זעזוע בברסלב: בפעם השנייה חולל קברו של השרף מברסלב

זעזוע בברסלב: בפעם השנייה חולל קברו של השרף מברסלב • כמעט שנה חלפה מאז חולל קברו של השרף רבי שמואל שפירא זצ”ל – היום (חמישי) שוב חוללה מצבתו של השרף מברסלב הטמון בהר הזיתים

המצבה המחוללת - היום | באדיבות המצלם

זעזוע בברסלב: בפעם השנייה חולל קברו של השרף מברסלב • כמעט שנה חלפה מאותו היום בו חסידי ברסלב הזדעזעו מחילול קברו של ר’ שמואל שפירא זצ”ל. היום (חמישי), שוב אנו נתקלים במעשה הוונדליזם החוזר על עצמו בפעם השנייה, כמו בפעם הקודמת גם הפעם דאג אותו פוחז למחוק את המילים ‘ברסלב’ ממצבת קדשו של השרף מברסלב.

כזכור, לפני כשנה בתאריך י”ז סיון תשע”ו הזדעזעו חסידי ברסלב ממראות חילול קברו של ‘השרף’ הרה”צ ר’ שמואל שפירא זצ”ל. האירוע התגלה בבוקרו של יום חמישי כאשר חסיד ברסלב תושב ארה”ב מתלמידיו של ר’ צבי אריה רוזנפלד ז”ל שהגיע לביקור בארץ ישראל עלה לפקוד את קבר רבו בחלקת ברסלב בהר הזיתים בירושלים. כמנהגו, ניגש להתפלל גם בקברו של ר’ שמואל שפירא זצ”ל הטמון בסמיכות, בהגיעו לקבר נחרד לראות את הביזיון והחילול הנוראי שנגלה לנגד עיניו, את החילול הנורא תיעד במצלמה שהייתה ברשותו.

בתמונות שנשלחו ל’אומן שלום’ ניתן היה לראות בבירור את מעשה הוונדליזם שנעשה במכוון על ידי אלמוני, ככל הנראה יהודי המעורער בנפשו שדאג למחוק מהמצבות את שמו של ר’ שמואל ואת המילים ‘ברסלב’ ובמקומם כתב את המילה ‘גוי’ – החילול הנורא נעשה גם על מצבת קברה של הרבנית הצדקנית מרת פרידא שפירא ע”ה אשת ר’ שמואל שפירא זצ”ל.

שבועיים לאחר חילול קברו של רבי שמואל שפירא זצ”ל, עלו בניו הרה”ח ר’ מנדל שליט”א, הרה”ח ר’ אברהם שפירא שליט”א, ונכדו הרה”ח ר’ יהודה צבי שפירא שליט”א ניקו את המצבה, ערכו מניין ‘תיקון הכללי’ וביקשו סליחה ומחילה.

בכ”א ניסן יחול היארצייט של החסיד ברסלב ר’ שמואל שפירא זצ”ל (תרע”ד – תשמ”ט). ר’ שמואל שפירא זצ”ל היה עובד ה’ גדול והיה מכונה ע”י אנשי ירושלים כ”צדיק מירושלים”. עיניו היו מושפלות תמיד לארץ, ולא הביט כלל בגשמיות העולם הזה… השאיר אחריו דור ישרים חסידי ברסלב ועובדי ה’.

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א אייר ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.