חדשות אומן

יומנו של חוזר בתשובה המסכם את המסע המרגש לעיר הגעגועים

יומן מסע אומן ראש השנה • התקשורת הישראלית העמידה את עצמה במבוכה לא קטנה בשבועות האחרונים כשהתעסקה והעצימה את ההשמצות חסרות הרסן נגד ציבור הנוסעים לאומן ללא כל אחיזה באמת וללא עובדות אמיתיות. העשבים השוטים שנתפסו בחזית התקשורת והוצגו כאלו שמייצגים את חסידי ברסלב הינם פרי יצירתם של מערכת החינוך הכושלת הישראלית, אותם עשבים שוטים גם הם באו לקבל מרפא לתחלואיהם אצל הרופא הגדול באומן – קראו את יומנו של חוזר בתשובה המסכם את המסע המרגש לעיר הגעגועים – אומן • במילה אחת: ‘כל מילה מיותרת’

חסידים באומן (למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה) | צילום: מאיר אדרי

כשאני רוצה לראות איך הגוף שלי נראה, אני מסתכל במראה. אבל כשיש לי רק שבר קטנטן של מראה אני יכול לראות רק חלק קטן מהגוף.

במסע האחרון שלי לאומן (חמישי במספר) זה כבר לא היה רסיס של מראה, זו הייתה חתיכת מראה מספיק גדולה כדי שאראה חלק ניכר מהגוף המדהים הזה, ראיתי בעיניים שלי ממש, לא ערוך ולא מגמתי ואני יכול לומר לכם בפה מלא! אני גאה, גאה להיות חלק מהגוף המדהים הזה!

אנחנו עם אחד. גוף אחד יפהפה. רק שרוב הזמן אנחנו עסוקים בלראות את הצדדים הפחות נעימים של הגוף הזה דרך רסיסים קטנטנים ומגמתיים של מראות (מדיה תקשורתית וכו’) נתנו לזה שם “הישראלי המכוער” אני בהחלט מבין אותם מלחיץ אותם כשאנחנו מתאחדים… בפעם האחרונה שזה קרה כמעט הורדנו את המחיר של הקוטג…

אז לא הפתיע אותי לגלות שניה אחרי שנגמר פסטיבל היהדות הקדוש הזה אין ספור כתבות שעוסקות בדברים שבמהלך כל שהותי באוקראינה לא נתקלתי בהם… ההיפך! ראיתי עם אחדותי, גאה ושמח! פגשתי אינספור אנשים קיבלתי אלפי חיוכים, חיבוקים, הזמנות לארוחות חג, לא ראיתי אדם רעב או מישהו בלי מקום להניח את הראש! פגשתי קשת צבעונית יפהפיה ומגוונת של ישראלים, אמריקאים, צרפתים, קנדים, אנגלים, איטלקים , רוסים ופורטוגזים. פגשתי דתיים, חילונים, חסידים, ראסטאמאנים, היפסטרים, ערסים ועוד אינספור סגנונות שונים, פגשתי חלקים בגוף/בעם שלי שלא ידעתי על קיומם.

הרגשתי אינספור פעמים כמו תינוק שרואה לראשונה את כף היד שלו ומבין לראשונה שהיא שלו ושאם הוא רוצה להזיז אותה הוא רק צריך לחשוב על זה וזה קורה, ראיתי איך חיוך ממתיק וחיבוק ממיס, ראיתי תקשורת אבסולוטית בין המח לכל אברי הגוף!

אני לא טמבל ואני יודע שלכל גוף מושלם יש גם חלקים פחות נעימים כביכול… כי גם החלקים הכי פחות נעימים בגוף הופכים להיות לא נעימים רק בגלל הזנחה ולפעמים ההזנחה כל כך חמורה שכבר מתפתחים זיהומים וכן, יש לנו לא מעט מקומות בגוף שזקוקים לניקוי וטיפול אינטנסיבי.

לא הייתי הולך לרופא שנגעל מהבעיה ממנה אני סובל… ההיפך אני מאמין שהרופא אליו אני הולך, דבר ראשון לא שופט אותי על סמך הבעיה ממנה אני סובל אלא מחפש את הדרך לעזור לי לפתור את הבעיה. הלכתי לרופא הגדול (רבי נחמן מברסלב זיע”א) אותו אחד שהעיד על עצמו “אני נהר המטהר מכל הכתמים” ראיתי איך העם הנפלא שלנו, הגוף היפהפה הזה שעבר שנים של פילוג של רדיפה והזנחה מקבל שטיפה יסודית אצל הנחל הנובע! אני יודע שבשטיפה אחת לא מתנקים כל הזיהומים, אבל הייתי בפעם הראשונה בפסטיבל הקדוש הזה לפני עשור ובפעם החמישית לפני שבוע ימים, פגשתי אנשים לפני ואחרי, ראיתי אנשים משתנים ומחלימים ממחלות ילדות וממפגעים גלותיים, ראיתי איך מכמה אלפים בודדים עברנו למאות אלפים ואני יודע שטוב גורר טוב ושרק אהבה מביאה אהבה.

