אבל כבד בברסלב

מצפת הגיעה הבשורה המרה על פטירתו של הרה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג זצ"ל

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים… מצפת הגיעה הבוקר הבשורה המרה על פטירתו של ראש קהילת ברסלב בצפת הרה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג זצ"ל

הרה"צ רבי אלעזר מרדכי קעניג שליט"א // צילום: באדיבות המצלם

אבל כבד בחסידות ברסלב

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים… מצפת הגיעה הבוקר הבשורה המרה על פטירתו של ראש קהילת ברסלב בצפת הרה"צ רבי אלעזר מרדכי בן הרה"צ רבי גדליהו אהרן קעניג זצ"ל.

רבי אלעזר מרדכי קעניג שליט"א פונה הבוקר בניידת טיפול נמרץ לאחר קוצר נשימה ולאחר החייאה שהתבצעה במהלך הפינוי לבית החולים זיו בצפת, אך לדאבון לב התקבלה ברגעים אלו הבשורה על פטירתו.

לפני שנים, הרב קעניג שליט"א עבר השתלת ריאות, ומידי שנה היה נוסע לתקופה לארה"ב בכדי לעבור מעקב רפואי אצל רופאו האישי, בשנה האחרונה מצבו הדרדר ונמנעה ממנו הנסיעה לחו"ל, הבוקר היה אמור לטוס בדחיפות לארה"ב לצורך טיפול רפואי מורכב שיציל את מצבו הקשה אך לדאבון לב השיב את נשמתו לבוראה, היה בן 73 בפטירתו –  ת.נ.צ.ב.ה

היה מנהיגה הרוחני של קהילת ברסלב בצפת הננמ"ח מיסודו של אביו רבי גדליהו אהרן קעניג זצ"ל. הקהילה המונה מאות משפחות חסידי ברסלב ראו בו כאב ומורה דרך, רבים מכל רחבי הארץ שיחרו לפתחו לבקשת עצה ותושיה. עשרות שנים תלמידיו ניהלו את ההכנסת אורחים באומן בימי ראש השנה שהתנהלה למופת בהכוונתו ובהדרכתו הישירה.

הקים במוסדות הקהילה בצפת את הספרייה תורנית, ותלמוד תורה "מגן אבות" שבו לומדים קרוב ל-400 ילדי תשב"ר, בית ספר לבנות גנים ובית ספר לחינוך מיוחד "ללמוד וללמד".

 

וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'…

 

ההלוייה תתקיים בשעה 12:30 בצהריים מבית הרב ברחוב חתם סופר 1 כיכר המגינים צפת לעבר בית הכנסת ברסלב ומשם לבית החיים בצפת עיה"ק, שם ייטמן.

מסע ההלוויה תצא מביתו דרך ביהמ"ד טריסק, וימשיך במסלול הליכת המרא דאתרא כמידי יום לביהמ"ד הגדול בקרית ברסלב. ומברסלב ימשיך המסע לבית העלמין בצפת. הסעות ייצאו מכל רחבי הארץ לצפת.

 

תגובות

ברוך דיין האמת

8

ברוך דיין האמת

7

צפת אבילה, דמות גדולה אבדה בצפת.

6

נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון הקודש

5

אהה רבינו, על מי נטשת הצאן??? אוי נא לנו כי חטאנו!!! גדול כים שברינו, מי ירפא לנו ?! ?! ?!

4

צפת אבילה וכלל חסידי ברסלב על האובדן הגדול

3

חבל על דאבדין

2

אוי אוי אוי ווי

1

הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ד אדר ב' ה'תשע"ט
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.