הרב יוסף מזרחי משתלח בחסידי ברסלב הנוסעים לאומן לראש השנה

מחזיר בתשובה? • הרב יוסף מזרחי העוסק בקירוב רחוקים ברחבי ארצות הברית משתלח בחסידי ברסלב הנוסעים לאומן לראש השנה ומציג בפני תלמידיו הוכחות הזויות ודמיוניות בכדי למנוע מהם להצטרף לרבבות עם ישראל הבאים בהמוניהם לקיבוץ הגדול בעולם סמוך לקברו של רבי נחמן מברסלב באומן – המשפיע הרב מוטה פראנק שליט”א בתגובה לרב מזרחי: ” לצערי ולתדהמתי הנני רואה שנשארת, בכל הנוגע לסוגיא זו, כ’בור’ ו’עם הארץ’ ממש…”

הרב יוסף מזרחי | צילום: מתוך הקליפ

הרב יוסף מזרחי משתלח שוב בחסידי ברסלב הנוסעים לאומן לראש השנה ומציג בפני תלמידיו הוכחות הזויות ודמיוניות בכדי למנוע מהם להגיע לראש השנה לאומן.

כזכור, לפני כשנה וחצי המשפיע הרב מוטה פראנק שליט”א התבקש על ידי חסידי ברסלב להיפגש עם ר’ יוסף מזרחי, אחרי שהלה פרסם ברבים דברים של התנגדות על כמה עניינים והנהגות הקיימות בתורת חסידות ברסלב.

ר’ מוטה פראנק הגיע לביתו של הרב מזרחי שבארה”ב, בכדי להעמידו על טעותו, והציג בפניו הוכחות חותכות לשאלותיו.

משהוצגו בפניו ההוכחות למסורת של חסידות ברסלב, הרב יוסף מזרחי הודה במפורש שזו פעם ראשונה שהוא רואה את המקור לכך. ר’ מוטה הביא את המקורות מר’ נתן מברסלב וספרי ברסלב נוספים, בהם הוא הצליח לשכנע אותו במרבית הענינים, והעמידו על טעותו בדברים הבסיסיים ביותר בחסידות ברסלב.

לאחר הוויכוח שהתנהל בביתו של הרב מזרחי, פורסמה ההקלטה באתר ‘אומן שלום’ אשר זכתה לאלפי מאזינים שביקשו לשמוע את ההפרכות במלואם. ר’ מוטה אמר לאחר הפגישה כי: “הפגישה התקיימה באווירה טובה על אף שהדברים שם היו דברים נוקבים ועל אף שהדברים שנאמרו שם דיברו בגנותם של צדיקים מדורות עברו ודורות שלנו, עם כל זה השתדלתי בכל עוז להיות מאופק ולכבד את הזולת. נתתי לר’ יוסף לומר את שלו ואף עזרתי כוח ועוז והרבה סבלנות גם כאשר עצר בעדי כמה פעמים את שטף הדיבור מה שגרם שכל הזמן רשות הדיבור היתה אצלו”.

כאמור, גם לאחר שהוצגו בפניו ההוכחות שהפריכו את טענותיו נגד חסידות ברסלב. כעת מתפרסמת שוב הקלטה מבישה ומקוממת שכל מטרתה למנוע מרבבות עם ישראל להגיע לציון רבי נחמן מברסלב באומן.

כדרכו, נוהג הרב מזרחי להביא הוכחות לדבריו בכדי להצדיק את דבריו. בכל מה שקשור לברסלב הוכח כי הרב מזרחי טועה ואינו מביא את הדברים מחוסר ידיעה ברורה בספרים הק’. הרב מזרחי מכיר את הכתובת שבה הוא יכול לקבל תשובה לכל שאלותיו בענינים הקשורים לחסידות ברסלב ובכל זאת הוא מפרסם הוכחות הזויות, לדבריו, בכדי למנוע מההמונים להגיע לאומן.

בקליפ שהתפרסם השבוע נשמע הרב מזרחי מציג הוכחה לתלמידיו ושואל: ” איך יכול להיות שרבי נחמן יבקש מחסידיו לבוא אליו לימי ראש השנה כאשר זה ייקח להם לפחות ששה חודשי מסע באוניות, עם כל הסכנות הקשורות בהפלגה ונסיעה זו?”.

המשפיע ר’ מוטה פראנק שליט”א בתגובה לדברים שנאמרו על ידי הרב יוסף מזרחי:

“שלחו לי חברים את ה’וידיאו’ ‘ הזה, בו אתה גם מזכיר אותי בתוך דבריך, בכל הקשור לבירור רצונו של רבי נחמן שיבואו אליו חסידיו לימי ראש השנה. אכן, הייתי אצלך כמה שעות לפני כשנה, והתווכחנו רבות בנושא זה. היו כמה פעמים שעלו בתוך דבריך דיבורים שהתפרשו בעיני ממש כדברי ‘בור’ ו’עם הארץ’… בכל הקשור לסוגיא זו, וגם אמרתי לך את זה באותה הזדמנות.

