלקית עד בהיר ובלילות קריר.

רבני ברסלב מדגישים שוב את האיסור החמור לנשים להגיע לאומן בזמני ההתקבצות בהם שוהים באומן מאות רבות של חסידים על כן הציון ייסגר לציבור הנשים בכל שהותם של הגברים באומן. כאן המקום להזכיר את האחריות החלה על בעלי הדירות באומן, אשר חייבים על פי ההלכה לבדוק את החמץ בעצמם, או על ידי שליחלבערו או למכרו לגוי, והשי”ת יזכנו שבזכות פורים ופרה ניטהר מטומאת מת ונינצל ממשהוא חמץ בפסח.

 

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.