כבל: "אין דרך אחרת מאשר לקבוע שחברות התעופה מנהלות קרטל, פשוטו כמשמעו"

בעקבות הודעתה של הממונה על ההגבלים העסקיים על פתיחת חקירה בעניין התנהלות הטיסות לאומן – איתן כבל פרסם הודעה בדף הפייסבוק שלו וכתב: "אין דרך אחרת מאשר לקבוע שחברות התעופה מנהלות קרטל, פשוטו כמשמעו…"

איתן כבל (העבודה) // צילום: אתר איתן כבל

בעקבות הודעתה של הממונה על ההגבלים העסקיים על פתיחת חקירה בעניין התנהלות הטיסות לאומן ח"כ איתן כבל פרסם הודעה בדף הפייסבוק שלו וכתב:

"אין דרך אחרת מאשר לקבוע שחברות התעופה מנהלות קרטל, פשוטו כמשמעו. במשך השנה אם תחפשו כרטיס טיסה לאומן הוא יעלה לכם סביב 200-300 דולר. אך בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה של ניצול ציני של אנשים שמספרם הולך וגדל, ולאו דווקא רק של דתיים וחסידים שרוצים לקיים את המנהג לפקוד את קברו של ר׳ נחמן מברסלב. מחיר כרטיס לפני ראש השנה מאמיר ומגיע עד ל-1200 דולר לטיסה של שלוש שעות(!!)-מוטרף לחלוטין. ושלא תתבלבלו מדובר ברוב המקרים ברמה הכי ירודה ופושטית של תנאי שרות. המחירים מאמירים במאות אחוזים בכל החברות בלי יוצא מן הכלל ובאופן מחשיד"

עוד כתב כבל: "יש שיגידו, ביקוש והיצע, אך אין הדבר כך . גם בחודשי הקיץ בטיסות הכי מבוקשות ליעדים אחרים אין הפרשים כל כך גבוהים וכל כך חסרי הגיון. חברות התעופה הבינו את השיטה – יש חסידים ואחרים שנוהגים לטוס לאומן בראש השנה, אז למה לא לנצל אותם ולגבות מחיר חזירי. הקהל הזה שבוי, שכן לשיטתם זוהי מצווה והם חייבים להגיע לשם. לי אין ספק שמחירי הכרטיסים מעלים חשד כבד לקרטל, אין מילה אחרת".

כבל מתייחס להחלטתה של מיכל הלפרין לפתוח בחקירה וכתב: "פניתי בחודשים האחרונים בנושא לממונה על ההגבלים העסקיים, מיכל הלפרין. בתחילה היא סברה שזה עניין של ביקוש והיצע, אך לאחר שהראתי לה כי בכל החברות המחירים בדיוק אותו דבר והעלייה היא של מאות אחוזים .היא החליטה לשמחתי לפתוח בחקירה האם יש פה תיאום מחירים ואף יותר מכך"

"אמשיך במאבק העיקש הזה שהוא קודם לכל מאבק צרכני מהמעלה הראשונה, ושנחשפתי אליו בעקבות פניות ציבור ושכן שלי שהוא חסיד ברסלב. לא אוותר עד שהמחירים יהיו שווים לכל נפש. אינני טס לאומן אך הניצול הדוחה של החברות בלתי נתפס". מסיים איתן כבל

תגובות

ברוך ה'! הלוואי שירדו המחירים לנסיעה לרבינו, ועל-ידי-זה יסעו עוד אלפים לרבינו הקדוש!!

2

תכלעס? הוא מדבר ומדבר עוד שבועיים ראש השנה ובנתיים לא נראה שיהיה איזה שהוא התקדמות לדבר כל אחד יכול אבל בתכלס

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.