חדשות אומן

זעזוע וחרדה בקרב חסידי ברסלב על החפירות הנעשות בבית הקברות

זעזוע וחרדה בקרב חסידי ברסלב על החפירות הנעשות בבית הקברות סמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן?! – הרב יעקב ג’אן שליט”א בתגובה: ‘לא היו דברים מעולם’

תעלת הביוב בעת העבודה

זעזוע וחרדה בקרב חסידי ברסלב על החפירות הנעשות בבית הקברות סמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב זיע”א באומן. הרב יעקב ג’אן שליט”א בתגובה: ‘לא היו דברים מעולם’.

גורמים בעלי אינטרסים פרסמו השבוע פשקווילים כנגד בעל קיוסק מאנ”ש באומן, בטענה כי חפר במקום קבורתם של הקדושים בשטח בית החיים הישן.

‘אומן שלום’ יצא לבדוק האם יש אמת בפרסום הנ”ל. בבירור שנעשה מול הגורמים ומול האחראי להוצאת הפרסום הוכח כי הטענות בגין מציאת העצמות הינן שיקריות.

לאחר שהגיעה ההודעה על חפירות בבית החיים באומן – ‘אומן שלום’ פנה לקבל את תגובתו של בעל הקיוסק ‘קאפה’ האחראי על החפירות במקום אשר טען ואמר: “בדקנו מלכתחילה היכן אנו מבצעים את עבודות החפירה, בשום אופן לא היינו חופרים בבית העלמין, הדבר בנפשנו לא ניגע במקום קבורתם של הקדושים. הייתי בעת החפירות בשטח, בכל החפירות שנעשו לא נמצאו עצמות, כל החפירות נעשו בפיקוח, למי שיש טענות מוזמן לפנות לרב ג’אן שליט”א שבדק ואישר לבצע את החפירה”.

עוד אומר לנו בעל הקיוסק כי “במשך חודשים נבדק סימון שטח בית החיים ע”י זקני אנ”ש שעמדו עם ר’ אנשין זצ”ל בבדיקת שטחו המדוייק של בית העלמין, אנ”ש שעמדו איתו החליטו על סימון גבול בית העלמין שמסתיים באמצע פירוסקה 6 ושם מול המדרגות מסומן הקו של גבול בית העלמין. על פי צילומי אויר ישנים הוחלט כי קו הגבול נמשך עד לפושקינה 38 וזהו הגבול המקסימלי של בית החיים”.

בעל הקיוסק מדגיש כי “יראתנו היא בפני הקדושים הטמונים פה ואין שום רצון לעבור על הלכה פשוטה, ישנם אנשים שממניעים פוליטיים החליטו למתוח קו עד לקריית ברסלב בכדי למנוע בנייה המונית”.

פנינו לקבל את תגובתו של הרב יעקב ג’אן שליט”א שאמר לנו כי: “כל מה שפורסם אודות מציאת העצמות אינו נכון וכי לא היו דברים מעולם, החפירה לא נעשתה בשטח בית החיים ולא נמצאו עצמות בעת החפירות, הייתי בשטח הבנייה – הכל נעשה בפיקוח וע”פ ההלכה”.

לאור כל זאת, פנינו לגורם האחראי להפצת התמונות והפרסום נגד בעל הקיוסק, ביקשנו את תגובתו לפרסומים, בתגובה התקבלו התחמקויות וניתוקי טלפונים. עד לפרסום הכתבה לא קיבלנו את תגובתו בעניין.

כאמור, בעת החפירות לא נמצאו עצמות. בתמונות שהופצו נראות עצמות שעל פי טענות רבות הונחו בכוונה תחילה בכדי לזעזע את הציבור ולעורר פרובוקציות, ומה גם שבעלי מקצוע בדקו ומצאו כי חלקי עצמות אלו אינם תואמים לעצמות אדם.

לא ייתכן ולא יעלה על הדעת כי בשל אינטרסים כאלה או אחרים, יבוא אדם ויכפיש ללא בדיקה וללא זימון ובירור בבית הדין כנצרך ע”פ ההלכה, ובפרט כאשר הוברר מעל לכל ספק כי החפירות נעשו בפיקוח ובבדיקה של רב הקהילה באומן הרב יעקב ג’אן שליט”א.

אין בכתבה זו משום עידוד בנייה בשטח בית החיים באומן אלא בכדי להעמיד דברים על דיוקם – מקום שטח בית החיים באומן ידוע ומסומן. ואין לבנות בכל המתחם ללא פיקוח והכוונה מרבני ברסלב הבקיאים בנושא ובודקים כל ענין לגופו

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ח' סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.