חדשות אומן

הקצין היהודי מאומן שזכה לקבורת ישראל • לייב גוראלניק ז”ל בן 89 מזקני יהודי העיר

הקצין היהודי מאומן שזכה לקבורת ישראל • לייב גוראלניק ז”ל בן 89 מזקני יהודי העיר אומן הלך היום (רביעי) לעולמו – משפחתו של הנפטר התעקשה שלא לערוך קבורה יהודית כשרה – קהילת אומן התאגדה והפעילה מסע שכנועים מתיש שצלח והמנוח זכה לקבורת ישראל ולמסע הלוויה בציונו של רבי נחמן מברסלב באומן

לייב גוראלניק ז"ל | צילום: אומן שלום

בקהילת אומן התקבלה היום (רביעי) הבשורה על פטירתו של לייב גוראלניק ז”ל יהודי בן 89  – עסקני קהילת אומן שקיבלו את ההודעה על פטירתו של לייב ז”ל יצרו קשר עם בני המשפחה על מנת להסדיר את ענייני הקבורה, משנודע להם כי בתו של המנוח מתעקשת שלא לקוברו בקבורה יהודית, החלו חסידי ברסלב תושבי העיר אומן להפעיל מסע שכנועים על בני המשפחה –  מסע השכנועים צלח והמנוח נקבר בקבורה יהודית כשרה.

חיים חזין שהיה הממונה על הקשר עם בני המשפחה מספר ל’אומן שלום’  “לייב ז”ל שירת בצבא האדום בימי מלחמת העולם השנייה והגיע להישגים גבוהים בניצחון על הנאצים, משפחתו של לייב התנגדה לקיים קבורה יהודית כשרה וביקשה לקיים למנוח טקס קבורה כמקובל אצל אנשי צבא אוקראינים הקוברים את גיבורי המלחמה עם מדי הצבא ומדליות הניצחון שקיבל במשך חייו על הישגיו במלחמה בצבא האדום… (ללא טהרה ותכריכים). לאחר מסע שכנועים הצלחתי לדבר על ליבו של הנכד. הסברתי לנכד שתהליך הטהרה לא יקח יותר מחצי שעה, וב”ה הנכד הסכים, בסיום הטהרה שנערכה למעלה משעה שיכנעתי  את בני המשפחה להביא את הנפטר לציון רבי נחמן מברסלב, ולמרות ההתנגדותם הנחרצת בסופו של דבר הסכימו גם לכך..”.

לייב גוראלניק ז”ל היה מאחרוני זקני יהודי אומן שהיו חלק מהמניין המאורגן שהתקיים מדי יום קרוב ל- 15 שנה בציון רבינו הק’. בשנים האחרונות נפטרו מרבית חברי המניין ולייב ז”ל המשיך להגיע לציון הק’ גם בשנותיו האחרונות.

הלווייתו התקיימה בקברו של רבי נחמן מברסלב זיע”א, כאשר תושבי הקהילה אמרו קדיש ותיקון הכללי לעילוי נשמתו, לאחר מכן הובא לקבורה בבית החיים היהודי החדש באומן. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

תודה מיוחדת לכל חברי קהילת אומן שעזרו ופעלו להבאתו של לייב ז”ל לקבורה יהודית ביניהם יו”ר הכנסת אורחים אומן הרב גלעד אטש, העסקנים חיים חזין, שמעון בוסקילה, חיים ברוך, מנחם אסטרייכר, זלמן חצקלוביץ ועוד.

תגובות

No comments found.
הוספת מודעה בלוח מזל טוב
שם מלא של בעל האירוע
אירוע
עיר מגורים
י"א סיון ה'תשע"ח
מזל טוב
SUCCESS

הוספת מודעה בלוח פרסום

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת מודעה בלוח אבידות ומציאות

תוכן המודעה:

פרטי המפרסם:

הוספת עלון

פרטים לפרסום:

סמן את שפת העלון:

העלאת קובץ מהמחשב

הוספת מודעה

פרטים:

העלאת קובץ מהמחשב
ניתן להעלות קבצים בגודל מקסימום 500×800 פיקסלים

1.0 from the developers at SW Agency.