חדשות אומן

התקשורת המקומית באוקראינה מספקת היום נדבך נוסף אודות התקומה היהודית במדינה

התקשורת המקומית באוקראינה מספקת היום נדבך נוסף אודות התקומה היהודית במדינה, בדמות שיקום ושיפוץ של בית המדרש העתיק בעיירת סדיגורא, הצמודה לבירת המחוז והעיר הגדולה באיזור- צ’רנוביץ. כמו כן מדווחים

בית המדרש העתיק בעיירת סדיגורא

התקשורת המקומית באוקראינה מספקת היום נדבך נוסף אודות התקומה היהודית במדינה, בדמות שיקום ושיפוץ של בית המדרש העתיק בעיירת סדיגורא, הצמודה לבירת המחוז והעיר הגדולה באיזור- צ’רנוביץ.

כמו כן מדווחים האוקראינים כי גם קברו של רבי ישראל פרידמן מרוז’ין זיע”א, הקבור במקום, ישופץ ואף יוקם מלון כשר לרווחת עולי רגל יהודים, המגיעים לסדיגורא במשך כל השנה לשפוך ליבם כמים אצל ציון ה”רוז’ינער”.

יש לזכור כי רבי אברהם פרידמן מרוז’ין זיע”א, הינו נין של המגיד ממעזריטש זיע”א ואב למספר ענפי חסידויות כמו סדיגורא, שטפנשט, צ’ורטקוב והוסיאטין. כך שיש להניח כי המלון המתוכנן לא ישאר מיותם…

אם היוודע הבשורה מכיוון סדיגורא, נדמה כי באומן נלחצו כמעא. כאשר הבוקר הועלתה ידיעה בעיתון המקומי באומן שכותרתה כמו זועקת “בשורה משמחת לחסידים. בשורה עצובה לתקציב המקומי”.

כתב ‘אומן שלום’ שימי בקר בדק לעומק את הפאניקה ברחבי אומן וגילה כי המקומיים שם מעלים חשש כבד כי עולי רגל לעיר הגעגועים, אומן כמובן, יעדיפו את סדיגורא… אמנם עשבים שוטים המשתייכים לארגונים לאומניים אוקראיניים, אשר הרימו ראש בעקבות הפלישה הברוטאלית הרוסית למזרח אוקראינה וחצי האי קרים, אשר נגע האנטישמיות לא פסח עליהם, נוהגים לקרוא לאומן בנימת גנאי “ישראל הקטנה” או “שטייטל (עיירה) יהודית”, אך מסתבר (שוב) שהרוב השפוי של המקומיים באומן מודעים היטב, בפרט היום עת הכלכלה האוקראינית בשפל חסר תקדים, כי רק מהיהודים הנוהרים בהמוניהם אומנה לפקוד את הציון הקדוש, תבוא ישועתם.

אגב למי שמעוניין לפעול ישעות אצל ה”רוז’ינער”-רבי אברהם פרידמן מרוז’ין זיע”א, המרחק בין אומן לסדיגורא נע סביב 7 שעות נסיעה.

ולסיום, נכדו של רבי אברהם פרידמן מרוז’ין-רבי אברהם מתתיהו פרידמן זיע”א, המכונה “הצדיק משטפנשט” הוא ממש “מתחת לאף” בבית העלמין האזרחי נחלת יצחק בין ת”א לגבעתיים…

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.