חדשות אומן

הרבנים הורו לגבות סך של 10$ נוספים עבור קריית הלינה באומן

הרבנים הורו בלית ברירה, לגבות מכל אחד ואחד הלן בקרית הלינה באומן, סך של 10$ באופן חד פעמי, לכיסוי חלק קטן מההוצאות, בכדי שלא תסגר חלילה לצמיתות קריית הלינה

מתחם האוהלים באומן | צילום: דוד דנברג

קריית הלינה אומן, משרתת את הציבור מזה 9 שנים בהלנת אלפי חסידים שעולים לאומן בימי ר”ה. הקמת הקריה הייתה כורח חשוב ביותר לאור העלייה הלא ריאלית במחירים שגבו המקומיים עבור אירוח בדירותיהם.

ב-4 שנים הראשונות הייתה הקריה ממוקמת מרחק של 2 קילומטר מאיזור הציון, מה שהקשה מאוד על הלנים שהיו צריכים ללכת כל פעם הלוך וחזור בימי החג. לפני 5 שנים הוקמה הקריה על שטחים פרטיים שתרמו נדיבי לב ובראשם הר”ר ישראל זינגר הי”ו, ומאז ב”ה הקריה הולכת ומתמסדת, והולכת ומתרחבת לטובת כלל חסידי ברסלב, שכן עצם נוכחותה של הקריה מאזנת את המחירים בכל האיזור, ואכן מאז ועד היום לא נרשמה עליית מחירים משמעותית ועליית המחירים נבלמה בחסדי השם, מיליונים נחסכו לחסידי ברסלב הלנים בקריה ולכלל הציבור שנהנה ממחירים יציבים.

כל השנים היה הממשל מאשר סדרת אישורים הנצרכים להקמת האוהלים, בכדי שניתן יהיה לארח את האלפים, החל מאישורי מכבי אש עבור דרך משרדים שונים במחלקות העירייה. בשנה האחרונה מעת שהוחלף השלטון באוקראינה התפתח עידן חדש באוקראינה, עידן בו האזרחים מנהלים את סדר היום במדינה, לאור העובדה הזו החלו כל מיני ארגונים חברתיים מנצלים מצב רגיש ושברירי זה בכדי למנף את עצמם.

על הרקע הזה נצלו הארגוניים החברתיים את הימים הרעועים האלו, בו השלטון לא יציב וכוחות השיטור מתקשים לאכוף את החוק, בכדי לנגח את החסידים, האישורים שהיו נתונים בהבנה ובקלות בשנים עברו, לא נתנו השנה ע”י חברי העירייה מקרב המפלגות החברתיות ובמקביל החלו להישמע דרישות ואיומים לפירוק מיידי של האוהלים ימים ספורים בטרם יאכלסו אותם אלפי חסידים.

האיומים הפכו למעשים ותוך כדי התנהגות ברוטאלית ואלימה, החלו בפירוק כל הגדר שהייתה מסביב למתחם ללא בדיקה וללא אישור, בו בזמן שהתוואי של הגדר כמעט כולו עומד בשטח פרטי.

ביום חמישי האחרון הגיעו שוב אותם פורעי חוק לפרק פיזית את האוהלים, בטוענות משונות והעמדת פנים של דאגה לשלומם של החסידים.

נוכח העובדה הזו במצב בו היו מוצאים את עצמם אלפי החסידים ללא מיטה, הוחלט לאחר התייעצות עם הרבנים וכל הגורמים שהיו מעורבים במאמצי התיווך והניסיון להרגיע את המצב, להעניק מענק באופן חד פעמי לטובת התקציב העירוני כמחווה של רצון טוב, ובניסיון להחזיר את השלווה ואת מרקם היחסים התקין בין החסידים לשלטון המקומי, ובכדי להסיר את איום הפירוק של האוהלים שעמד להתבצע ע”י פורעי חוק מסוכנים שלא יפיקו את זממם.

הרבנים הורו בלית ברירה, לגבות מכל אחד ואחד הלן בקרית הלינה, סך של 10$ באופן חד פעמי, לכיסוי חלק קטן מההוצאות, בכדי שלא תסגר חלילה לצמיתות קריית הלינה.

ומכאן תצא  הקריאה, על כל אחד לקחת חלק, לא לפרוש מהציבור, וכל המוסיף מוסיפין לו מן השמים.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"ב סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.