חדשות אומן

חילול ה’: חמישה עצורים בשבת בחשד ששברו את הצלב המוצב ב’נהר התשליך’

חילול ה’ באומן: חמישה עצורים בשבת בחשד ששברו את הצלב המוצב ב’נהר התשליך’ באומן כנקמה על הפוגרום שהתבצע לפני שבועיים בציון רבי נחמן מברסלב – ארבעה מעורבים שוחררו וחשוד אחד נשאר במעצר עד למשפטו – עסקני ברסלב פועלים להרגעת הרוחות

נהר התשליך באומן | צילום אילוסטרציה: יוסף חיים גולדשמידט

יהודים ששהו בשבת באומן שברו את הפסל הגדול המוצב ב’אגם התשליך’ באומן, זאת כנקמה על הפוגרום שנערך בציון לפני כשבועיים. המקרה אירע בשבת בצהריים, על פי הדיווחים מאומן, יהודי שהיה שיכור שלא היה מודע למעשיו, ניגש לאתר שבו מוצב הצלב הגדול ושבר את הפסל המוצב במקום.

5 מהמעורבים נעצרו ושוחררו, אחד מהעצורים הוא החשוד העיקרי במעשה, האחרים חשודים שהפריעו למעצר. החשוד מכחיש כל קשר לעניין. שגרירות ישראל בקייב שלחה עורך דין שילווה את החשוד עד למשפט בעינינו שיתקיים ככל הנראה בתאריך 3.1.17 ובמקביל עסקני ברסלב פועלים להרגעת הרוחות ולשחרורו של החשוד במעשה.

חשוב לציין, כי העצורים הם קבוצת נערי שוליים שהגיעו מישראל לשבות את השבת באומן, חסידי ברסלב מתנגדים לכל פרובוקציה והתגרות מול הגויים המקומיים, מדובר בחילול ה’ נוראי, אותם נערי שוליים שביצעו את הנקמה אינם מבינים את ההשלכות החמורות שיבואו בעקבות מעשיהם, ההתגרות הזאת משמשת את מטרתם של אותם ארגונים אנטישמיים אשר חיכו שנים רבות להזדמנות זו.

כזכור, לפני כ-4 שנים הוצב צלב ענק מעל הנהר הגדול באומן, המשמש את חסידי ברסלב לאמירת תשליך בראש השנה. באזור הצלב הוצבו שומרים 24 שעות ביממה, כדי למנוע חבלה בצלב. הצבת הצלב במקום הוקמה במטרה להתגרות ביהודים הבאים לאומן, ארגון ‘סבבודה’ האנטישמי הוא העומד מאחורי העמדת הצלב במקום בניסיון לעורר פרובוקציה נגד היהודים, אותו ארגון אנטישמי קשור לפוגרום שאירע לפני כשבועיים בציון רבי נחמן מברסלב.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.