היסטוריה באוקראינה

ולדימיר זלינסקי יהודי מאב ואם מוביל בסקרים במקום הראשון לנשיאות אוקראינה

מוביל במקום הראשון: ולדימיר זלינסקי יהודי שומר מצוות מוביל בסקרים לנשיאות אוקראינה בבחירות שיתקיימו בחודש הקרוב – לפי שעה – כך אומרים הסקרים, סיכוייו להיבחר גבוהים ביותר

ולדימיר זלינסקי מוביל בסקרים באוקראינה // צילום: באדיבות המצלם

ולדימיר זלינסקי יהודי מאב ואם שומר מצוות מוביל בסקרים לנשיאות אוקראינה בבחירות שיתקיימו בחודש הקרוב – לפי שעה – כך אומרים הסקרים, סיכוייו להיבחר גבוהים ביותר.

זלינסקי הצליח לפני כמה חודשים להדהים את תושבי אוקראינה בהכרזה בו הוא הודיע כי יתמודד לנשיאות אוקראינה בבחירות שיתקיימו במרץ הקרוב. הודעה זו הפתיע היות ובכובעו השני הוא מוכר יותר כקומיקאי מפורסם שמנחה תוכנית סאטירה פופולרית בעל רייטיניג גבוה במיוחד. זלינסקי טען בפני צופיו כי הוא מתכוון להתמודד לנשיאות כדי לזכות להיות מי שיביא את הבעיות הפוליטיות והמשבר הכלכלי במדינתו – אל קיצם.

תחילה חשבו מעריציו וצופיו כי מדובר בעוד בדיחה כחלק משגרת התוכנית, אך עד מהרה התברר כי הקומיקאי היהודי כלל אינו מתבדח. "לנו האוקראינים יש שלוש אופציות בחיים", אמר בהודעה הרשמית ששודרה בטלוויזיה, "האחת היא לחיות כמו שחייבים וללכת עם הזרם, שזה נורמאלי. האופציה השנייה היא לעזוב למדינה אחרת כדי להרוויח בה כסף ולשלוח לקרובים שנשארו כאן, וגם זה נורמאלי. אבל אני מעדיף את האופציה השלישית, שהיא לנסות לשנות את החיים שלנו כאן".

זלינסקי בן ה-41  הינו יהודי משני הוריו בעבר טען פעמים רבות כי הוא נוהג להניח תפילין בקביעות ואף פרסם בעבר בפייסבוק תמונה שלו עם כמה מחבריו כשהוא חובש כיפה ומבקר בבית כנסת באוקראינה. זלינסקי גם ביקר בעבר בישראל במסגרת הצילומים לתכניתו, וביקר בעיר העתיקה בירושלים ובכותל המערבי.

על פי תוצאות סקר שנערך על ידי המכון הבינלאומי לסוציולוגיה של קייב (KIIS) בתאריך 8-20 בפברואר, 2019, זלנסקי מקבל תמיכה של 26.4% מהנשאלים והוא ניצב במקום הראשון במדרג. במקום השני הוא הנשיא הנוכחי של אוקראינה פטרו פורושנקו עם 18%, ובמקום השלישי נמצאת יוליה טימושנקו עם 13.8%.

זלינסקי נתפס על ידי מרבית הנשאלים כמועמד האמין ביותר מבין המתמודדים, כשהוא מגיע למקום הראשון בדירוג ומצליח לשמור על כוחו בשבועות האחרונים.

ביום ראשון כ"ד אדר ב' (31 למרץ) יתקיימו הבחירות לנשיאות אוקראינה, הבחירות נערכות כל חמש שנים כאשר על כל מועמד לזכות בלפחות מ-50% מהקולות בסיבוב הראשון, ובאם לא יערך סיבוב שני ביום ראשון ט"ז ניסן – היום השני של חג הפסח מה שימנע מיהודי אוקראינה להצביע.

נכון להיום הגישו את מועמדותם 44 מועמדים מה שיגרום בוודאות לסיבוב שני, כשהבולטים שבהם הם הקומיקאי היהודי ולדימיר זלינסקי, לבחירות השפעה רבה על מצב היהודים באומן ובאוקראינה בכלל.

 

 

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ח אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.