לצערי ולתדהמתי הנני רואה שנשארת, בכל הנוגע לסוגיא זו, כ’בור’ ו’עם הארץ’ ממש… אתה בכל כוחך, משום מה, רוצה ומנסה להיאחז על קרנות המזבח, והכול בכדי לנסות למנוע מאנשים מלקיים רצונו של צדיק לבוא אליו לאומן לימי ראש השנה, ולזרוע בלבם בלבול והרס…

אני ישים כאן, לטובת השומעים, את הלינק בו ישמעו את מה שדיברנו באותו לילה, וגם יוכלו לקרוא את הדברים מתוך הכתב, על פי התמליל של הדיבורים. והנה, תמצית הדברים החדשים שאתה אומר ב’וידיאו’ זה, וההוכחה הניצחת, כדבריך, שאתה מעלה בו, ואתה מגדיר את זה כאילו הדברים התגלו לך כגילוי משמים אחרי 15 שנים שאתה מברר לעצמך סוגיא זו….

ובכן, מה עלה לך בראש כהוכחה הניצחת ביותר: “איך יכול להיות שרבי נחמן יבקש מחסידיו לבוא אליו לימי ראש השנה כאשר זה ייקח להם לפחות ששה חודשי מסע באוניות, עם כל הסכנות הקשורות בהפלגה ונסיעה זו?” ומתוך זה אתה מסיק מסקנה שאכן רבי נחמן מעולם לא ביקש מחסידיו שיבואו אליו לימי ראש השנה לקברו וזה רק המצאה של חסידיו אחרי פטירתו…

מה אומר לך רבי יוסף, תמיהני עליך, איך אתה לא מתבייש לבייש את עצמך ברבים בפרסום דברי שטות והבל שכאלו: ואני רק ישאל אותך שאלה פשוטה: האם גם בורא עולם בעיניך נראה משוגע כמו אותם תלמידי רבי נחמן?! הרי התורה הקדושה לפני למעלה מ-3000 אלפים שנה מבקשת מכל בני ישראל, הן מאלו שגרים בכל ארבע כנפות תבל והן מאלו שמפוזרים בכל קצווי ארץ ישראל, לבוא ולעלות לבית המקדש שלוש פעמים בשנה… ובמיוחד בימי חג הפסח בכדי להקריב קרבן הפסח, וכי אז לא היה קשה לבוא מארבע כנפות תבל לבית המקדש, ולעזוב את כל המשפחה מאחור, או עוד יותר גרוע לסכן גם את כל בני המשפחה, ולהעלות אותם מארבע כנפות תבל ומכל קצווי ארץ ישראל לירושלים?! האם זה כן בסדר?!…

רבי יוסף רבי יוסף, מי יגלה עפר מעיניך, כי כבר הוכחתי לך באותו לילה של ויכוחים שגם בתוך ספר ליקוטי מוהר”ן של רבי נחמן, כן, זה אותו ספר שאתה אומר שנדפס בחייו, ולכן רק על הספר הזה צריך להסתכל עליו כהוכחה לדרכו של ר’ נחמן, ולא מה שהודפס לאחר פטירתו, ולידיעתך, דווקא בחלק א’ של הליקוטי מוהר’ן, שאכן נדפס בחיי ר’ נחמן, מובא יותר משלושה פעמים על גודל החיוב לבוא ולהיות אצל צדיקים לימי ראש השנה (ליקוטי מוהר”ן חלק א תורה יג תורה סא תורה ריא).

ואגב, גם בכך הנך מדבר כ’בור’ ו’עם הארץ’.. כי בחיי ר’ נחמן הדפיסו רק את החלק הראשון של הספר הזה, ששם בחלק הראשון לא מופיעה אותה תורה צד’, של החלק הב’, שמשם רצונך להוכיח כאילו ור’ נתן עצמו כותב שר’ נחמן לא מסר לו את ענייני ההנהגה לימי ראש השנה?!… ולדבריך הרי לזה לא צריך להקשיב, כי זה הודפס רק אחרי פטירתו של רבי נחמן?!… ומה תאמר עכשיו? נו תמשיך להיאחז בקרנות המזבח לומר כדברך? הרי ההוכחה שלך נקברה באדמה?! נו, תתעורר כבר מההזיות שלך!!!

וכבר דיברנו בהרחבה באותו לילה, ומי שרוצה להקשיב לדברים ולראות אותם על גבי כתב מוזמן, כאמור, להיכנס ל’לינקים’ דלהלן ולראות ולשמוע את הדברים, שעיקר החיוב והאזהרה לבוא לרבי נחמן לאומן לימי ראש השנה גם לאחר פטירתו, עיקר הדברים מובאים בספר חיי מוהר”ן בחלק שנקרא ‘גודל מעלת הראש השנה שלו’, שזה דברים שכתב אותו תלמיד גדול רבי נתן, שעליו אנחנו סומכים בכל מה שקשור להעברת דעתו ושיטתו ורצונו של רבו המובהק רבי נחמן.

רבי יוסף, הלוואי ותצליח לחזור בתשובה שלמה על דבריך אלו, ואני, בתור חבר טוב וידיד אמת, מציע לך לתקן את זה בכך שתשפיל את עצמך ובוא תבוא ברינה להיות עמנו באומן בימי ראש השנה ה’תשע”ז… והיה זה שכרך… כי כשם שחשבת שתקבל שכר על הדרישה שלך לגרום לאנשים לפרוש מר’ נחמן… כך בעזרת ד’ בוודאי תקבל שכר גדול כשאתה בעצמך תבוא לשם בשמחה וברינה, ותגרום לאנשים להתחבר ולהתקרב לעצותיו של רבי נחמן.

הבחירה בידך!!!

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
ה' תמוז ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.