חסידי ברסלב בהודו ובמזרח הרחוק מאירים את נשמות הישראלים באור החנוכה

רבי נחמן מברסלב כובש את העולם ומאיר את נשמות עם ישראל גם בהודו הרחוקה – ימי החנוכה עם חסידי ברסלב שעסוקים בקירוב התרמילאים הישראלים במזרח הרחוק ומחזירים אותם לצור מחצבתם על דרך רבינו הקדוש…

זאת חנוכה בבית היהודי בהודו עם השליח ר' שמואל דוד ברקמן // צילום: באדיבות המצלם

רבי נחמן מברסלב כובש את העולם ומאיר את נשמות עם ישראל גם בהודו הרחוקה – מאת ד. גולד, כתב 'אומן שלום'

 

'הבית היהודי' – רוח אחרת – הודו / דרום אמריקה – פועל כ-15 שנה ומפיץ את האור הגדול בקרב התרמילאים הצעירים שיוצאים לטייל ולחפש את עצמם במדינות העולם השלישי, במזרח הרחוק, בהודו, ובדרום אמריקה…

הרב רפאל כץ יוזם ומייסד את פעילות הבתים היהודיים בהודו ממשיך בפעילותו בכל השנים הרבות למרות הקושי, והיום בזכות פעילותו המאומצת קיימים 5 בתים יהודיים הפזורים ברחבי המזרח הרחוק, כאשר בכל בית יהודי פעילים שליחים חסידי ברסלב שבאו במיוחד מישראל להתגורר עם בני משפחותיהם בבית היהודי במטרת קודש של עשייה וקירוב התרמילאים הישראלים לצור מחצבתם על דרך רבינו הקדוש…

בכל בית יהודי מתגוררת משפחה, שמוסרת את נפשם ופותחת את הבית ואת הלב על מנת לארח ולקרב את הצעירים. מדי יום עורכים השליחים לצעירים ארוחות כשרות המתקיימות בימי החול, בשבתות ובחגים, כמו"כ מתקיימים שיעורים וסדנאות בדרך רבינו הקדוש… בנוסף לכל זה, שליחי הבית היהודי מסייעים גם בהצלת נפשות בנפגעי גוף, ובנפגעי נפש…

אחד הפעילים החזקים בבית היהודי הוא החסיד ברסלב שמואל דוד ברקמן שאת פעילותו המבורכת בקירוב והעזרה למען הזולת התפרסמה לאחרונה בכלי התקשורת וגרם  לקידוש ה' גדול, לאחר המקרה הטראגי של תאונת הדרכים הקשה בהודו, שבה צעירה ישראלית בת 36 מגבעתיים נהרגה וארבעה צעירים ישראלים נוספים נפצעו.

שמואל דוד ברקמן החסיד ברסלב מ'הבית היהודי' בקלגה שבצפון הודו, סייע לפצועים הישראלים שפונו לטיפול בבית החולים, ושמר לאורך כל הדרך על כבוד הנפטרת בכדי שלא תיפגע עד להטסתה לישראל.

מירון קרליק מדריך טיולים בהודו סיפר לאחר האירוע: אני לא איש דתי וגם לא מאמין בדת, אך המלאך הזה, ששמו שמואל דוד מהבית היהודי שבדרך כלל נמצא בארמבול וכעת בקלגה אני חייב לדבר עליו: "מעט מאוד יודעים איזה בן אדם מדהים ואיזה עשייה הוא למען הישראלים. מכיוון שאין לשבח אדם בפניו, אני משבח אותו פה".

מירון קרליק כתב עוד: "מאז התאונה של הישראלים לפני 3 ימים, הוא כמעט לא נח לרגע, היה עם הפצועים כל הלילה בבית החולים במנאלי ודאג לשלומם, לאחר מכן, נסע 14 שעות עם גופתה של אדוה ז"ל עד דלהי לדאוג שלא תיפגע הגופה ושתגיע בכבוד לארץ, (היום תטוס אדוה לארץ לדרכה אחרונה) שמואל, עוד בארמבול ביקר לא מעט את החבר'ה העצורים שם, ודאג לדברים שהם היו זקוקים, הבן אדם הזה נדיר, הלוואי ורבים היו כמותו".

לסיום כתב קרליק "אני מודה לך שמואל בשם כל המטיילים שעזרת להם, תודה איש יקר".

 

'הבית היהודי' של ברסלב בצפון הודו הוא מוקד נחיתה לכל ישראלי שמגיע לביקור בקלגה, המקום מספק למטיילים את ההתארגנות הראשונית, השארת התיקים, וכל המידע הנחוץ למטיילים שזקוקים להדרכה במסלול העולה לקיריגנגה ולמעיינות החמים באיזור. 'הבית היהודי' הוא בית חם ומשפחתי ופתוח תמיד למטיילים הישראלים, במשך השבוע ישנם פעילויות שונות של קירוב יהודים, סדנאות, שיחות, ארוחות חמות עם ניחוח של בית ועזרה בשמחה ובאהבה עם אוזן קשובה ונכונות לתת כל עזרה.

הרב רפאל כץ מספר על הפעילות ואומר: "ברוך ה' בזכות הפעילות של השליחים, במשך ימות השנה עוברים במקום אלפי ישראלים שזוכים להכיר את בורא עולם ומגלים את יהדותם, את חלקם תמצאו אח"כ באומן בראש השנה (במתחם הבית היהודי – רוח אחרת, או במקומות אחרים), וגם בשבתות וסמינרים שונים שעורך להם הארגון בארץ הקודש על מנת לחזק את הקשר וללוות אותם בתהליך התשובה…"

 

הבהרה והתנצלות: בכתבה שפורסמה על הדפסת והפצת ספרי רבינו בהודו, נכתב כאילו זו פעם ראשונה שאורו של רבינו מופץ שם. להוי ידוע שכבר כ15 שנה פועל שם במספר מקומות, וגם בדרום אמריקה, ארגון הבית היהודי- רוח אחרת, במסירות לאורך השנה כולה, להפיץ ולהאיר אורו של רביה"ק ומקרב מאות צעירים בכל שנה. מגיעה להם גם התודה והברכה על הסיוע הרב והכתף שנתנו בפרויקט הפצת הספרים. לרפאל כץ מנהל הארגון ולשמואל ברקמן השליח בארמבול- גואה.

 

צפו בתמונות הקירוב בימי חג החנוכה בבית היהודי בגואה, בארמבול – הודו

 

תגובות

אני רוצה לחזק את הפועלים בבתים היהודים - רוח אחרת, מהודו ועד דרום אמריקה, אתם עושים עבודה מבורכת, במתיקות, חן ומסירת נפש. אנחנו היינו עכשיו במסע הפצה של ספרי רבינו בהודו, והיינו עדים לנפלאות שהבית היהודי עושה... בנוסף לכך, עזרתם לנו עם הפרוייקט שלנו, בכמה וכמה מישורים. השבתות אצליכם, בארמבול (אצל שמואל ברגמן השליח המתוק), היו עם הארה של אומן. שיחות חזקות, התעוררות הלב ועוד ועוד. תודה, תודה, והמשיכו עם העבודה הנפלאה שלכם :)

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א שבט ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.