השר אלקין: קיים סיכוי אמיתי שאוקראינה תעביר את השגרירות שלה לירושלים

השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת, מר זאב אלקין נפגש עם נשיא אוקראינה – קיים סיכוי אמיתי שאוקראינה תעביר את השגרירות שלה לירושלים – כך לדברי השר זאב אלקין

זאב אלקין // צילום: ערוץ הכנסת

השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת, מר זאב אלקין נפגש עם נשיא אוקראינה.

זאב אלקין שהה בימים האחרונים בקייב במסגרת תפקידו כיו"ר הועדה המעורבת בין ישראל לאוקראינה. מטרת הביקור נועדה לקדם מספר נושאים חשובים למדינת ישראל ולעם היהודי, בהם הסכם הסחר החופשי בין המדינות. במהלך הביקור בקייב נפגש השר אלקין עם נשיא אוקראינה פטרו פורושנקו, נשיא אוקראינה הביע את שביעות רצונו מכך שהסתיים משא ומתן על ההסכם שצפוי להיחתם כבר בחודשי אוקטובר נובמבר הקרובים, במועד ביקור אפשרי של ראש הממשלה בנימין נתניהו באוקראינה, או בביקור דומה של אישיות רמת דרג אוקראינית בירושלים.

במהלך הפגישה העלה השר אלקין את האפשרות להעברת שגרירות אוקראינה לירושלים וכן אשרור הסכם הפנסיות בין המדינות שנחתם לפני מספר שנים בממשלה ובפרלמנט, בניית מוזיאון השואה בבאבי יאר ועוד. השר גם קיים טקס זיכרון מיוחד בבאבי יאר בשיתוף מרכז תרבות ישראלי בקייב.

התמודדותו של השר אלקין לתפקיד ראש עיריית ירושלים עוררה התעניינות והוא נשאל על כך גם במהלך הפגישות ובראיונות לתקשורת המקומית. נשיא אוקראינה איחל בהצלחה לשר אלקין בבחירות לראשות עיריית ירושלים ואמר שאם היה ירושלמי בוודאי היה מצביע לו ושהוא מקווה שבביקורו הבא בישראל אלקין יקבל את פניו כראש עיריית ירושלים.

לדברי השר אלקין "קיים סיכוי אמיתי שאוקראינה תהיה בין המדינות הבאות שיעבירו את השגרירות שלהם לירושלים וישנה תמיכה משמעותית לרעיון הזה במערכת הפוליטית האוקראינית".

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ט"ז אדר א' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.