היום חל יום פטירתו של החסיד ברסלב הרב החסיד ר' עמרם יוסף הורביץ זצ"ל

ד' אב חל יום פטירתו של החסיד ברסלב הרב החסיד ר' עמרם יוסף הורביץ ב"ר משה נחום זצ"ל – 14 שנים כיהן כמנהל 'קרן רבי ישראל דב אודסר' זכה להדפיס ולהפיץ כ-7 מיליון ספרי רבי נחמן מברסלב זיע"א שהופצו בכל העולם במחיר הקרן • ת.נ.צ.ב.ה

ר' עמרם יוסף הורביץ זצ"ל | צילום: באדיבות המצלם

ד' אב חל יום פטירתו של החסיד ברסלב הרב החסיד ר' עמרם יוסף הלוי הורביץ ב"ר משה נחום ז"ל – 14 שנים כיהן כמנהל 'קרן רבי ישראל דב אודסר' – זכה להדפיס ולהפיץ כ-7 מיליון ספרי רבי נחמן מברסלב זיע"א  שהופצו בכל העולם במחיר הקרן.

ר' ישראל דב (בער) אודסר זצ"ל כתת רגליו וגייס כספים למען הקמת בית דפוס בו ידפיסו את ספרי רבינו לאלפים ורבבות בכל מיני שפות. טרח והתייגע למרות גילו המבוגר וקירב יהודים רבים שיעזרו לו בתוכנית זו. בצוואתו כתב "כל רכושי, כל ממוני הנשאר בידיי, הרי אני מקדיש לדפוס למען הוצאת ספרי רבינו" ומינה בצוואתו את נכדו ר' עמרם זצ"ל ושני ניניו, שיקימו קרן ועמותה ויתמסרו אליה בכל כוחם, למען אשר יפיצו ויוציאו לאור את ספרי ר' נחמן שיהיו נמצאים בכל בית ובית בעם ישראל.

לאחר פטירתו של ר' ישראל דב אודסר, לקח על עצמו נכדו ר' עמרם הורוביץ זצ"ל עול כבד זה והקים את "קרן ר' ישראל דב אודסר זצ"ל", בתקופה זו יצאו לאור ספרי רבי נחמן ברוב פאר והדר. ספרים בכל הפורמטים, ומוגהים היטב. כמן כן, ר' עמרם הורביץ רכש משאיות וגייס אנשים שיועסקו למטרת הפצת ספרי רבינו בכל העולם. כך החלה דרך חדשה.

רבים התקרבו והתגייסו למטרה נעלה זו, והכל מתוך מסירות נפש, ללא משכורת וללא מטרת רווח כלל. עד עתה הודפסו למעלה מ – 7 מיליון ספרים שהופצו בכל העולם. ר' עמרם זצ"ל הוסיף נופך משלו בעניין ההפצה והקים תלמודי תורה ברחבי הארץ על דרך ישראל סבא ורבינו הקדוש, עם מלמדים ותיקים וצורת חינוך יוצאת מהכלל, כדי שיוכלו גם תינוקות של בית רבן לינוק בינקותם, מאורו של רבינו הקדוש.

נ נח נחמ נחמן מאומן

תגובות

ר' עמרם האמין בפתק, אבל לא קישקש ננח על ספריו וגם לא על מכתביו האישיים, אין שום קשר בין להאמין בסיפור נס שקרה לסבא ר' ישראל בער לבין לרקוד ברחובות ולקשקש ולזמר כל היום ננח

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.