אז אפשר לבחור להאמין למה שמוכרים לנו בתקשורת ולפי קצב הכתבות המטורף והמגמתי להחריד אתם יכולים להבין שהרבה לפני שהסתיים לו החג, הכתבות כבר היו ערוכות ומוכנות לפרסום ואפשר להתרשם ישירות בעיניים ובלי עריכה מגמתית… אני הייתי שם ראיתי הרגשתי והתרגשתי! אלו הם פרפורי גסיסה אחרונים של מערכת שגורפת רווחים מהיותנו מפולגים.

רבי נחמן מברסלב בספרו ‘ליקוטי מוהר”ן’ בתורה רפ”ב נותן לנו כלים למצוא נקודה טובה בכל אדם ובכל סיטואציה שסביבנו סוג של אינסטגרם מוחי עם אינספור פילטרים וכלי עריכה ובטענה בסיסית ויסודית it’s all in the eye of the beholder (תרגום: זה הכל בעיני המתבונן) אז תבחרו אתם איך אתם רוצים לעשות פילטר לעולם. אני בחרתי דרך משקפיים של אהבה… מעדיף להמשיך להאמין שאבא אוהב את הילד שלו גם כשהוא נפל לביוב ושאדם עדיין אוהב את הרגל שלו גם כשהיא מלוכלכת ומזוהמת ולא חלילה מתכחש אליה או מנסה להפטר ממנה…

זכיתי להיות בראש השנה של שנת תשס”ז באומן. אז היינו בערך 20.000 איש, וכולם דיברו על זה שזה מספר שיא חסר תקדים של אנשים. עשר שנים מאז, והמספר שילש את עצמו ומדברים על למעלה מ-60.000 איש סה”כ. כשעושים סקר בחירות, מבצעים אותו על “מדגם מייצג” של הציבור. הסטנדרט המקובל למדגם מייצג הוא… 500 איש.

בראש השנה היו אצל רבינו כשישים אלף – פי מאה ויותר מה”מדגם המייצג”. רבי נחמן מזמין יהודים אליו כל שנה ופועל מה שפועל עד שביום מן הימים הם מתמלאים הרהורי תשובה מכל הצדדים ומתקיים בהם הפסוק “יעזוב רשע דרכו… וישוב אל השם”.

הס”מ רואה את זה וחורק שיניו, ויש לו עצה, כמובא: “קודם שיורדת נשמת הצדיק האמת שהוא המנהיג האמת לעולם אזי מכריזין בכל העולמות עליונים שכל מי שיש לו ללמד חוב על זאת הנשמה יבא ומסתמא אין גם אחד שילמד איזה חוב ח”ו על נשמה קדושה כזאת בתוך כד בא הבע”ד שהוא הס”מ בעצמו וצועק אם זה הצדיק יבא לעולם מה לי לעשות עוד ועל מה שוא בראתני כי בוודאי יחזיר למוטב את כל העולם וכל העולם יתתקן על ידו בשלימות אז משיבין לו להס”מ זאת הנשמה צריכה לירד להעולם בוודאי ואתה חשוב לך עצה ואז הבע״ד נותן לעצמו עצה שיהיה הצדיק הזה רשאי לירד להעולם ואעפי”כ יהי’ אור אמתתו וקדושת צדקתו נעלם וגנוז ומכוסה מהעולם מאד (ומסתמא העצה ע”י שמעמיד עליו איזה מפורסם הדור שיחלוק על זה הצדיק ויעלים אורו בהעלמה גדולה וזה החולק מסתמא יש לו להס”מ הכירות עמו מכבר כי כבר היה לעולמים הרבה מעשיות כאלו)” [ליקוטי עצות, צדיק, אות פ”ה]

והנה תביט אחורה ותראה איזה מלחמות עושה הס”מ עם ברסלב, אם זה מצד ייקור הנסיעה משנה לשנה, ואם זה התנגדויות מכל מיני מפורסמים שבדור, וכעת גם הוצאת שם רע על עשרות אלפי אנשים טהורים וצדיקים בגלל מיעוט (נניח שהם 100, מקסימום… 100 מתוך 60,000 כמה זה באחוזים?)  מדובר פה על עם ישראל כולו בכללותו על כל גווניו ורבדיו. ואדרבה כשחילוני בא אלי ואומר לי מה אתה נוסע לאומן תראה איזה שרוטים איזה נרקומנים איזה עבריינים באים לשם, אני אומר אדרבה, פוק חזי גבורתא דמרך, תראה לאיזה רופא נפשות אני נוסע, שיכול לטפל גם בי, גם בעבריין הגדול ביותר וגם בעובד השם הגדול ביותר בחדא מחתא. אנחנו נמשיך ליסוע לרבינו הקדוש כל עוד נפשנו בנו, נמשיך לשמור עצמינו מעברות ה”י גם בארץ ישראל וגם בארץ העמים, ונמשיך לקיים את ציווי הרב’ה לבוא אליו על ראש השנה איש בל יעדר, ולא נבוש ולא נכלם מכל המתנגדים אלינו והמוציאים את דיבתנו רעה.

על הדור שלנו נכתב בספר הזוהר “אנן בחביבותא תליא” כולנו תלויים באהבה. ועכשיו אחרי ראש השנה הזה אני יודע שזה אפשרי!

שנה טובה עם יקר ואהוב שלי 💛

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.