היום, א' בסיון חל יום היארצייט של רבי שמשון ברסקי זצ"ל, נכדו של רבי נחמן מברסלב זיע"א

א' סיון חל יום היארצייט של רבי שמשון ברסקי זצ"ל (נכדו של רבי נחמן מברסלב זיע"א) ממשפיעי חסידי ברסלב באומן • נפטר בא' סיון תרצ"ה ומקום קבורתו בבית הקברות החדש באומן סמוך לקברו של ר' אברהם בר' נחמן זצ"ל

מצבתו של ר' שמשון ברסקי זצ"ל בעיר אומן | צילום: באדיבות המצלם

היום א' סיון חל הייארצייט של ר' שמשון ברסקי זצ"ל (נכדו של רבי נחמן מברסלב זיע"א) אשר היה ממשפיעי חסידי ברסלב באומן – נפטר בא' סיון תרצ"ה. מקום קבורתו בבית הקברות החדש באומן סמוך לקברו של ר' אברהם בר' נחמן זצ"ל.

הרה"ח ר' שמואל הורביץ זצ"ל סיפר מזכרונותיו על השנים שהתגורר באומן, כי ר' אברהם שטרנהארץ זצ"ל ור' שמשון ברסקי זצ"ל היו המשפיעים המיוחדים בקרב אנ"ש, ובין שניהם עצמם שררה אהבה וידידות. והיה כל דורש ה' נוטל עצה מפי זקנים הללו, שומע לקחם ומקבל אמרתם לטוב לו. במכתב שכתב ר' אברהם שטרנהארץ זצ"ל לאנשי שלומינו בארץ ישראל בעת פטירתו של ר' שמשון ברסקי זצ"ל ציין זאת, בהוסיפו "וזה לדאבון נפשנו הפסד ושברון לב עד למאוד, ה׳ יגדור פרצותינו וכו" (שארית ישראל ל״ז).

ויסופר אודות ר' שמשון ברסקי זצ"ל, כי נוהג היה להציע שאלתו להבאים לאומן לשהות בקיבוץ הקדוש בציון רבי נחמן מברסלב זיע"א והיה שואל |האם כבר כיסית את ה"הוצאות"? כלומר, אם כבר פעל ועשה וראה פרי בעמלו בנסיעתו זאת אל ציון רבינו הקדוש, אשר עליה הרבה בהוצאות הדרך כל כך. וכאשר שאל זאת לר' שמואל הורביץ זצ"ל בשהותו באומן – ונוכח אז ר' אברהם שטרנהארץ זצ"ל בשעת מעשה – נענה ר' אברהם שטרנהארץ ואמר "ער האט שוין לאע ארויס גענומען־ די הוצאות" [הוא כבר מזמן הוציא את ה"הוצאות"] וכידוע בפי אנ״ש שר' שמואל הורביץ זצ"ל היה חידוש נפלא בעוצם התעוררותו והתלהבותו בכל ימי שהותו באומן.

ר' שמשון ברסקי זצ"ל (נכדו של רבי נחמן מברסלב זיע"א) נפטר בא' סיון תרצ"ה מקום קבורתו בבית הקברות החדש באומן סמוך לקברו של ר' אברהם בר' נחמן זצ"ל.

 

תגובות

רבי שמשון ברסקי היה איש אמת שבערה בו עד מאד שכתב לאנשי פולין כך "כי עד ביאת משיחנו אסור לקבל על עצמו שום התמנות ומנהיגות של שום אדם אפילו אם הוא מאנ"ש, רק דעתו הקדושה של האדמור ז"ל הגנוז בספריו הקדושים הוא הראש והמנהיג של כל מי שרוצה להתקרב אל האמת".

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.