התקדמות דרמטית

חשדות והבטחות: מחירי הטיסות לאומן לקראת ראש השנה הקרוב צפויים לרדת

בכנסת חושדים: כך מנצלות החברות את הטסים לאומן, חברות התעופה מתאמות מחירים לקראת ראש השנה • מחירי הכרטיסים זינקו מ–300 דולר לכ–1,000 דולר לכרטיס • הממונה על ההגבלים: אפעל למחירים הוגנים

תקיעת שופר באומן // צילום: דוד דנברג

בכנסת חושדים: כך מנצלות החברות את הטסים לאומן חברות התעופה מתאמות מחירים לקראת ראש השנה • מחירי הכרטיסים זינקו מ–300 דולר ל-1,000 דולר לכרטיס טיסה לאומן • הממונה על ההגבלים: "אפעל למחירים הוגנים".

גד ליאור חושף הבוקר בעיתון 'ידיעות אחרונות' כי "בכנסת חושדים כי בשנים האחרונות ניצלו חברות התעופה את הביקושים הגדולים לטיסות לאומן שבאוקראינה, והעלו את מחירי הכרטיסים מכ־300 דולר ל־1,000 דולר ויותר, בזמן שאפשר לטוס לאתרים סמוכים במדינות במזרח אירופה ב־100־300 דולר לשני הכיוונים. הכנסת והממונה על ההגבלים התערבו, והן מנסות להוזיל את מחירי הטיסות".

בכל שנה מבקרים עשרות אלפי חסידים בקברו של רבי נחמן מברסלב שבאומן, בשנים האחרונות התופעה התרחבה ולא רק חסידי ברסלב נוסעים לאומן, האירוע הזה מוגדר על ידי משרד החוץ כהאירוע הגדול ביותר בו משתתפים ישראלים בחו"ל.

גד ליאור חושף עוד כי בדיון שהתקיים בוועדת הכלכלה של הכנסת, נחשף כי ייתכן כי יש תיאומי מחירים בין חברות התעופה לקראת ראש השנה. בעקבות זאת, כבר כמה שנים ניכרת עלייה מתמדת במחירי הטיסות לאומן.

ח"כ איתן כבל מציין במכתב ששלח יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת לממונה על ההגבלים העסקיים מיכל הלפרין וטען כי "פערי המחירים בטיסות בין ספטמבר לשאר חודשי השנה מגיעים עד ל־600%. בעוד שבימים רגילים כרטיס טיסה לאומן עולה כ־300 דולר, בראש השנה מחיר הטיסה לא יורד מ־1,000 דולר. חברות התעופה מנצלות את המצב להפקת רווח מופרז על גב החסידים".

במכתב שהשיבו לח"כ איתן כבל טענו ברשות להגבלים עסקיים כי הדבר נובע מביקוש ומהיצע, וכי יש עלויות גדולות לטיסות הללו, כבל שלא הסתפק בתשובה זו, זימן את הממונה על ההגבלים לפגישה. לאחר בדיקה נוספת שקיימה הממונה, מחירי הטיסות לאומן לקראת ראש השנה הקרוב צפויים לרדת בעקבות הסכם שהשיגה רשות התעופה האזרחית עם רשויות התעופה האוקראיניות.

הממונה ציינה במכתבה כי "עם זאת, ככל שהמצב התחרותי לא יביא לירידת מחירים בראש השנה הקרוב, תידרש הרשות פעם נוספת לנושא במטרה להבטיח שיפור במצב התחרותי, שיוביל למחירי טיסות נגישים והוגנים יותר לנוסעים לאומן".

ח"כ כבל אמר אמש (שני) ל"ממון" כי "לא אקבל כל תיאום מחירים ועלייה כזאת דרמטית במחירי הטיסות. אמשיך לפקח ולוודא שמחירי הטיסות בראש השנה הקרב ובא ישתנו לטובה ויהיו סבירים, תוך כדי קיום תחרות אמיתית. רמות המחירים בראש השנה בטיסות לאומן עפו לשמיים, ולא רק מסיבות של ביקוש והיצע. הטיסות לאומן כבר אינן נחלה של קבוצה קטנה בחברה הישראלית, אלא שהן חוצות את החברה הישראלית".

תגובות

מי שפעל להורדת המחירים אין גבול לשכרו

2

הרי היה מיקי זוהר שפעל על זה איפה הוא נעלם מהסיפור הזה?

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ג אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.